Baba és állatok egy lakásban?
hirdetés
Amíg nem jön el a gyermekvállalás ideje meg sem fordul a fejekben, hogy hova fogják tenni kis kedvenceinket vagy kedvencünket, ha egyszer babájuk lesz. Amikor aztán elérkezik a nagy pillanat, némelyek tévesen hisznek a babonában, hogy ha macskájuk van, a terhes nők elvetélnek. Ez ebben a formában nem igaz a szakemberek szerint, ezért nem kellene több állatnak utcára kerülnie. Többen úgy van ezzel, hogy miért ne lehetne egyszerre mindkettő, s hallani sem akarnak arról, hogy kedvencüket kipaterolják a lakásból még akkor sem, ha az eléggé picinyke.
Erről vidéki "lány" lévén azt mondanám, hogy az állatoknak a szabadban a helyük, kínzás bennt tartani őket, gondolva a párzás időszakára és a boldog szabadságra. A kutya őrizze a házat, a macska fogja az egeret. De azoknak, akiknek minderre nincs lehetőségük, nem mondom, hogy ha jön a baba, dobjanak ki minden állatot az utcára. Azt is balgaság lenne tanácsolni, hogy vegyenek kertes lakást, mert manapság ezt városi viszonylatban szinte képtelenség megvalósítani. Az alábbiakra viszont mindenképp figyelni kell a baba megszületésekor:
hirdetés
- Újszülött és kiscsecsemő közelében háziállatot fokozott higiéniai rendszabályok mellett tanácsos tartani.
- Az állat lehetőleg ne tartózkodjon, ha lehet be se menjen abba a szobába, ahol a pici lakik, alszik. Egyrészt mert megtámadhatja a babát, másrészt nem egészséges, hogy belehellje a tért. S a macska mondjuk rá is ugorhat a gyermekre, ráülhet és az megfulladhat.
- Az állatok gondozása, etetése után a szülő alaposan mosson kezet!
- Ügyelni kell arra, hogy az állat a babát ne nyalhassa meg!
- Az állatok a babának bélférgességet, toxoplasmózist, de akár vírusfertőzéseket adhatnak át. Ebben az időszakban tehát az állatok gyakori, rendszeres állatorvosi felügyelete szükséges.
- A hiányzó oltásokat, féregirtást még a baba születése előtt fontos elrendezni.
Ha minderre nem figyelünk oda, súlyos kihatásai lehetnek gyermekünk jövőbeni egészségére is!