Mi lesz a fogyasztási hitelesekkel?
hirdetés
De azt senki nem hangsúlyozza, hogy az intézkedések csupán a devizahitelesek egy részét érintik, egészen pontosan azokat, akik lakáscélú hiteleket vettek fel. A fogyasztási célú és autóhiteleseket még nem karolta fel senki.
hirdetés
Pedig ezeknek a hiteleknek a törlesztőrészletei mára meghaladták azt, amit az emberek tisztességes munkából elő tudnak teremteni. Az az autó, amit a kereskedésből két éve kihoztak hárommillió forintért, ma már másfelet sem ér, de még mindig van rajta hatmillió forint hitel - svájci frankban vagy euróban.
Ezek a hitelek továbbra is ki vannak téve az árfolyamváltozásnak, hiszen azok, akik nem lakáscélra vettek fel hitelt, nem élhettek az előtörlesztés, az árfolyamrögzítés és más intézkedések adta lehetőségekkel.
A bankok az autót lefoglalták és elárverezték, és az adós még mindig tartozik, holott autója már nincs, ráadásul a közlekedés extra költségeit is fizetnie kell a rezsi, a lakbér, a ruházkodás és az élelmezés terhei mellett. A fogyasztási hitelesek is ugyanúgy sakkoznak hó elején a csekkekkel, mint a lakáshitelesek, hiszen az eleinte alacsony törlesztőrészletek mára a többszörösükre nőttek.
Megindult valami
A Mozgalom az Autó- és Fogyasztási Hitelesekért augusztus 30.-án tüntetett a Lízingszövetség és az OTP Bank székháza, valamint a Nemzetgazdasági Minisztérium épülete előtt, és petíciót adtak át Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek. Azóta semmit nem hallottunk felőlük, bár sokan valószínűleg az említett tüntetésről sem tudtak. Talán nem megérdemelnék ők is a figyelmet és a segítséget?