Se veled, se nélküled – avagy a távkapcsolat buktatói
hirdetés
Minden embernek jogában áll szerelembe esni. Sokan közülünk élnek is ezzel a jogukkal, hiszen a mondás úgy tartja, hogy mindenkinek van valahol egy társa. Rengetek csalódás, fájdalom és könny után, ha beköszön a várva-várt nagy Ő, na, akkor sem biztos, hogy minden rendben lesz.
A fiatal párok legnagyobb problémája (és persze az idősebbeké is) a távkapcsolat. A globalizálódó társadalom és a nagy cégek hozadéka. Két szerelmes szív kénytelen más városban, más országban vagy éppen más kontinensen élni, egymástól nagyon-nagyon távol. Sokan ezt szerelempróbának tartják, sokan ki sem próbálják, mert szerintük nem érdemes, úgyis szakítás lesz a vége. Természetesen minden döntés nehéz és egyik szituáció sem kellemes. De vizsgáljuk meg több nézőpontból a dolgot:
hirdetés
Az első: hosszú idő óta együtt vagyunk és munka/család/egyéb miatt kell választani a távkapcsolat vagy a szakítás között. A pár ilyenkor roppant nehéz helyzetben van: mikor már bimbózik a szerelem és olyan csodás minden, többet is akarnak, nem csak ennyit, esetleg hosszútávra tervezik a jövőjüket együtt, akkor a távkapcsolat mellett döntenek. A mai világban, persze szenvednek egymás hiányában, nem nehéz kapcsolatokat fenntartani s ápolni. Az internet számos lehetőséget rejt az online levélváltástól a videó chatig. Bármikor lehet látni egymást, bármikor lehet beszélgetni. Ez megkönnyíti a dolgot. Csak a másik közelsége, érintése hiányzik. Ezzel a módszerrel nagyon sokáig lehet bírni, egyetemisták kifejezetten szeretik. Igen ám, csak az a baj, hogy így lassan-lassan mindkét félnek kialakul a maga kis élete, baráti köre, amibe a másik nehezen illeszkedik bele. A hosszú távollét után sokszor az okozza a problémát, hogy a viszontlátás öröme nagyon hamar elmúlik és bármennyit is beszéltek az internet segítségével vagy telefonon, egy idegen áll velük szemben. A megszokott napi rutinba olyan tényező tér vissza, aki fontos, de nem nélkülözhetetlen és ismét kezdődik egy második ismerkedési szakasz. Sok pár itt veszti el a fonalat és arra jönnek rá, hogy ami az elején szép és jó volt, már nem működik.
A második: alig megismerkedtünk már el kell engednünk egymást. Ez gyakori nyári kalandok, szünidei bulik után. Amikor fellángol a tűz, az valami csodálatos. Legszívesebben minden percet együtt töltenének, a beszélgetések olyan meghittek és romantikusak. És akkor a kegyetlen Élet elszakítja a fiatalokat több kilométernyi távolságra. Beindul az sms-özön és az éjszakába nyúló videó telefonálás. Sajnos ez valamivel kellemetlenebb, mint az első helyzet, hiszen röpke ismeretség után kell elválni. Még a rendes kapcsolatot sem volt idejük megismerni, nemhogy távkapcsolatot kezdeményezzenek. A tapasztalat azt mutatja, hogy ezek tiszavirág-életűek. Sajnos nem elég egy pár napos, hetes ismeretségre alapozni egy szerelmet a távoli viszontlátás reményében. Sokan megpróbálják, de nem működik. A párkapcsolat arról szól, hogy milyenek vagytok ti párban, nemcsak a kamerák előtt, hanem bizonyos helyzetekben. Csak a szavak nem mondanak el a másikról mindent. Ezt meg kell tapasztalni.
De nem csak rossz oldala van távolságnak. Egyedül megtudhatod, hogy ki is vagy te igazából, van időd gondolkodni saját magadról és a másikról is. Megtehetsz olyan dolgokat, amelyeket addig nem tehettél a másik miatt. Nem a megcsalásról van szó, hanem érdekes újdonságokról. Kell néha egy kis egyedüllét is. Ha okosan használja ki az ember a távolságot és tényleg a másik fél az igazi, akkor egy pár kilométer nem okozhat gondot.
Ha több és érdekesebb dolgot szeretnél megtudni a távkapcsolatról, akkor a Hétmérföldes szerelem című film megtekintése kötelező! Plusz itt van még néhány jótanács is.