A mosógép adagoló tisztítása
hirdetés
Nagyon fontos a mosógép tisztítása, karbantartása, hiszen a mindennapi életben nagyon sokszor használjunk, hogy a ruháink naprakészek legyenek. Ha mosógép kezd rossz szagokat árasztani, valamint könnyen nyálkás lesz, hanem kap elég levegőt a dob, ezzel egyaránt a vízjáratok sem, akkor fontos a tisztítás. Havi egy tisztítókúra nem fog ártani a mosógépnek.
Hűségesek kell legyünk a mosógépünkhöz, hiszen ő is mindig helyt áll, és eláraszt minket tiszta ruhákkal. Biztosítja a megjelenésünket, a tisztaságot és sokkal jobban érezzük magunkat a bőrünkben. Ezért is havi szinten érdemes legalább egyszer kitisztítani a mosógépet.
hirdetés
A módszer nem kerül nagy erőfeszítésbe és nem is költséges. Fél liter 20 százalékos ecetet, de ez is a mosógép kapacitásától függ. Az ecetet bele kell önteni a mosógép dobjába, majd üresen el kell indítani 90 fokos forró vizes programot. Ez a módszer megelőzi a penészes lerakódásokat, és eltünteti az enyhébb penészes foltokat. Ha láthatóak apró kicsi penész foltok, akkor erre az a legjobb módszer, ha ecetes fogkefével ledörzsöljük. Ezzel a fantasztikus művelettel el lehet tüntetni a vízkőlerakódásokat. De ha sokkal komolyabb a helyzet, akkor érdemes vízkőoldót bevetni. Félévente fontos a trisós kúrát alkalmazni, ami feloldja a zsíros lerakódásokat és el is tünteti. Egyszerűen bele kell önteni a mosógép adagolóba a trisót teljesen lepje el. Amikor ez megtörtént, akkor üresen el kell indítani a mosógépet 90 fokon. A maradékszennyeződéseket pedig egy öblítő programmal kiüríthető.
De ha az előző módszer nem sokat segített és csak bűzlik a mosógép, akkor sokkal többet kell megtudnod a problémáról. Több helyen is megtalálható a mosógépben a piszok lerakódása, és nyálkás elváltozások, amelyek igen kellemetlenek. Akár a szivattyúszűrőbe szorult piszok, vagy koszos kifolyócső is okozhatja a kellemetlen szagokat. A mosógépszer adagolóban látható nyálkás piszok nagyon egyszerűen eltávolítható. Le lehet venni az ajtóról, vagy esetleg kilehet húzni az előtöltős verzióknál. Amikor ez megtörtént ecetes vízbe kell áztatni, kell hagyni pár órát, hogy a lerakódott szenny megfelelően letakaródjon. Ha ez megtörtént, akkor vegyél magadhoz egy fogkefét, és távolítsd el a nyálkát az adagolóról. Ha nagyon erősek a foltok, akkor lehet be vetni konyhai sót, súrolószert, de akár citromsavat is. Semmi sem jobba természetes tisztaságnál, amelyhez semmilyen vegyi szer sem társul. Ez egyaránt sokkal jutányosabb is a család számára. Valamint előbb utóbb ezek a vegyi anyagok rákerülnek a ruháinkra és megjelennek az allergiák, amelyek igazán kellemetlenek. Jó, ha az ember tájékozott és megússza ezeket a felesleges problémákat.
Ha a szivattyúszűrőbe szorult piszkot szeretnéd eltávolítani, akkor mosd át ecetes vízzel. Mikor megtetted a szükséges intézkedést, akkor tekerd vissza a helyére. Kifolyócsővel is problémád akadt? Akkor leszerelése után ecetes vízzel tisztítjuk. De lehet, hogy sokkal praktikusabb az, ha lecseréljük. Ha az üstház a berohadt a ruha, akkor sokkal nehezebb a feladat. Ebben az esetben szét kell szedni a mosógépet, és csak azután lehet eltávolítani.
A penészes üstszáj-gumit mindenképp cserélni kell. Ha komolyabb a lerakódás, és már semmi sem segít, akkor szét kell szedni a mosógépet. Ki kell szedni a dobot és simára kell tisztítani az üstházat. Ha már szét van szerelve a mosógép, akkor érdemes újracsapágyazni és az ékszíjat kicserélni. Ha baj van, akkor azonnal kell cselekedni. Egy jó szakember könnyen megoldhatja ezt a problémát.