Valóban fájdalommentes a dermaroller?
hirdetés
A dermaroller a legdivatosabb ránctalanító kezelés, de mennyibe kerül és mennyire fáj? Az örök fiatalság titkát eddig már sokan kutatták, de sajnos még nem találták meg. Ám a kutatás folyik tovább, és ha nem is az örökké tartó feszes bőr titkát, de sok mindent felfedeztek már.
Ilyen a dermaroller is, ami hasonlít ugyan a mezoterápiára, de egy kicsit más az értelme, és másképp is használják, van, aki otthon próbálkozik vele.
hirdetés
A dermaroller egy kis henger, amin apró tűk vannak, 0,5 és 2 milliméter között, amik nagyon vékonyak is. Ezt a kis hengerfejet kell ide-oda tologatni az arcbőrön vagy a narancsbőrös, striás területen. Az apró mikrosérülések miatt beindul a bőr öngyógyító folyamata és a kollagéntermelés.
Ez azért fontos, mert ez a fehérje felelős a kötőszövet és a bőr rugalmasságáért. A kezelt területen vérbőség is kialakul, így a tápanyagok is jobban eljutnak a sejtekhez. A dermaroller használható magában, de hatóanyag-bevitelre is, igaz, ez utóbbit érdemes bőrgyógyászra bízni. A kezelést többször meg kell ismételni, bár a szalonok úgy hirdetik, hogy már az első kezelés után látványos az eredmény, ez valószínűleg annak köszönhető, hogy a bőr megduzzad és kifeszül, de az állapot nem tartós. A dermoroller-kezelést ránctalanításra és aknék eltüntetésére ajánlják, de a striák eltüntetésében is jó eredményt lehet vele elérni. Vastagabb irharéteg hozható létre a felhám károsítása vagy eltávolítása nélkül – mondják azok, akik ilyen kezeléseket végeznek. Sok orvosi tanulmány kimutatta, hogy a bőr Derma rolleres kezelése hatékonyabb, illetve legalább olyan hatásos, mint a lézeres felszín átalakítás, kémiai hámlasztás vagy a mikrodermabrázió. De persze ezen vitatkozni lehet, hiszen ahányan vagyunk, annyiféle kezelést részesítünk előnyben, kinek mi válik be, kinek mi kényelmesebb, megfizethetőbb, vagy amit a fájdalomküszöb elbír.
Maga a kezelés a következőkből áll: a bőr tisztítása, esetenként radírozása, ezután az érzéstelenítő krém felvitele, majd fertőtlenítés, végül a rollerezés. A hengert nyolcszor-tízszer kell áthúzni az adott bőrfelületen. Ezután pedig valamilyen nyugtató krém ajánlott. A kezelés alatt a bőr kipirul, elképzelhető, hogy vérzik is, másnapra ezek elmúlnak.
Pro és kontra
A kezelés nem kellemetlen, hanem fájdalmas, még akkor is, ha profi körülmények közt végzik, legalábbis erről tanúskodik sok fórumhozzászólás. Egy bőrgyógyász hatékonyabb fájdalomcsillapító krémekhez jut hozzá, mint a mezei felhasználó, de van, aki ez sem segít. Persze olyanok is akadnak, akiknek magasabb a fájdalomtűrő képessége, de nem ez a jellemző. Sokan semmilyen változást nem tapasztaltak hosszú távon, és ők vannak többen. Azt lehet mondani, hogy a stria eltüntetésében hatékonyabbnak tűnik a kezelés.
A dermaroller-kezelés ára 8 és 12 ezer forint között jellemző, ehhez jön a roller ára, amit szinte mindenhol meg kell vásárolni, négy-öt kezelés a minimum, amit ajánlanak. Otthonra is meg kell venni, de ezek a készülékek nem olyan hatékonyak, mert házi használatra elvileg csak 0,5 milliméterest árulnak, ami nem hatol olyan mélyen a bőrbe. Először mindenképpen profi körülményeket érdemes választani, és ha működik, akkor otthon végezni a megújító kezeléseket.
Nem javasolt, ha:
- A dermaroller használata nem javasolt a következő esetekben:
- aktív bőrfertőzés, pattanás, ekcéma stb.
- herpesz
- anyajegyen közvetlenül
- krónikus bőrbetegség
- véralvadási problémák
- gyenge gyógyulási képesség
- rosszindulatú bőrelváltozások
- aktív akne
- ekcéma
- pikkelysömör
- komoly solar keratosis (tartós napfényhatásra kialakuló, érdes tapintatú, elmosódott szélű foltok)
- kiemelkedő anyajegy, szemölcs
- keloid képződésre való hajlam
- terhesség és szoptatás
- kezelést megelőző fél éven belüli gyümölcssavas hámlasztás
- érzéstelenítő krémmel szembeni allergia (lidokain érzékenység)
- különböző gyógyszerek pl. roacutan, vérhígító, illetve véralvadásgátló szerek, továbbá aszpirin és aszpirin tartalmú gyógyszerek szedésekor
- cukorbetegség