Rumini már nagyfiú lett
hirdetés
Életünk során számos dolgokat átélhetünk, illetve megtapasztalhatunk ezt-azt, viszont természetesen nem mindegy, hogy mik ezek a dolgok, ezek a tapasztalatok. Nem véletlenül mondják, hogy milyen sokat számít az első hét év otthon, illetve utána az iskoláztatás, hiszen ebben az időszakban tapasztalunk egyre több mindent és tanulunk egyre többet és természetesen nem mindegy, hogy mit sajátítunk el.
Például, ha valakinek az ragad meg, hogy milyen jó olvasni vagy sportolni valamit, akkor biztosan az élete további szakaszában is jelentős szerepet fog ez betölteni. Ugyanakkor megannyi káros tévéműsor, játék van már napjainkban, amelyektől ajánlott inkább megóvni a gyerekeket, viszont vannak ajánlott programok is. Egy ilyen program a Rumini színdarab, amely kifejezetten gyerekeknek készült darab. Egészen biztosan tetszeni fog bármelyik gyereknek és egy olyan darab, amely remek lehetőséget biztosít arra, hogy megszerettessük a színházat a gyerekünkkel. Berg Judit népszerű színdarabját a Pesti Magyar Színház még 2011 decemberében állította össze, azóta pedig mintegy 60.000 gyereket és felnőttet szórakoztatott. A sikere lényegében töretlen, hiszen idén május 17.-én már meg is volt a 100.előadás, természetesen nagy sikerrel.
hirdetés
„Bár nem ez volt az első könyvem, de ez az első regényem, és az első, amivel díjat nyertem. Ha más munkámat esetleg nem ismerik, erről a kalandregény-sorozatról mindenki tud. Eddig összesen 7 kötet született meg, 4 klasszikus történet, 1 színdarab, 1 levél- és 1 naplóregény. Éppen most írom az utolsót, mert úgy érzem, semmi nem tarthat örökké, és Rumini már egészen nagyfiú lett, akinek el lehet engedni a kezét."- mondta Berg Judit a munkásságáról.
„Eleinte meglehetősen hektikusnak tűnt: megéltünk fantasztikus előadásokat, máskor pedig egy-egy apró hibától epilepsziás rohamot kaptam. Mára minden stabil, a szereplők az összes előadáson ugyanazt a magas színvonalat hozzák. Méhes Lászlóval, a darab rendezőjével a mai napig tartom a kapcsolatot, csakúgy mint azokkal a színiakadémistákkal, akik a színészek mellett elsőként játszották a darabban a bandatagokat, ferriteket, pillangókat és matrózokat. Színházi emberek azt jósolták, körülbelül 50-60 előadásra számíthatunk, de én a szívem mélyén úgy éreztem, meglesz a 200 is - nos, a 100. mindenesetre elérkezett."- mesélte a szerző a darabbal kapcsolatos eddigi tapasztalatairól. Valóban egy ilyen hosszú sorozat alatt, amely éveket foglal magába, nagyon sok minden megtörténhet, viszont pontosan ez is az egyik szépsége ennek a töretlen sikerességnek, hogy összeköti az embereket, a társulatot.
Horváth Illés a darab címszereplője pedig a következő élményeit osztotta meg a darabbal kapcsolatban: "100. előadást játszani, különösen címszereplőként, nagy dolog, ráadásul mindezt négy év alatt teljesítettük, és gyakorlatilag végig telt házak előtt. Mára nem csak a kultikus regénynek, de magának az előadásnak is van rajongótábora, akik vissza-visszatérnek és újra megnézik a darabot. Voltunk az előadással iskolákban, játszottuk szabadtéren, rádiójátékot is forgattunk, egyszóval folyamatosan jelen van az életemben Rumini. Most elértük a 100-at, és kívánom az előadásnak, hogy a 200. alkalmat is megünnepelhessük majd."
Napjainkban bizony nagyon jó hallani, ha egy-egy színdarabnak töretlen sikere van éveken keresztül és persze ezek mind teltházak előtt. Van egy olyan különlegessége a darabnak, hogy általában mind a felnőttek, mind a gyerekek szeretik. Ez pedig kiemelten fontos, hiszen így sokkal kisebb mértékű mozgatórugó szükséges egy szülőnek is, hogy elvigye a darabra a gyerekét. Mi is azt kívánjuk, hogy tudjunk még beszámolni a 200.-ról is.