A jól megtervezett konyha az otthon energiaközpontja lesz
hirdetés
„Az ember szívéhez a gyomron át vezet az út" - tartja a mondás. Ez az egyszerű bölcsesség kertelés nélkül megvilágít egy olyan összefüggést, melyet figyelembe kell vennünk minden szerelmi viszony kapcsán.
Gondold csak végig, hogyan viszonyultok a főzéshez és az ételekhez. Rendetlen, szűk, zárt terület-e a konyhátok, vagy helyet biztosít a kibontakozáshoz? Úgy van berendezve, hogy minden művelet és folyamat kényelmesen elvégezhető, vagy inkább korlátozza a mozgásotokat? Elkerülhetetlenül útjában vagytok-e egymásnak, például mert mosogatás közben el van zárva az út a hűtőszekrényhez vagy a szemeteshez vagy előzetes, gondos tervezéssel elejét vettétek a későbbi zsörtölődéseknek és összezördüléseknek?
hirdetés
Szinte minden kultúrában az a hely az otthon központja, ahol az ételeket főzik. Régebben még nem volt szokás a „tűz és a víz" kiegészítő elemeket közel hozni egymáshoz. A tisztítás, mosogatás a pataknál világosan elkülönült a tűzhelytől. Manapság a modern konyha egy kis helyiségbe hozza össze a vizet (mosogató) és a tüzet (tűzhely), ami a feng shui szemszögéből rendkívül kedvezőtlen, mivel vannak olyan elemek, amelyek harcban állnak egymással ideális lenne, ha különböző helyiségekbe különíthetnénk el a mosogatót és a tűzhelyet. Ahol nem ez a helyzet, ott a tűz és a víz között 3 fa legyen a közvetítő elem például munkalap, dekoráció vagy kis, zöld bonszáj formájában). Ez nemcsak a konyhában keletkező energiaturbulenciát csökkentve amitől az ételek is jobban telítődnek csivel, hanem azt is megakadályozza, hogy az emberek „kutya-macska" viszonyba kerülnek egymással.
A gyorsétkezők korában úgy tűnik, hogy éppen olyan ütemben csökken a kedvünk az ételeket gondosan, szeretettei elkészíteni, mint ahogyan növekszik a tönkrement kapcsolatok száma vegye igénybe ezen a helyen egy kicsit a képzelőerejét. Lehet-e annál meghittebb foglalatoskodás, mint egy jól berendezett, meleget sugárzó konyhában finom ételeket készíteni a kedvesünknek, amit aztán később együtt fogyasztunk el?
A hűtőszekrény, illetve az éléskamra rendkívüli jelentőséggel bír. Gondoskodjanak arról, hogy mindig elegendő tartalék legyen a házban. A gyakorta üres hűtőszekrény az előrelátás hiányát jelzi, és nemcsak a mindennapi életre vonatkozóan, hanem érzelmi téren is
A feng shui túlnyomórészt fehér szint ajánlja konyhába. A fehér az egyik szín azok közül, melyek a fém elemet képviselik. Ezzel nemcsak a tisztaság jellegét erősítjük, hanem a fém tűzhely és a mosogató energiáit is A fehér háttér előtt különösen jól kiemelkednek a lángok, mint az energia és az életerő jel képel Mivel a vörösen lobogó tűz az életenergiát képviseli, főzéshez a gáz vagy a fa használata mindig előnyösebb, mint az elektromos tűzhelyé. A nyílt tűz gazdagságot jelképez, és segít a kapcsolat élénkítésében
A mikrohullámú sütőről mindenképpen le kell mondanunk, mert magas frekvenciájú rezgése szétrombolja az ételekben elraktározódott csit. Következményeképpen az ételekből kevesebb életerőt tudunk felvenni Ezenkívül a készülék erősíti az elektroszmogot is.
Az optimális berendezés mellett ügyelnünk kell arra is, hogy, amennyire az időnk engedi, a konyha mindig rendes legyen. Ételmaradékok, mosatlan edény és rendetlenség zavarják az egészséges csi áramlását, amitől nemcsak lelkileg, hanem idővel testileg is szenvedni kezdünk. Ha sikerül elérnünk, hogy a konyhánk jó energiát sugározzon, nő az esélye annak, hogy úrrá legyünk kapcsolatunk bajain.