Tippek a nyugodt nyaraláshoz
hirdetés
A nyaralási előtti hetek mindig a pörgésről szólnak. Azt sem tudjuk hol áll a fejünk, hiszen egyrészt még meg kell vásárolni a hiányzó darabokat, vár a fodrász, a kozmetikus, és a bepakolásról még nem is beszéltünk! De hogyan kerüljük el a teljes káoszt?
hirdetés
Vezessünk listát!
A legjobb ötlet nyaralás előtt, ha listát írsz a tennivalókról! Vesd, papírra mi mindent kell megvásárolnod az utazás előtt. Semmiképp ne feledd a naptejet, a szúnyogriasztót, egy jó könyvet, papucsot, napégés elleni-, sebfertőtlenítő- és lázcsillapító készítményeket, esetleg néhány új felsőt, fürdőruhát, kalapot, strandkendőt és csillogó szájfényt. Ezeket érdemes rendszerezned, például külön csoportba szedheted a gyógyszereket vagy a beszerzendő ruhákat. De az is hatékony megoldás lehet, ha azt írod össze, melyik üzletben mit szeretnél vásárolni. A lista egyrészt megóv a túlköltekezéstől, másrészt időd spórolhatsz, ha nem kell háromszor is visszaszaladnod a sarki drogériába vagy a hipermarketbe.
Ellenőrizzük eszközeink állapotát!
Ellenőrizd a kamerád, fényképezőgéped! Ha elfelejtettél memóriakártyát venni, még nem késő! Nézd át a szekrényedet is, és csoportosítsd egy helyre azokat a cuccokat, amiket magaddal szeretnél vinni, és a hátralévő napokban ezek közül már semmit se viselj. Kinek van kedve még a nyaralás előtti napon mosni – vasalni?
Figyeljünk a pakolásnál!
Ha nagyon korán indul a géped, az utazás előtti estén pakolj be, majd (néhány órányi nyugodt alvás reményében) ellenőrizd, hogy mindent eltettél-e. Ezt felesleges hamarabb megtenned, mivel a ruháid egy része így is össze fog gyűrődni a bőröndödben. Viszont arra figyelj, hogy ne tömd tele a táskád felesleges cuccokkal! Sampont és törölközőt biztosan adnak a szállodában, ha pedig elszakad a papucsod vagy a szalmakalapod, minden üdülőhelyen legalább tíz árus szalad majd eléd, hogy nála vásárolj újat. Nem is lesz más dolgod, mint választani, és persze mosolyogva élvezni a nyaralást!
Óvatosan a kártyával!
Sokan ma már szinte nem is visznek magukkal készpénzt a külföldi távollét során. Ám sokan elfeledkeznek erről szólni a hazai bankoknak. Ugyanis a pénzintézetek által alkalmazott szigorú biztonsági előírások miatt bármilyen gyanús tranzakció esetén blokkolhatják a kártyánkat. Az pedig, hogy tegnap este még a helyi kisáruházban vásároltunk, másnap pedig már Tunéziában, elég ok lehet a korlátozásra. Külföldön pedig különösen kellemetlen lehet, ha nem tudjuk használni a kártyánkat, főleg, ha még haza is kell telefonálnunk az ügyfélszolgálatra, hogy oldják fel a korlátozást.