Mulatós műsorral tér vissza Lajcsi
hirdetés
A népszerű trombitás klassz show-val tér vissza a tévéképernyőkre, amely a Sláger TV műsorán lesz látható.
Ma indul az Egy est Galambos Lajcsival c. új műsor, amelynek első adásában láthatóak lesznek többek között a Rising Star nagy tehetségei: Várhegyi Lucas Palmira, Peter Sramek és Singh Viki, fellép még az Ének iskolájának egyik legnagyobb kedvence, Karcagi Janika is. Mellettük olyan befutott hírességek is szerepelnek majd a showban, mint Zoltán Erika, Dankó Szilvi, Patai Anna, Keresztes Ildikó, Dér Heni, Bangó Margit valamint Emilio, Mészáros Árpád Zsolt, Kefir és az Irigy Hónaljmirigy.
hirdetés
„Jó érzékem van a tehetségek felkutatásához, Mága Zoltán, Havasi Balázs és az Irigy Hónaljmirigy is nálam szerepeltek először televízióban. A műsorban láthatunk majd olyan hosszú ideje népszerű előadókat, akik az én műsoraimban tűntek fel, de ifjú zenészeket is bemutatok. A tehetségkutatók nem adnak hosszú távú lehetőségeket a fiataloknak, én azonban baráti jobbot nyújtok nekik” – mondta Galambos Lajcsi. „Az inspirál a leginkább, hogy ebben a műsorban megmutathatom a valódi személyiségemet és a vendégek is szabadon kibontakozhatnak” – fűzte hozzá a házigazda, aki azt is elmondta, hogy bár több országos kereskedelmi adó is érdeklődött felőle, ő mégis a Sláger TV-t választotta. „20 éve vagyok a saját műsorom producere és házigazdája, a Dáridó rekordjait még senkinek sem sikerült megdöntenie. A Sláger TV profi stábjával azon dolgozunk majd, hogy újabb nézettségi csúcsokat érjünk el”
Galambos Lajos, művésznevén Lagzi Lajcsi Budapesten született, 1961. január 25-én. A Péntek esti Dáridó valamint a Szuperbuli című televíziós műsorok házigazdája. Legnépszerűbb slágere a Hosszú fekete haj, aminek szövegét Deák Bill Gyula írta. Sváb családból származik, az eredeti családnevük Grósz volt. A zenélés családi hagyomány nálunk, hiszen az édesapja valamint a nagypapája hétvégenként lakodalmakat járva zenéltek.
A jelenlegi XXIII. kerületben, Soroksáron végezte el az ének-zenei általános iskolát, s ezt követően a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolába került, később pedig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán – mai nevén: a Zeneművészeti Egyetemen – trombitaművészi és zenetanári diplomát szerzett.
Mint főiskolai végzős trombitás ösztöndíjas lett az akkor egyedüli, szakmailag legmagasabb szinten elismert Magyar Rádió Stúdió 11 nevű tánczenekarában, ahol 2 igazi trombitás legendától: Zsoldos Imrétől valamint Tomsits Rudolftól tanulta a könnyűzene csínját-bínját. 21 éves volt akkor mikor a Budapest Szimfonikus Zenekarral szóló trombitásként nyugat-európai turnén részt vett.
Lajos utcazenészként kezdte 1984-ben, a zeneművészeti diploma átvétele után merőben más valamint új szakasza következett eddigi életének. A zenélést és szórakoztatást, mint hivatást, missziót tekintette. Saját stílusát, a modernizált, korszerűsített magyar szórakoztató zenét, mint Lagzi Lajcsi mutatta be. Mivel kevesen hittek magasra ívelő terveiben, így minden segítség nélkül, a saját maga által kiadott kazettáin kezdte népszerűsíteni e műfajt.
Koncerttermek és más fellépések hiányában direkt módon a közönséggel épített kapcsolatot, így a saját zenéjét adta elő az akkori Sugár áruház előtt valamint más közterületeken. Később úgy vélte, hogy egy nagyszabású gálával kedveskedik közönségének, melyben komoly részt szánt a hajléktalanoknak is. Akkoriban ez volt az első ilyen jellegű esemény. A meleg étel osztás a Máltai Szeretetszolgálat valamint a Honvédség segítségével valósult meg. A többször megrendezett eseményen a Lajcsi által kitalált módon támogatott és saját maga által finanszírozva 30.000 ember jutott meleg ételhez. Lajcsinak valamint feleségének, Boglárkának három gyermeke van: Boglárka Anna, Lajos és István. Öccse Galambos István, dobos a Dáridó c. műsorban a Dáridó Szimpatikusok zenekart erősítette.