Tudd meg, melyik bolygó hat ki a legjobban a lelkedre!
hirdetés
Ha végig gondoljuk, hogy mennyire rövid ideig tart egy Hold-tranzit (a Hold körülbelül két nap alatt halad végig egy állatövi jegyen), akkor azt is felismerhetjük, hogy mennyire egyedülálló a jelentése a horoszkópban.
Az aszcendens és az MC után (amelyek a házfelosztás alapját képezik, az egyenlő házak rendszere kivételével) a Hold a születési horoszkóp második leggyorsabban mozgó eleme. A Hold házhelyzete és fényszögei alapján nagyon részletes személyiségrajzot készíthetünk. Az asztrológiai orvoslás elsősorban a lágy testszöveteket hozza összefüggésbe a Holddal. Jellemzője a kerek, lágy test, amely pontos ellentéte az izmos marsikus, vagy az inas szaturnikus testfelépítésnek. Az erős Hold-hatás alatt álló személyeknek általában gyorsan változik a testsúlyuk, és hajlamosak a hízásra. A kínai asztrológiában a hús is a Hold analógkörébe tartozik, amely megegyezik a nyugati felfogással (ahol a szöveteket és a daganatokat is a Holdhoz rendelik). A Hold jegy- és házhelyzete, valamint fényszögei az érintett „húsának a mennyisége” vonatkoznak, a testarányok és a testrészek harmóniája pedig inkább a Vénuszhoz rendelhető hozzá.
hirdetés
A gyomorpanaszokért a Hold felel
A Hold az eredeti jelentése szerint a Nap ellenpárja. Valamennyiünk számára ismerősen cseng a klasszikus felosztás: férfi-nő, apa-anya, kint-bent, tudat-tudattalan, aktív-passzív, nappal-éjszaka, yin-yang stb. Miután a Hold nőies, érzelmi, passzív, azaz a befogadó tulajdonságokat jelképezi, ezért az egészségügyi asztrológia is ilyen jellegű testrészekkel hozza összefüggésbe. A gyomor például olyan szerv, amely „passzívan” befogadja és megemészti mindazt, amit egy ember lenyel. A gyomornak tehát (azon kívül, hogy bizonyos fokig megtagadhatja bizonyos élelmiszerek megemésztését) nincs más választása, mint az, hogy türelmesen feldolgozzon mindent, ami belekerült. Csak azokat az információkat képes továbbítani a szervezetnek, amelyekhez tápanyag formájában hozzájut. Innen ered a mondás: „Azvagy amit eszel!” A Hold helyzete és fényszögei tehát a horoszkóptulajdonos táplálkozási szokásairól is információkat adhatnak. Érdekes végiggondolnunk azt az összefüggést, hogy a nagy problémák, a stressz és az aggodalom elsősorban a gyomrot támadják meg. Ha nem vagyunk képesek lelkileg „megemészteni” a történteket, akkor a test, hasonló jellegű tünetekkel válaszol: emésztési zavarok, székrekedés, stb. Az ilyen gyomorpanaszok egyértelműen azt példázzák, hogy a lelki eredetű betegségek a test síkján hívnak elő tüneteket.
Női testrészek betegségei a Hold diszharmonikus fényszögei miatt
A gyomor mellett alapvető jelentésköréből kifolyólag elsősorban a női test részeit és ezek megbetegedéseit hozzák összefüggésbe a Holddal, a Nappal pedig a férfiakra jellemző panaszokat. Ennek alapján a Hold analógiaköréhez tartoznak a női nemi szervek, méh, a női mell, a menstruáció, valamint az ezekkel összefüggő panaszok és betegségek is. A diszharmonikus fényszöget bezáró Hold utalhat például mellrákra, a tejmirigyek megbetegedésére, a méh eltávolítására vagy terméketlenségre. Ezért az egészségügyi asztrológiában különösen nagy figyelmet kell szentelnünk a Hold diszharmonikus fényszögeinek. Elsősorban az a feladatunk, hogy felismerjük, feldolgozzuk, és a mindennapok szintjén is megéljük a mögötte rejlő tematikát.
Étvágyzavarok és lelki betegségek
A Hold és a Plútó fényszögei esetében a hatalomvágyó vagy a manipuláció eszközeivel élő anya olyan pszichoszomatikus reakciókat válthat ki az érintettből, mint például a krónikus étvágytalanság, a bulémia vagy a belső okokra visszavezethető evészavar. A Hold (és vele összefüggésben a lélek) traumatikus élményekre és elmezavarra is utalhatnak. Ha a pácienseinkkel a Hold fényszögeiről beszélgetünk, legyünk nagyon kíméletesek és empatikusak, mert a Hold energiája hajlamosítja az embert leginkább a hipochondriára.