Hujber Feri élete alakítása előtt?
hirdetés
Hujber Ferenc egy magyar fenegyerek, amolyan magyar Robbie Williamsként is emlegethetnénk, annyi különbséggel, hogy ő színész. Ezt az összefüggést első sorban az életstílusa, életfilozófiája miatt említhetjük meg, hiszen sajátos mindennapjairól sokszor lett már címlapsztori. Az idő viszont elérkezett arra, hogy ne csak a címlapokon keresztül kapjuk meg a magyar színészt, hanem egy showműsort keretén belül is. Magyarországon egyedülálló dologra készül, olyanra, amilyet eddig hazánkban még senki sem csinált.
Egy one-man show-ról van szó, amelynek a műfaja hazánkban kevésbé ismert, külföldön viszont több ilyen show is aratott már nagy sikereket. A bemutató rohamosan következik, ezzel kapcsolatban pedig a hvg.hu oldal faggatta a színészt.
hirdetés
„hvg.hu: „Életrajzi szatíra” és „titkok Hujber Ferenc életéről” – egyszerre komolyabb és bulváros vonal is előkerül a Negyvenen vagyok-kal kapcsolatban. Melyikről van szó inkább?
Hujber Ferenc: A titkok rólam… Jézusom, ilyen nincs, eddig sem éltem hú, de titokzatos életet. Sőt, inkább magamnak ártó nyilatkozatokat tettem. Maradjunk annyiban, hogy az őszinteség nem mindig kifizetődő. Amerikában olyan színészek csinálták ezt a dolgot, akik köztudottan voltak már lent is. Ez a szép benne. Arról is beszélnek, hogyan kászálódtak ki a mélyből. Ott van például Mike Tyson, aki nem színész, mégis csináltak vele ilyen darabot. Bűbájos, ahogyan ez a drabális ember hatalmas tetkóval az arcán azt mondja, üdv a nappalimban. Őszinte, kitárulkozó dolog, szerintem ezt szeretik az emberek.
hvg.hu: Mondta most azt is, hogy az őszinteség nem kifizetődő. Megbánt valamit?
H. F.: Lehet, hogy egyszer az életem végén azt fogom majd mondani, minden így volt jó. De most a korábbi időszakok keserű levét is iszom, maradjunk ennyiben.
hvg.hu: A Negyvenen vagyok műfaja az itthon még nem annyira ismert, a Broadwayn sikeres életrajzi alapú one-man show lesz. Billy Crystalt említette az egyik werkvideóban...
H. F.: …és John Leguizamót. Ő zseniális, már több ilyet csinált.
hvg.hu: Milyennek ismerte meg a műfajt?
H. F.: Teljesen le kell csupaszítanod magad, nem tudsz elbújni egy figura mögé sem. A másfél-két órás előadás nagy részében te magad vagy, magadról beszélsz, magadat személyesíted meg. Emellé az a truváj, hogy a veled beszélgető karaktereket is te csinálod meg. Hála istennek van ennek szórakoztató jellege is, vagyis nem megy át veszélyesen monodrámába. Most pengeélen táncolunk ezzel. Én azt szeretném, hogy az emberek inkább jól szórakozzanak.
hvg.hu: Felolvasok pár címet, ami az utóbbi években a nevére keresve feljön. Utoljára arról volt szó, hogy mentőt hívtak önhöz.
H. F.: …ez nem igaz.
hvg.hu: …azelőtt az emigrációjáról, a diplomája plágiumügyéről írtak, aztán van egy idézet swingerklubról, hír nyitott házasságról, majd alkoholizmusról.
H. F.: Mire kíváncsi ezzel kapcsolatban?
hvg.hu: A Negyvenen vagyok az életéről szól – ezek a címek mutatják a szakaszokat, amiket az emberek ismernek, vagy amikről szó esik majd?
H. F.: Nem igazán. Mindent, amit a kétezres évek elején megúsztam (a népszerűség csúcsát hozó Valami Amerika 2002-ben jött ki – a szerk.), a jóisten százszorosan adta vissza, miután hazaköltöztem Angliából. Nem tudtam egy mozdulatot tenni anélkül, hogy egy fotós rajtam ne lett volna. A bulvár számára valamiért úgy vagyok érdekes, ha odabiggyeszthetik a nevem mellé, hogy botrányos. Megmondom őszintén, félek attól is, hogy most a HVG-ben mi lesz idézőjelben a Hujber Ferenc-portré felett. Nem vagyok ennyire… rossz. Nem vagyok balhés gyerek.