Minden, amire a körmödnek szüksége lehet télen
hirdetés
Minden nő álma a hosszú és erős köröm, de a mai világban ritka, akinek szép körmei vannak. Na de erre is van megoldás. Ezért jó, ha néha tanácsot kérsz egy szakmabélitől, de otthon is vannak hasznos körömápolási tippek erre, ha nincs időd sehova sem elmenni.
A körömápolással kapcsolatban hasznos lehet néhány jó tanács, mert nem csak az okoz problémát, ha nem gondozzuk rendszeresen a körmöket: a helytelenül végzett „ápolással" is számtalan problémát idézhetünk elő. Normális körülmények között a köröm egész életünkön keresztül növekszik, de a növekedés üteme változó; általában napi 0,1 mm. A körömlemez olyan, szaruból álló képlet, mely a „körömgyökértől” növekszik a szabad szél felé. A körömágyon nyugszik, két oldalról ráborul a körömsánc, alatta helyezkedik el a körömárok.
hirdetés
Itt a nyakunkon a tél, körmünkre nagyobb odafigyelésre lesz szükségünk. A körmök ápolása nem igényel különösebb szaktudást, elegendő az odafigyelés, és a megfelelő termékek használata. A szép köröm nem csak az ápoltság, de a jó egészség jele is egyben. Ma már számtalan vitaminkészítmény és krém kapható, melyek biztosítják a körmök egészséges növekedését. A kovaföldkapszula is ezen termékek közé tartozik, összetevői erősítik a köröm szerkezetét. Mivel a körmök ápoltsága és szépsége a táplálékot adó körömágytól is függ, így erre a területre is figyelmet kell fordítani. A kéz és körömápoló termékek többsége vitaminokat és bőrnyugtató anyagokat is tartalmaz, segítséget nyújthat a körömágy ápolásában.
Néhány tipp a köröm ápolásához:
- soha ne rágjuk körmeinket!
- ne tépkedjük ujjainkról a bőrt!
- soha ne vágjuk le a körömágy bőrét, inkább csak óvatosan toljuk vissza!
- lehetőség szerint ne vágjuk ollóval körmeinket, válasszuk inkább a reszelést!
- használjunk olyan kézkrémet, mely körömápoló is egyben!
- esténként vastagon krémezzük be megfáradt kezünket, s húzzunk alváshoz pamut kesztyűt!
- naponta többször masszírozzuk meg kezünket, ujjainkat, hogy javítsuk vérkeringésünket!
- ha töredezik a körmünk mindig használjunk színtelen védőlakkot!
- körömápolás előtt mindig áztassuk egy ideig körmeinket!
- a fő lakkréteg felvitele előtt pedig mindig használjunk "bázis"a-lakkot!
Sok esetben a vitaminhiány, illetve a körmök helytelen ápolása okozza a problémát. Ha a mindennapokban ügyelünk a vitaminok, illetve a megfelelő mennyiségű folyadék bevitelére, körmeink is sokáig ápoltak és szépek maradnak.
A köröm gomba felbukkanása a mai világunkban gyakoribb, mint gondolnád. Körömgomba akkor fordul elő, mikor gomba támadja meg a kéz vagy a láb körmeit, vagy a körömágyat, a köröm alatti bőrfelületet. A gombák a körmöt az azt körülvevő bőr sérülésén keresztül, illetve a köröm és körömágy közötti nyíláson át támadják meg.
Mi okozza a körömgombát?
A körömgombát élesztőgombák, penészgombák és különböző egyéb gombák okozhatják. A legtöbb fertőzést az atlétalábért is felelős gomba okoz. A gombák leginkább a meleg, nedves helyeket kedvelik, és emberről emberre is terjedhetnek. Így gombás körömfertőzést kaphat attól is, hogy mezítláb sétál a nyilvános zuhanyzókban vagy uszodákban, illetve közös törülköző vagy körömolló használattól is.
A körömgomba kezelésére több mód is van. A kezeletlen körömgomba nem múlik el magától, sőt, rosszabbodhat. A gombás fertőzést azonban nehéz kezelni, ráadásul hosszadalmas is. A gombás fertőzés kezelésére gombaellenes krémet, ecsetelőt, körömlakkot és gyógyszert használhatunk. Bizonyos fajtái recept nélkül is kaphatók. A fertőzés mértékétől és a kezelés fajtájától függően a gyógyulás pár héttől akár egy évig is tarthat, s még így is előfordulhat, hogy valaki nem tud teljesen megszabadulni a fertőzéstől. A gomba kezelési krémeknek súlyos mellek hátasuk van, ezért jó, ha fel keresed orvosodat és kikéred tanácsát.