El sem hinnéd, mivel győzheted le a körömgombát!
hirdetés
A megvastagodott és elszíneződött körmök nem csak kellemetlen esztétikai problémát jelentenek, de sokszor erős fájdalommal is járhatnak. A fertőzés ráadásul az egész szervezetre hatással van, ugyanis gyengíti az immunrendszert.
A köröm gombás fertőzése gyakori jelenség. A gomba kialakulásának elsődleges oka, ha megsértjük a körmöt vagy a köröm melletti bőrt, mert ezen keresztül már könnyedén bejuthat a fertőzés. Kialakulását elősegíti a nedves, párás környezet és a dohányzás is, továbbá a rossz vérkeringés, a körmök lassú növekedése, zárt cipő és műszálas zokni viselése, mert akadályozzák a láb szellőzését, mezítlábas sétálás nyilvános helyeken (uszoda, szauna, zuhanyzó), cukorbetegség és gyulladással járó betegségek, mert gyengítik az immunrendszert, és öröklött hajlam.
hirdetés
Hogyan kezeljük a körömgombát?
Ez teljesen tőlünk függ, legalábbis addig, míg kordában tudjuk tartani a problémát. Súlyos esetben ugyanis gyógyszeres segítségre, vagy akár a köröm sebészi eltávolítására is szükség lehet. Az otthoni praktikák alkalmazása elavultnak tűnhet, de ha türelmesek vagyunk, ezekkel is megszabadulhatunk a körömgombától. Azonban jó tudni, hogy a köröm növekedésének gyorsaságától függően ez több hónapba is telhet.
Az indiai citromfű egy széleskörűen alkalmazható délkelet-ázsiai gyógynövény. Leveléből nem csupán tea készül, de finom fűszere a leveseknek, csirkehúsnak és a halaknak is. A körömgomba ellen kellemes citrom illatú illóolaját használhatjuk. Egy teáskanál olívaolajban keverjünk el pár csepp indiai citromfű olajat, aztán mártsuk bele egy fültisztító pálcikát, és kenjük be vele az érintett területet alaposan, úgy, hogy a köröm alá is befolyjon. Hagyjuk hatni 10 percig, aztán lemoshatjuk. Naponta háromszor-négyszer ismételjük. Ami a legfontosabb: ne légy türelmetlen, a körömgomba eltűntetése nem megy egyik napról a másikra.
Ha találkozunk Ezüst-kolloid tinktúrával, akkor ezt is érdemes az eredmény érdekében bevetni. Az ezüst-kolloid egy mellékhatások nélküli szer, mely kívülről-belülről alkalmazható. Nem csak rengeteg baktériumfajt képes elpusztítani, gombás fertőzés kimondottan ajánlott. Egy vattadarabkát itassunk át ezüst-kolloiddal, és dörzsöljük át vele a körmöt, úgy, hogy alá is befolyjon. Hasonló módon, mint az indiai citromfüves kezelésnél. A lábköröm ezüst-kolloidos kezelése mellett igyunk is ezüst-kolloidot két-három hónapig kúraszerűen. Az ajánlott napi mennyiséget ne lépjük túl.
Bármelyik kezelést is válasszuk, addig végezzük, míg el nem érjük a kívánt eredményt, azaz míg el nem tűnik, illetve le nem nő a fertőzött terület. Illóolaj alkalmazása előtt végezzünk bőrpróbát! Fogkefét is használhatunk a bedörzsöléshez, így hatékonyabbá válik a kezelés. Ahogy növekszik a köröm, folyamatosan vágjuk le az elszíneződött körömrészt, de óvatosan, nehogy megsértsük a körömágyat. Belülről is serkentsük a köröm növekedését cinkkel, mely az immunrendszert is erősíti, és segít leküzdeni a fertőzést.
Szerezzünk be gombaellenes hatással is rendelkező, azaz fungicid bőrfertőtlenítő szert, és azzal mossuk lábunkat, körmünket. A lehető legtöbbet hagyjuk szabadon a lábunkat, hadd érje a levegő, mosakodás után pedig alaposan töröljük szárazra.
Forrás: Női Netcafé
Képek: napidoktor.hu, ezustkolloid-info.com