Horribilis árat kérnek egy Adele-jegyért!
hirdetés
Nagy port kavart a briteknél a múlthéten az a jelenség, hogy az Adele turné helyszíneire meghirdetett koncertjegyek ára az eredetinél akár 3000-szeresére is megnőtt. A kormány intézkedését követelik.
A zenei toplisták élén álló énekesnő, Adele hamarosan egy 15 hetes koncert-turnéba kezd Nagy-Britanniában és Európában. A februárban induló turné helyszíneire azonban a másodlagos jegyirodák (többségük online felületen működik) horribilis összegeket kérnek a jegyekért. A londoni lapok szerint egy másodlagos jegyirodában 2000 fonttól kezdődnek Adele koncertjegyei. A jegy eredeti árának 10%-át szokták megkapni a jegyeket értékesítő irodák és weboldalak, ők azonban jóval többet akarnak keresni a népszerű sztáron. A Mirror állításai szerint az ilyen jegyértékesítő irodák rengeteg olyan törvényt szegtek meg, ami a jegyárak korlátozására vonatkozik, a visszaélésekkel vádolt weboldalak némelyike közben már meg is szűnt. Az olyan oldalak, mint például a Seatwave, a StubHub, a Viagogo és GetMeIn több mint 30-szor nagyobb áron adta el Adele jegyeit, az eredeti értékhez képest. A watchdog pedig azt is állítja az üggyel kapcsolatban, hogy nincsenek jegykorlátozások, vagyis nincsenek ellátva névértékkel, székek számával, sőt mi több, egyeseknél még sorszám sem létezik. Ezek a dolgok pedig odavezetnek, hogy sokan nem fognak bejutni a koncertre, és még jó borsos árat is fizettek érte. A Which? ügyvezető igazgatója, Richard Lloyd azt nyilatkozta, az emberek csalódottak, hogy ennyire nagy árkülönbségek vannak az elsődleges és a másodlagos jegyértékesítő helyszínek között, átverve érzik magukat, főleg hogy ipari számban nyomtatják ki a drága jegyeket, korlátozások nélkül. Úgy véli, most jött el az ideje annak, hogy a kormány is beavatkozzon és intézkedjen, hogy a magas áron kínált jegyek jelenségét vissza lehessen szorítani. Ezért indították amúgy a Play Fair on Ticket Fees kampányt is, hiszen magas jegyárakrók nem csak Adele esetében beszélünk. Harvey Goldsmith koncertszervező állításai szerint a Who, a U2 és az Oasis együttesek is hasonló kellemetlenségeket szenvedtek el, és nem kapták meg a jegyek eredeti ára után járó 10%-ot sem. Tavaly például a U2 londolni showján egy jegy 182 font volt, míg a másodlagos jegyirodák akár 3300 fontért is eladtak egyet.
hirdetés
Adele nem örül
Adele nyilatkozatai alapján kiderült, hogy az énekesnő nagyon nem örül ennek a jelenségnek. Nem azért, mert kevesebb pénz üti az ő markát, hanem amiatt, hogy az ilyen helyzetek az ő becsületességét csorbítják, noha neki semmi köze a jegyértékesítéshez. „Az emberek nem azt fogják mondani, hogy X vagy Y jegyiroda átverte őket, hanem az én nevemmel fogja majd összekötni a kellemetlen élményét mindenki.” Ezzel kapcsolatban a korábban említett U2 frontembere is hasonlókat nyilatkozott, szerinte hiába akarnak pozitív élményt nyújtani rajongóiknak és a zenekedvelőknek, ha anyagilag lenullázzák őket azok a cégek, akik bevételei végülis a zenészektől, énekesektől függenek.
Remélhetőleg helyre rázódnak a dolgok és sikerül szabályozni, korlátozni a jegyek árát, valamint számát. Kár lenne azért, ha ilyesmi árnyékolná be az ünnepelt hírességek csillogását.
Forrás: Mirror
Képek: rtl2.fr és pablohiriart.com