Lábápolás négy lépésben
hirdetés
Nyár lévén mindannyian a papucsokat és szandálokat részesítjük előnyben a zárt cipőkkel szemben. Ekkor pedig kellemetlenséget okozhatnak a lábon kialakult bőrkeményedések és repedezések. Azonban ilyenkor sem kell takargatnunk lábunkat, csupán a megfelelő ápolást kell megadnunk bőrünknek!
A bőrkeményedés, a bőr szarurétegének megvastagodása mely olyan bőrfelületen jelenik meg, ahol a legnagyobb terhelésnek, ingernek van kitéve. Ebben az esetben a bőrsejtek termelődése felgyorsul, és így egy elhalt hámsejtekből álló, kemény bőrréteg alakul ki. A szervezet védőgátat épít magának az erős külső hatásokkal szemben. Habár a bőrkeményedés ártalmatlan jelenség, de sajnos néha más problémákhoz, például fertőzéshez vezethet. De mit tehetünk az elkerülése érdekében? A megoldás nagyon egyszerű, s négy lépésben elvégezhető!
hirdetés
1. Bőrpuhító krém használata:
Mielőtt áztatni és reszelni kezdenéd sarkadat, előtte néhány napig érdemes bőrpuhító krémmel bekenni a lábadat, ezzel is elősegítve a felesleges bőrréteg eltüntetését. Nekem személy szerint bevált az Oriflame egyik erre alkalmas terméke, amely a "Feet Up Advanced" nevet viseli, de biztosan kapható a drogériákban más márkáju bőrpuhító krém is.
2. Áztatás és lábradír:
Nem feltétlenül fontos, hogy kimondottan lábfürdőt vegyél, akár tusolás közben is áztathatod egy picit lábadat. Néhány perc után aztán jól maszíroz a kényes felületbe lábradír krémet, amely segíti eltüntetni a bőr felszínén lévő elhalt hámsejteket.
3. Reszelés:
A puhítás, áztatás és radírozás után jöhet a már jól ismert reszelés, de csak módjával. Reszeld át jó alaposan a megkeményedett bőrt, de figyelj oda rá, hogy nehogy már a friss bőrt bántsd vele!
Amennyiben nagyon vastag rétegű, nehezen eltüntethető bőrkeményedésed van, javaslom a habkő használatát. Reszelés előtt áztasd be a követ, s miután eléggé szemcséssé vált, óvatosan kezd el reszelni a bőrödet. Azonban figyelj oda rá, hogy ne túl durván! A habkövet két hetente ajánlott használni, hiszen sokkal drasztikusabb az eredmény, s könnyen ronthatjuk lábunk helyezetét vele, ha túlzásokba esünk - a bőrkeményedés helyett akár sebet is okozhatunk vele talpunkon, amely nagyobb fájdalmakkal járhat!
4. Sarokbalzsam:
A megkeményedett bőr eltávolítása után ajánlott hidratálni a friss bőrt sarokbalzsam segítségével, amely segít megakadályozni az újabb keményedések kialakulását. Amennyiben nincs sarokbalzsamod, a cél érdekében tökéletesen megfelel a testápoló is, hiszen az is ugyan úgy ápolja a bőrt.
Tipp: Ha van rá lehetőséged, bizonyos időközönként menj el egy talpmasszázsra, amely fokozza lábadban a vérkeringést!