Svájc tavasszal csodás!
hirdetés
Hamarosan itt a tavasz, ilyenkor pedig mi azt javasoljuk, hogy mindenki engedjen meg magának egy kisebb kiruccanást. Svájc pedig erre tökéletes lesz, hiszen tavasszal még csodásabbak a nevezetességei, természeti csodái. Cikkünkből megtudhatod, hogy mit érdemes megnézned Svájcban, valamint mások utazási tapasztalatairól is olvashatsz!
Svájc nem csak a csokik és órák hazája!
hirdetés
Sokan nem tudják, de Svájc nem tagja az Európai Uniónak, de ettől függetlenül természetesen Európához tartozik. A hivatalos fizetőeszköz a svájci frank. Egy roppant kimagasló gazdaság a kontinensen, így egy picit borsos lehet a kiruccanás ára. Olyan nevezetességei vannak, mint Bern, amely kulturális örökségnek számít, Genf együtt a környezetével, Alpok és még lehetne sorolni.
A tapasztalt utazók bemondják a frankót!
"Ezeket tanácsolom megnézni Svájcban: A genfi-tónál a Lavaux borvidéket, Montreaux közelében a Chillon katélyt, a St. Gallen-i apátságot, Ticino déli kantonban a Bellinzona kastélyokat, Siontól délre egy magas gátat, a Grande Dixence-t, Chur és St. Moritz között a vasúton a Landwasser viaduktot. Zermatt faluból vagy Gornergratból a Matterhorn látványa, az Aletsch gleccsert, az ottani vadregényes erdőt; A Jungfrau és az Eiger északi falait a Lauterbrunnen-völgyből; A Lucerni-tó; az Oeschinensee hegyi tó." (Lali, 2013)
"Svájc legészakibb csücskébe, Zürichtől északra vonatozom. Ez itt nem büntetés, sőt! A vonatok tiszták, az ülések kényelmesek, a pontosság nem kérdés, és tényleg mindenhová elvisznek, ráadásul útközben a panorámában is gyönyörködhetünk. Van olyan vonat, amelyiknek még külön gyerek-játszórésze is van. Az egyik kanyar után elém tárul a Rajna-vízesés. Lenyűgöző látvány: 150 méteres szélességben zúdul le a víz, fantasztikus sebességgel. A más néven Schaffhauseni-vízesés egész Európa legszélesebb vízesése. Aki nem elégszik meg a kilátópontról való bámészkodással, akár vízre is szállhat, hogy a kirándulóhajó fedélzetéről közelről is megcsodálhassa a víz elementáris erejét."
"Bern: Az ország fővárosa a negyedik legnépesebb település Svájcban. Óvárosa, a ma is hamisítatlan 15. századi hangulatot árasztó macskaköves utcáival, díszes homlokzataival, zászlóival és az utcákon itt-ott elrejtett apró kutakkal teljes egészében felkerült a világörökség listájára. A város legismertebb nevezetessége, az Óratorony 1191 és 1256 között a város nyugati kapuja volt. Az óraszerkezet persze csak később került a toronyba, ám rendes svájci órához méltóan ma is tökéletesen pontos.
Locarno: A Lago Maggiore, más néven a Locarnói tó partján elterülő város szintén mediterrán bájával fog meg. Tavasszal a legszebb, amikor az egész város hortenziáktól illatozik, de ilyenkor, télen sem veszít sokat a hangulatából. A szikla tetejére épült Madonna del Sasso-templom egy 1480-as csodának állít emléket: ezen a helyen jelent meg ugyanis Szűz Mária egy locarnói szerzetesnek.
Chateau de Chillon: Ha egy napra királylánynak szeretnéd érezni magad, feltétlenül látogass el a Montreux-tól délre a 13. században épült Chateau de Chillonba. Mivel a vár az idők során a gondos kezeknek köszönhetően teljes épségben maradt, ma is a középkorban érezheted magad, ha belépsz a kapuján. Ez az erődítmény nem a hegytetőre, hanem szinte teljesen a Genfi-tó vizére épült."- számolnak be az utazási élményekről az utikritika.hu oldalon
Forrás: utikritika.hu
Képek: keptelenseg.hu, flickr.com