Valóban megvakulhatsz a szempillaspiráltól?
hirdetés
Manapság már a legtöbb nő igyekszik tenni a szépségéért, ebben pedig többnyire központi szerepet játszik a smink, illetve egyéb kozmetikai termékek rendszeres használata. Ezzel csak annyi a gond, hogy számos ilyen termék meglehetősen káros a szervezetre és hosszú távon leginkább csak ártunk a használatukkal.
A Cosmopolitan egyik olvasója például nagyon csúnyán megjárta, ugyanis gyakorlatilag hetekre megvakult egy szempillaspiráltól. Az interneten böngészett a termékek között, amikor rábukkant egy állítólag luxuscikkre, amelyet potom áron kínáltak. Nyilván, felcsillant a szeme, hogy az eredeti ár töredékéért vásárolhatja meg az eBayen a terméket, ezért meg is rendelte. Miután leszállították a terméket és kibontotta a csomagolást már csalódott is, hiszen első ránézésre megállapította, hogy ez lehet mégsem egy luxuskategória. Bár csak ez lett volna a legkisebb gond a termékkel. Csalódottan ugyan, de használta a terméket, hiszen, ha már megvásárolta, akkor mi baj történhetne, ha kipróbálja? Csupán annyi, hogy elvesztette a látását!
hirdetés
A történtekkel kapcsolatban Orsi, a 21 éves lány a következőket árulta el: „Már akkor gyanús lehetett volna, mikor kibontottam, a tubus ugyanis nem volt luxushatású, és a sörték is kuszán álltak, de annyira akartam egy ilyet, hogy felkentem. Azt gondoltam, ugyan mi történhet! A színe szép volt, de csomós maradt a pilláimon a festék, és egy félóra után elkezdte csípni a szemem. Amint hazaértem, lemostam, de a neheze csak ezután jött: égett a szemem, bevörösödött, könnyezett, és csak nem akart elmúlni. Másnapra annyira begyulladt, hogy alig láttam, az első utam az orvoshoz vezetett. Csúnya kötőhártya-gyulladást kaptam, allergiás reakcióval súlyosbítva, napokig nem tudtam olvasni vagy tévézni, annyira fájt, és még sokáig kellett szemcseppet használnom. Amint újra gép elé ülhettem, jeleztem az eBaynek, hogy hamisítványba futottam bele náluk.”
Szerencsére ettől súlyosabb baj nem történt vele, viszont önmagában már ez is túlzás. Először is nem azt a terméket kapta, amit szeretett volna, hanem hamisítványt. Ez már eleve egy nagy gond. Másodszor a termék minősége még csak meg sem közelítette az eredeti termék minőségét, sőt az átlagminőség mércéjét sem ütötte meg, ugyanis csomós maradt a felvivés után. Végül, harmadszor pedig súlyos allergiás tüneteket váltott ki és káros hatást gyakorolt az egészségre. Valószínűleg ettől nagyobb pofára esés nincs is, amikor vásárláskor azt gondoljuk, hogy most áron alul jutottunk magas értékhez.
Kiss Anna, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szóvivője azt is elárulta, hogy leggyakrabban milyen következményei vannak, ha hamisítványt vásárolunk: „Leggyakrabban bőrpírt, kiütéseket, duzzanatot, hólyagokat, égési sérülésekhez hasonló elváltozásokat, valamint viszketést, hámlást, bőrszárazságot .” Ezeknek a mértéke pedig függ attól, hogy mennyire érzékeny a bőröd ezekre a készítményekre, illetve, hogy mekkora adagot vittél fel és milyen mélyre szivárgott be a szövetekbe.
Hogyan tudod elkerülni a hamisítványokat? Nos, a legtöbbször a hamis termékek a „túl szép, hogy igaz legyen” kategóriába tartoznak. Magyarán, luxuscikkekhez valószínűleg az esetek többségében nem fogsz alacsony áron hozzájutni. Ha ilyen marketingfogást látsz, akkor mindenképpen próbáld ellenőrizni, hogy az a termék tényleg eredeti-e. Továbbá érdemes felvenni a kapcsolatot az eladóval, hogy milyen garanciát vállal abban az esetben, ha kiderül, hogy nem eredeti a termék. Akik hamisítványokat értékesítenek, valószínűleg semmilyen garanciát nem vállalnak majd és még pénzvisszafizetései opciót sem ajánlanak majd fel.