Manikűr lépésről lépésre
hirdetés
Körmeinkről gondoskodni egy remek élmény. 7 - 14 naponként szakítsunk időt a manikűrözésre, és szükség szerint (akár naponta) végezzük el az utólagos javítgatásokat. A helyesen végzett manikűr védi körmeinket valamint javítja kinézetünket. Amennyiben otthon nem boldogulunk a kéz- és körömápolással, tájékozódjunk a szalonokban elérhető szolgáltatásról. Azonban nem nehéz elsajátítani a profi körömápolási technikákat – mindössze gyakorlás kell hozzá.
Pontosan és módszeresen kövessük a következő lépéseket. És ne feledjük azt sem, hogy a köröm lakkozását leszámítva a férfimanikűr semmiben sem különbözik a nők kéz- és körömápolásától.
hirdetés
1. A választott körömlakklemosóval átitatott vattával mossuk le régi körömlakkunk utolsó maradványait is. A pamacsot nyomjuk a körömlemezre néhány másodpercig, majd toljuk a köröm szabad vége felé. Cserélgessük gyakran a vattát, mivel a lakkal elkeveredett körömlakklemosó hatékonysága csökken. A sötét színű lakkokat a legnehezebb eltávolítani, ráadásul a lakk megfoghatja a bőrünket és a köröm szabad vége alá is kerülhet. Ha ez történne, csavarjunk vattát egy manikűrpálcika végére, mártsuk a lemosóba és tisztítsuk meg a körömlemez környékét és a köröm alatti részt.
2. Durva szemcsés körömreszelővel reszeljük rövidebbre vagy igazítsuk formára a körmök szabad végét. A külső saroktól haladjunk a köröm középvonala felé. A köröm hegyén soha ne húzogassuk előre-hátra a reszelőt. Ezzel felsérthetjük a körömlemez rétegeit, melyek így könnyen felválnak. A szabad körömvég alakjának a kutikula formáját kell tükröznie. Például ha a kutikula vonala ovális, a szabad véget is oválisra formázzuk.
3. A körömhegy zárására használjunk hármas csiszolót: a fekete résszel finomítunk, a fehérrel csiszolunk, a szürkével fényezünk. Csiszoló alkalmazásával megakadályozhatjuk, hogy körmünk rétegeire hasadjon vagy beszakadjon.
4. Vigyünk fel kutikulapuhítót (krémet, olajat vagy folyadékot) a kutikulára és környékére. Ezután legfeljebb három percig áztassuk a körmeinket vízbe. Ha ennél hosszabb ideig érintkezik vízzel, a körömlemez teljesen átázik és megduzzad.
5. Vegyük ki a kezünket a kézöblítő edényből. Manikűrpálcikával, mintha csak ceruzát fognánk, toljuk a kutikulát a körömlemezről hátra, az élő szövet felé. Ne nyomjuk lefelé a pálcikát, mert könnyen megsérthetjük a körömágyat.
6. Körömollóval vagy csippentővel vágjunk le minden fölösleges bőrdarabkát, melyeket a manikűrpálcikával nem tudtunk eltávolítani. Élő bőrt ne vágjunk. Óvatosan nyessük le az elhalt szövetet. Ha nem nyomtunk hátra bőrkét a körömlemezről, vagy nincsenek elhalt bőrdarabkák a köröm körül, nincs szükség a vágásra.
7. Manikűrpálcikával vagy a kutikulahátratoló görbe végével tisztítsuk ki körmünk szabad vége alatti részt. Legyünk nagyon óvatosak: bármiféle apró sérülés a körömlemez és a körömhús között fertőzést, gyulladást okozhat.
8. Kis adag hámlasztókrémet nyomjunk a tenyerünkre, egyenletesen oszlassuk szét két tenyerünk között, majd alaposan masszírozzuk a kéz és az ujjak bőrébe. A kézhát bőrével bánjunk kíméletesen. Néhány perc hatóidő után öblítsük le a kezünket vagy töröljük tisztára nedves törlőkendővel. Szárítsuk meg a kezünket.
9. Vigyünk fel hidratálókrémet, majd masszírozzuk a bőrbe, míg teljesen fel nem szívódik.
10. Ne reszeljük a körömlemezt, mert ezzel elősegítjük a repedések, törések keletkezését. Csiszolóval adhatunk körmünknek természetes fényt, de az egyenetlenségek eltüntetéséhez soha ne használjunk reszelőt! A barázdákat töltsük fel inkább. Csiszoláshoz hármas csiszolót alkalmazzunk, mely ragyogó fényt kölcsönöz körmünknek és segít lezárni a körömlemez felszínét, megakadályozva a foltosodást és a nedvességvesztést.
11. Mossuk, öblítsük és szárítsuk meg alaposan a kezünket és a körmeinket, hogy eltávolítsuk a lereszelt vagy csiszolt körömrészecskéket, lemosókat és olajokat. Ha bőrünk és körmünk nagyon zsíros, vagy a manikűrözés folyamán olajat, tejet vagy krémet használtunk, nedves törlőkendővel töröljük át a körömlemezt, nehogy zsíros, olajos maradjon. A lakk nem tapad olajos felületre.
12. Vigyünk fel a körmeinkre vékony alapozóréteget. Mindig alapozzunk: az alapozó a körömlemezre tapadva megvédi és zárja annak felszínét és megköti a színezett lakkot. Körömtípusunknak megfelelő alapozót válasszunk: a gyenge körműek körömerősítőt, a barázdált körműek barázdafeltöltő gélt.
13. Várjuk meg, míg az alapozóréteg megszárad, majd egymás után egy perc különbséggel vigyünk fel két lakkréteget.
14. Vékony fedőréteggel zárjuk a felszínt. A fedőréteg keménysége tartósabbá teszi a lakkot.