Kutyusok kérdései a dokikhoz
hirdetés
A kutyusok és a gazdik nagyon szorosan kötődnek egymáshoz, de vannak olyan dolgok, mint a falra pisilés, a falkavezér vágy, amit mi emberek nem tudunk megérteni. Mi lenne akkor, ha a kutyusok kérdéseket tudnának feltenni az állatorvosnak, hogy mit miért csinálnak? Ezekre a kérdéseke biztosan te is szeretnéd tudni a választ. A kíváncsiság ugyan úgy jellemző a gazdikra és a kutyusaikra is egyaránt.
Íme néhány kérdés, amit a kutyád biztosan megkérdezni a dokitól!
hirdetés
Miért imádlak téged, mint gazdasszonyomat, de a férjedet nem szeretem?
Nos ez egy érdekes kérdés. Te is bizonyosan tapasztaltad már, hogy kutyusod egyenesen rajong érted, de már párodat mindig megmorogja, megugatja. A válasz több változata is lehetséges. Egyes teóriák, azt támasztják alá, hogy a gazdasszonynak jobb az illata. A kutyáknál jellemző a féltékenység, és készek megvédeni azt, amiről úgy tartják, hogy az az övék. A kutya- ember kapcsolatban az ember kiemelkedő módon birtokolja a falkavezér szerepét. A falkavezér szerepe közösségenként, háztartásonként változik. Sokszor a kutya azt választja gazdinak, akitől ételt kap, ami legtöbbször a nő feladata, de van, amikor akutya azt veszi vezérnek, aki szigorú hangon beszél hozzá.
A szex és a féltékenység a legfontosabb tényezők abban, hogy egy kutya a nőket kedveli és a férfiakat gyűlöli. Egy a nők között felnevelkedett kutyus, hozzá szokik, a női hangzok, illatokhoz, biztonságban érzi magát, kialakul benne a tulajdon érzés, hogy a nő az övé és, amikor egy férfi jelenik meg fenyegetve érzi magát.
Miért pisilek örömömben, amikor a gazdiék haza jönnek?
Azok a kutyák, akik összepisilik magukat, amikor a gazdi haza ér, nem rendelkeznek elegendő önbecsüléssel. Ennek csak úgy lehet véget vetni, hogy elegendő önbizalmat adunk kutyusunknak. Az embernek mindig be kell bizonyítania azt, hogy ő az abszolút főnök, akutya- gazdi viszonyban. A kutyának örömét kifejezendő elég lenne a farokcsóválás. Az ember- főnök iránti hűség harsányabb megjelenítése a vinnyogás, fetrengés, hempergés, és ami legrosszabb, a hempergés és bepisilés, ez teljesen szükségtelen. Az emberek olykor akarva- akaratlanul is ismételten megerősítik vezető helyüket, hogy meglehetős magasságból lenyúlva megveregetik a kutyájuk fejét. Ilyenkor bizony egy félénkebb eb összepisili magát. Ez teljesen fölösleges, mert a kutyánk anélkül is szeretni fog, hogy megveregessük a kutyust. Csökkenteni kell a magasságot, le kell guggolni a kutya mell, és így simogassuk meg szeretettel.
Álmomban vadászok, nyüszítek, rángatózom és kapálózok. Miért van ez?
A kutyák az emberek többségénél sokkal élénkebben álmodnak. Sokszor tapasztalhatjuk, hogy heverésznek, ilyenkor könnyen az éber álomba merülnek, melyből azonnal felriadnak, ha valamelyik érzékszervüket inger éri. Az unatkozó kutyák mélyebben alusznak a nap folyamán, ugyanúgy, mint éjszaka, s ilyenkor a mély alvás idején álmodnak is. Minta falkatagok, a kutyák egyeztetik tevékenységeit az emberrel. Mivel az emberek éjszaka alszanak, így ők is azt teszik, bár ha rajtuk múlna, már a hajnal első jeleinél éberek lennének. Ahogy a kutyák a könnyű álomból átesnek a mély álomba, akkor a csukott szemhéjak alatt már csak a szemgolyó mozog, mint az embereknél is. Az agyukban elektromos változások zajlanak le, így a kutyák álmát aktív testmozgás követi. Lehet, éppen nyulat kergetnek, vadásznak és ilyenkor izmaik is működésbe lépnek. Az emberekkel ellentétben a kutyusok sokkal rövidebb ideig álmodnak, de intenzívebben, mint mi simabőrűek.
Képek: menshealth.hu, orszagosszaknevsor.hu