Milyen filmet nézzek 2015-ben?
hirdetés
Mozi és új filmek szempontjából az idei év elég nagy durranásnak számít. Néhány legenda újabb része, néhány igazán egyedi alkotás. Ez a cikk bemutat néhány filmet, melyet jónak gondol és igyekszik kedvet csinálni hozzá.
A kódjátszma, vagy angol nevén The imitation game, egy amerikai film. Valójában már 2014-ben megjelent, ám „magyar idő” szerint, tehát hazánkban csak ez év januárjában. A történet a II. Világháború idején játszódik. A Morten Tyldum által rendezett filmben Benedict Cumberbatch-é lett a főszerep. A kissé antiszociális Alan Turing, aki különcködése ellenére rendkívül tehetséges matematikus és informatikus háborús éveit ismerhetjük meg. Az Antant-nak rendkívül nagy problémát okoznak a német erők, és egy jól képzett csapatot szednek össze az Enigma feltöréséhez. A főcselekmény szál mellett más is kibontakozik, Alan szocializálódása és homoszexualitása is terítékre kerül. Színvonalas film, van benne egy kis háború, egy kis romantika, kis gondolkodás, mindenképp érdemes megnézni.
hirdetés
Jupiter felemelkedése (Jupiter ascending) a mátrix trilógia alkotóitól Andy Wachowski-tól és Lana Wachowski-tól származik. Hasonlóan a nagysikerű trilógiához is találunk a „sorok között” elrejtett mondanivalókat. A főszerepben orosz származású, Chicagóban élő fiatal lány, akinek az élete hirtelen megváltozik mikor egy földönkívüli kommandós rátalál. Az események egymást követik, hihetetlen dolgok derülnek ki a lány való kilétét illetően illetve a Föld és lakói létezésének értelméről. Látványban, mondanivalóban ott van, a színészek jobbak is lehettek volna, de korántsem rosszak.
Kingsman: a titkosszolgálat (Kingsman: The secret service) olyan mintha az eddigi akció műfaját kiegészítették valami mással, valamivel ami egyre inkább jellemző a filmiparban. Adott egy profi titkosszolgálat, egy ígéret és egy élete kezdetén álló, nem túl jó életet élő fiatal srác. A cselekményszálak egymással párhuzamosan bontakoznak ki, hogy aztán egyesüljenek. Az elegancia, a vér és a humor, itt mind együtt van jelen.
A tapasztalat azt mutatja, hogy rendkívül jó filmek kerekednek könyvekből. Így van ez A lázadóval is (Insurgent), ami A beavatott második részeként jelent meg. A nagy sikerű könyvből nagy sikerű film lett és idén terítékre került a nagy sikerű folytatás is. Hogy a dolgokat össze tud kapcsolni, egyértelműen meg kell nézd az első részt is. A társadalmi rendszerrel folytatott harc a tetőpontjára kerül és, váratlan meglepetések, nem várt szereplők, jellemfejlődések és egy hatalmas csattanó. A film nézése közben az embernek nem igazán van ideje unatkozni. A sci-fi, a romantika és az akció kedvelői mind jól érzik magukat.
Az egyik legjobban várt film, a Halálos Iramban 7. Sokat nem kell mesélni róla, szerintem nincs is olyan aki legalább ne hallott volna róla. Egyelőre még nem teljesen tiszta, hogy záró része vagy lesz-e még folytatás, de az alkotás mindenképp ott van a szeren. A legvagányabb verdák, a legjobb effektek és a család fontosságának hangsúlyozása. Személy szerint féltem, hogy rossz fiúnak Jason Statham-et hozták be hisz őt is „legyőzhetetlen” szerepben szokhattuk, de jól és ízlésesen megoldották. A filmre jellemző (ami amúgy az egész szériára is) hogy egy kicsit átírják a fizika törvényeit, túlbecsüli az emberi tűréshatárokat, de nem olyan szembetűnő és nincs is ezzel semmi gond.
A cikkbe most ennyi fért bele, de vannak még érdekes alkotások. Azt hiszem bátran kijelenhetem, hogy a Halálos Iramban 7 lehetne a legjobban várt film, ha nem pont idén decemberbenn adnák ki az év legnagyobb durranását, a Star wars 7-et. Ha valamire azt mondhatjuk hogy legenda, akkor ez a széria az. A rajongók nagyon félnek, hogy elrontanak valamit, de szerintem még mindig jobb hogy ha van valami, mint hogy ha nincs semmi.