Megbukott a férfi magas sarkú cipők divatja
hirdetés
A magas sarkú lábbeliket nagyon sok nő kedveli, hiszen remek tartást tud adni. Ez azonban a jelen, ha viszont a múltba tekintünk, akkor akár azt is mondhatnánk, hogy most mindenki férfi cipőt hord. Meghökkentő, ugye? Nos, azért írhatjuk mindezt, mert a magas sarkú cipőket eredetileg a férfiaknak szánták. Idővel viszont a nők divatjának egyik legjellegzetesebb kelléke lett. A cikkünkből további érdekességeket tudhatsz meg a magas sarkúakról.
Ahogyan a bevezetőben megfogalmaztuk, a blikk szerint eredetileg a férfiak számára tervezték. Gyakorlatilag minél magasabb sarkú cipőben járt egy férfi, annál gazdagabb és tekintélyesebb volt. Ez viszont nem minden, mert a praktikusság szempontjából is kitűnő volt nekik. A magas sarok által ugyanis könnyebb volt a lovasnak a lábát a kengyelben megtartani. Mondhatni tehát, hogy még nagyobb jelentősége volt a férfiak körében a magas sarkúnak, mint napjainkban a nők életében. Bár hozzá kell tenni, hogy napjainkban is vannak elvetemültek, akik szinte bármit megadnak egy-egy cipőért.
hirdetés
Ha már az extrém eseteket említettük, akkor jó tudni azt is, hogy a Glamour magazin szerint egy átlagos amerikai nő életében majdnem 500 pár cipőt vásárol. Ez pénzben kifejezve több mint 25 ezer dollár is lehet, amely mintegy 7millió forintnak felel meg. Nos, kedves hölgytársak hazánkban hogyan állunk a számokkal és a spórolással?
A rövid kalandozás után picit térjünk vissza a múltba. Gondoltad volna, hogy az első csizmát viselő nő koronát is hordott? Ugye, csak férfiak hordtak magas sarkú lábbeliket, de ez a hagyomány idő közben szépen lassan megváltozott. Az úttörést talán leginkább Viktória királynőnek köszönhetjük. 1840-ben ugyanis az ő kérésére készítették el az első női magas sarkút, mégpedig az egyenjogúság kérdése miatt. Kijelenthető, hogy a brit uralkodó elérte, amit szeretett volna, sőt még többet is. Ma már ugyanis nem csak a nők is hordanak magas sarkút, hanem leginkább csak a nők hordanak magas sarkút és a férfiak nem. Na, most, akkor hogy is van ez az egyenjogúság kérdés?
A 17. Századtól azonban nem tekintünk előbbre, hiszen ekkor a felső osztálybeli nemesség 15 cm magas sarkú cipőben járt. Mindez lényegében státuszszimbólum volt, hiszen így akarták jelezni, hogy az emberek felett vannak. Igenám, de hogyan tudtak járni? Hát bármennyire is az emberek és a szolgák fölött akarták magukat tudni, mégis két szolgára volt szükségük, hogy támogassák, különben eldőltek volna, mint egy zsák tök. Egy szolga támogatta bal oldalról, egy pedig jobb oldalról. Ezeknek az elképesztően magas rangú embereknek csak éppen az nem jutott eszükbe, hogy semmivel sem többek, ha az úgymond alacsonyabb rangú emberek támogatására van szükségük.
Te mennyit lennél hajlandó kifizetni egy pár cipőért? Minden bizonnyal nem adnál 3 millió dollárt egyetlen cipőért. A világ legdrágább cipője viszont pontosan ennyiért kelt el, azaz több mint 861 millió forintért. Nem csak a világ legdrágább, hanem az egyik leghíresebb cipője is. Ugyanezen kategórián belül még meg kell említeni Judy Garland cipőjét is, amelyet az Óz a csodák csodája című filmben viselt. A különlegessége, hogy amolyan rubintlábbelinek is nevezhetjük, az egyedi tervezés és drágakövek miatt. Egy árverésen kelt el, ezelőtt több mint 15 évvel, mégpedig 600 ezer dollárért. A korábban említett cipő, amelyet 3 millió dollárért vettek meg, ennek a filmbéli cipőnek a mintájára készült.
Forrás