Hajfestés otthon lépésről lépésre
hirdetés
Ráuntál hajszínedre? Itt az ideje, hogy egy újabb szint próbálj ki, vagy csak frissítsd fel a régit. Válaszd az otthoni hajfestést ellesve néhány trükköt a profi fodrászoktól. A megfelelő eszközök segítségével te is lehetsz saját magad fodrásza, akár hajfestés esetén is.
hirdetés
Korábban már szó esett az ombre hajfestés érdekességéről is. De nem feltétlenül mindenki szeretne áltól lejjebb más hajszínnel tetszelegni. Jó odafigyelni, hogy milyen hajfesték típust választunk ki a következők közül: tartós, féltartós vagy természetes színezőanyagot.
A tartós, ahogy a neve is sugallja tovább tart, viszont jobban károsítja a hajat és szárazzá teheti. Ezt a típust hidrogén-peroxiddal vagy ammóniával kell összekeverni és ezek eltüntetik a haj pigmentjeit és így a haj veszít olajosságából. A féltartós színek úgy 20-30 napig tartanak, és kevesebb hidrogén-peroxidot tartalmaznak, mivel csak a hajszálak felületét színezi be a festékanyag. A természetesek közül pedig az egyik legismertebb a henna, ami nem károsítja a hajat, viszont néhány mosás után lekopik.
Hajszín kiválasztása
Az egyik legjobb módja, hogy próbálgasd magadhoz a színeket, ha feltöltöd a képed egy netes oldalra, ahol kedvedre válogathatsz a színek közt. Fontos, hogy a bőrszínedhez illő tónust válassz, hogy meglegyen az egyensúly. A természetes szőke hajúaknak jól áll a gesztenye, illetve a karamell árnyalatai. A természetes barnáknak pedig ajánlatos a vörös és a barna összes színösszeállítása.
Előkészületek
A festés előtti napon ajánlatos hajat mosni, így nem fogja csípni a fejbőrt. Szakértők szerint a tevékenység előtt még érdemes bekenni hidratálókrémmel a homlokot és a tarkót, hogy az ne sérüljön. Egy régi törölköző is jó, ha kéznél van azokra az esetekre, ha rácsepegne a festék a bőr felületére. Eszközök: hajfesték, festékes tál, ecset, gumikesztyű, nagy fogú fésű.
Festésre fel!
Első lépésben válaszd négy részre a hajad, aztán felhúzhatod a gumikesztyűd. Keverd össze a festékes doboz tartalmát egy tálban, amit erre az alkalomra szánsz. Ezt követően a festést az ecsettel a tarkódnál kezdd és haladj a homlokod felé. Hosszú haj esetén tekerd fel a befestett részt, hogy ne zavarjon a továbbiakban. Ősz hajszálak esetén jobban oda kell figyelni, mivel a festéket bele kell masszírozni a hajtőbe. Ilyen esetben az ősz hajszál már nehezebben színeződik, mint a természetes színű. Festés után indul a visszaszámlálás és ajánlatos betartani a dobozon feltüntetett időpontot, mivel minden egyes plusz perc károsíthatja a hajat. Még lemosás előtt érdemes 1-2-szer átmasszírozni a hajat és a fejbőrt, megelőzve így az odaszáradást és segítve a fajfesték egyenletes eloszlását.
Lemosás
Mi sem egyszerűbb, mint lemosni a megfelelő időpontban a hajad samponnal, lehetőleg kétszer is. A kellemesebb eredményért használj balzsamot is. Már nem marad más, mint megvárd, hogy megszáradjon és élvezd új hajszíned.
Amit ne tegyél!
Menstruáció esetén ne fesd a hajad se otthon, se fodrásznál, mivel nehezebben fogja be a festék a hajszálakat.
Szőkítés és melír esetén inkább fordulj fodrászhoz, elkerülve a meglepetéseket.
Terhesség illetve szoptatás idején csak természetes hajfesték jöhet szóba (pl. henna).
3 hasznos tanács
Sose keverd össze az új hajfestéked egy régebbi otthon találttal, mert az eredmény nem lesz kellemes és előre nem látható következményei lehetnek
Csak 2-3 hét után próbálkozz újabb festéssel
A hajfestéket ne használd a szemöldöködön vagy a szempilládon, mert károsíthatja a bőrödet (pl. megégeti).
Ilyen egyszerű az otthoni hajfestés, amit még kellemesebbé tehetsz, ha meggyújtasz egy illatos gyertyát és kedvenc zenéidet játszod le. Teremts kellemes légkört magad körül és végül élvezd az új hajszíned.