"Robin's Wish": dokumentum film Robin Williams életéről és haláláról
hirdetés
Január negyedikétől látható a „ Robin kívánsága” című dokumentumfilm. Az Oscar-díjas színész 2014-ben 63 évesen vetett véget saját kezűleg az életének. A bulvársajtó sokáig találgatta, hogy mi vezethetett az öngyilkosságához.
Csak a halála után derült ki, hogy rosszul diagnosztizált Lewy-testes-demenciában szenvedett. A demenciának ez a formája tüneteiben hasonlóságot mutat az Altzheimer-; illetve a Parkinson-kórral.
hirdetés
„ Hatalmas küzdelmet vívott - meséli a dokumentum film rendezője – itt volt ez a ragyogó ember. Mindenki, akivel csak interjút készíthettem azt mondta: ő volt a legnagylelkűbb, legcsodásabb emberi lény.”
A film 17 barát, családtag, munkatárs emlékein keresztül mutatja be a színészt. Kevésbé az életútját, sokkal inkább a jellemét, mert ő volt az, aki a felvétel előtt 40 percig komédiázott a stábtagoknak, és ő volt az is, aki ott ült a balesetet szenvedett szuperman, Christopher Reeve kórházi ágyánál.
„ Sokkal jobb ember volt a való életben, mint a karakterek, akiket eljátszott. És tudom, hogy ez nehéz, de remélem, hogy ha az emberek megnézik ezt a filmet, akkor megértik, hogy mi történt vele" - teszi hozzá a rendező.
A filmben nem szerepelnek Robin Williams gyermekei. Az özvegye, Susan Schneider viszont igen mondott a felkérésben. Részint azért, mert szeretné, ha minél többen tudnának erről az igen ritka, és többségében félrekezelt betegségről, Tylor Norwood.
Williams utolsó filmje, az „Éjszaka a Múzeumban” második része. Már valahogy nem volt jelen. Emlékeztek vissza a stábtagok. Észrevehető volt a Parkinson-szerű remegés, s a vizuális hallucinációk. Biztosan halálra volt rémülve, fogalmazott egy barátja. Ennek ellenére egyik utolsó interjújában mintegy előre megválazolva a halála utáni kérdésáradatot, azt mondta: „ Nem az egom a fontos, hanem az emberek körülöttem. Erről szól az élet”.
Forrás: Euronews