Pedikűr otthon
hirdetés
Sarkunk száraz, berepedezett és körmeink elhanyagoltak? Ne feledjük, a lábápolásnak mindennapi tisztálkodásunk és szépségápolásunk részévé kell válnia. A most következőkben leírjuk miként kell a pedikűr történjen, de az ehhez szükséges eszközöket is leírjuk neked.
Ha pedikűrözni akarjuk lábunkat, szükségünk lesz a manikűrkészletünkre és a kézöblítő tálnál nagyobb edényre a lábfürdőhöz. A következő eszközöket is szerezzük be:
hirdetés
• Lábujjköröm-csippentő a precíz vágáshoz.
• Sarokreszelő a durva, megkeményedett bőr eltávolítására.
• Fertőtlenítő spray a láb tisztán tartásához és a fertőzések megelőzésére.
• Lábujjelválasztók, melyek megakadályozzák, hogy körömfestés közben a lakk elmaszatolódjon.
A következő lépéseket kövessük:
1. Távolítsuk el a régi lakkot mindkét láb körmeiről köröm-lakklemosóval. Óvatosan masszírozzunk ápoló olajat a kutikulákba.
2. Reszeljük egyenesre a körmöket, a sarkoknál enyhén kerekítsünk a lábujj vonalát követve. A sarkok alsó felületét finomszemcsés reszelővel simítsuk. Ha szükséges, körömcsippentővel távolítsuk el a sarkok szélét, nehogy a húsba vágjanak és befelé forduljanak. Csiszoljuk le a körömlemezt, hogy felülete egyenletes, fényes, egészséges legyen. (Ha nem használunk lakkot, a csiszolt köröm is jól mutat.)
3. Vigyünk fel kutikulapuhítót, és masszírozzuk a kutikulákba.
4. Manikűrpálcikával vagy fém-hegyű kutikulatolóval nyomjuk hátra a kutikula áttetsző bőrét, majd tisztítsuk meg a köröm szabad vége alatti részt. Ne vájjunk a körömhúsba, mert fertőzést okozhatunk. Ne nyomjuk hátra túl nagy erővel a kutikulákat, mert megsérthetjük a körömágyat.
5. Ha fellazult kutikulabőrt vagy körömszálkát találunk, kutikulacsippentővel távolítsuk el. Legyünk óvatosak, nehogy élő szövetbe vágjunk.
6. Ismételjük meg a 2-5. lépéseket a másik lábon.
7. Ha bőrkeményedésünk van, reszeljük le körömreszelővel. Ne használjunk tyúkszemvagy bőrkeményedés-vágót a kemény bőr eltávolítására. Ne próbáljunk egyszerre megszabadulni az összes bőrkemé-nyedéstől. A bőrkeményedés mélységétől függően hosszú hónapoknak kell eltelnie, hogy az egészséges bőr felszínre kerüljön.
8. Radírozzuk le a lábfejet, a talppal együtt. Használjunk nedvesített tengeri sót vagy megfelelő bőrradírt az elhalt hámsejtek eltávolítására és a keringés élénkítésére.
9. Áztassuk a lábat meleg vízbe, ha hidromasszázsos lábfürdőnk van, kapcsoljuk be a masszázsgombot. Öt percig hagyjuk a lábunkat a vízben, melyhez adjunk például borsmentaolajat vagy speciális lábáztató készítményt a lábfej lazítására és puhítására. Töröljük szárazra a lábat.
10. Körömkefével dörzsöljük át a lábfejünket és körmeinket. Tisztítsuk meg a szabad körömvégek alatt is. Puha törülközővel töröljük szárazra a lábfejet, lábszárat és lábujjakat. Ne feledkezzünk meg a lábujjak közötti részről sem.
11. Vegyünk testápolót, krémet vagy olajat a tenyerünkbe. Dörzsöljük össze két kezünket, majd masszírozzuk át a lábfejet, az alszárat és a lábujjakat. Tegyük vissza mindkét lábunkat a lábfürdőbe, és mossuk le a testápolót, krémet vagy olajat, ami nem szívódott be. Lemosófolyadékba vagy alkoholba mártott vattapamaccsal vagy mull-lappal távolítsuk el a körmökről a krém vagy olaj utolsó nyomait is.
12. Vigyünk fel vékony réteg alapozót.
13. Vigyünk fel két vékony réteg színezett lakkot, és fedőréteggel tegyük tartósabbá. Minden réteget hagyjunk legalább egy percig száradni. Hogy elkerüljük az elmaszatolódást, használjunk lábujjelválasztót. Csak akkor távolítsuk el, ha a lakk teljesen megszáradt.
14. Fújjunk frissítő permetet a lábfejre, majd hidratáljuk. Végül öntsük ki a lábmosó edényből a vizet, és mossuk el a használt eszközökkel együtt fertőtlenítő oldatban. Szárítsuk meg mindet, mielőtt zárt tartóba tennénk.