Harangozó Teri halálát a passzív dohányzás okozhatta
hirdetés
Harangozó Teri 72 évesen távozott az élők közül, a halálával kapcsolatban azonban eddig számos kérdés és különös információk láttak napvilágot. Az énekesnővel kapcsolatban volt, aki azt állította, hogy ha hamarabb műtik, akkor még ma is élne. Ugyanakkor volt olyan is, aki azt állította, hogy a mellimplantátum okozhatta.
A legfrissebb hírek szerint azonban a passzív dohányzás okozhatta a halálát. Erre pedig van logikus magyarázat is, hiszen az énekesnő rengeteget fellépett olyan helyeken, ahol a vendégek dohányoztak, így passzív dohányosnak számított. Egyes kutatók szerint a passzív dohányzás pedig még károsabb, mint az aktív. Valószínűleg tehát e miatt alakulhatott ki daganat a tüdején, amely ellen hiába küzdött, nem tudta legyőzni. A Blikknek interjút adott az énekesnő unokaöccse, Harangozó Péter, aki a rokonokkal együtt látogatta a kórházban.
hirdetés
„– Terikét nagyon szerette a családja, mert ő is mindig segítőkész volt. Nem is hagytuk magára.
– Az orvosok azt mondták a nagynénémnek a műtét után, hogy meg kell erősödnie, ezért nyugodtan egyen-igyon bármit. Vittünk be neki húslevest, mert az volt a nagy kedvence, de annyira nem ízlett neki; csupán egy-két kanállal fogyasztott. Amikor az édesapám haldoklott, napokra eljött hozzánk és etette, annyira szerette a bátyját. Most mi etettük Terikét, és közben többször felemlegettük a két évvel ezelőtt történteket. „Emlékszel, Terike, amikor te etetted apánkat?" – kérdeztük tőle, mire ő csendesen megjegyezte: „Igen, aztán meg is halt..."
– Nagyon szeretett élni, de azért tisztában volt vele, hogy nagy a baj. Nehéz most még erről beszélni, de szerintem nem a mellimplantátummal volt a baja, mert erről nekünk soha nem beszélt. A tüdején lévő daganat volt nagyon agresszív. Soha nem dohányzott, de passzív dohányosnak számított, mert sokat dolgozott az éjszakában, ahol szinte mindenki cigizett, a füstöt tehát rendszeresen beszívta, ami pedig károsabb a szervezetre, mint maga a cigarettázás. Az orvosok mindent megtettek érte, az utolsó két napon már lélegeztetőkészüléken tartották... Telefonon pedig azért nem tudták az aggódó barátai utolérni, mert az egyik orvos barátja elvette a mobilját, hogy inkább pihenjen, és kímélje a beszédtől.”
Az énekesnő három hétig feküdt kórházban, ahol ez idő alatt több műtétet is elvégeztek rajta. Sajnos az életét az orvosok nem tudták megműteni. A halála előtti napokban jelentősen leromlott az állapota, annyira, hogy a légzés és a beszéd is nagyon megerőltető volt a számára. Az állapota kímélése érdekében elvették tőle a mobiltelefonját, ezért nem tudták elérni a rokonok, ismerősök. Az unokaöccse elmondása szerint tehát a passzív dohányzás jelenthette a halálának az okát. Több orvosi tanulmányban is bizonyították már a passzív dohányzás veszélyeit, sőt egyes tanulmányok szerint akár veszélyesebb is, mintha valaki aktívan dohányzik. Ennek értelmében a passzív dohányzás okozhat tüdőrákot. Az tüdőn megjelent daganatokat pedig legtöbbször csak akkor veszik észre, amikor menthetetlen stádiumban van az illető. A tünetek ugyanis legtöbbször csak akkor jelentkeznek, amikor már kritikus az állapota az illetőnek. Fontosnak tartjuk megemlíteni, hogy mennyire fontos eljárni a kivizsgálásokra, ahol kiderülhet, hogy létrejött-e a szervezetben daganat vagy sem. Amennyiben ugyanis még korai stádiumban kimutatják a daganatos megbetegedést, akkor az elég nagy valószínűséggel meggyógyítható.