Nicole Kidman szereti a hüllőket
hirdetés
Az Oscar-díjas Nicole Kidman annyira kedveli a pikkelyes hüllőket, hogy szívesen tart olyan bulikat, amelyre el lehet vinni egy csomó kígyót. Ez alól kivételnek számított a tavalyi halloween partija, ott nem volt helye ezeknek a hüllőknek, mert gyermekei, a 6 éves Sunday és a 4 éves Faith féltek volna tőlük.
"Imádom az állatokat! Bár Amerikában születtem, Ausztráliában nőttem fel, ezért hozzá voltam szokva a vad dolgokhoz. Az úszómedencénkben például egy tölcsérhálós pók tanyázott, szóval mindig ellenőriznem kellett, hogy ott van-e, mielőtt megfürödtem benne, mert ennek az ízeltlábúnak a csípése halálos is lehet" – nyilatkozta Nicole Kidman.
hirdetés
A hüllőket nyáron a legjobb ha kint tartjuk. A hüllőkket ki a kertbe kell tenni ilyenkor! Persze ennek a tartásmódnak is megvannak a szabályai, amelyet feltétlen be kell tartani. Nemcsak kitesszük, aztán viszlát, jó napot! Országunkban a szabadtéri tartásnál az időjárás határozza meg, hogy mikor is tehetjük ki a jószágokat.
Nyaraló gyík, napozó teknős szuper választás, ha hüllőt szeretnénk tartani
Érdemes nagy figyelemmel lenni az időjárás előrejelzésre, mert egy hirtelen lehűlés komoly károkat okozhat állataink épségében, egészségében. Ekkor inkább a szobai terráriumba tegyük vissza az állatokat! Hogy melyek a kinti tartás előnyei? Nos, ennek több előnye is van úgy, mint a napfény, ez pótolhatatlan a hüllőink számára. Dr. Gál János megfigyelései alapján a napoztatott királysiklók utódai virgoncabbak, egészségesebbek lesznek, illetve a fészekalj is minőségibb lesz. A gyíkoknál pedig semmi mással sem pótolható a természetes napfény. A teknősöket kifejezetten érdemes kint tartani! A gyíkok és a kaméleonok a betévedt rovarokat előszeretettel megfogják, és megeszik, aminek jóval magasabb az ásványianyag-tartalma, mint a kereskedésekben kapható étkeké.
Egy híres tenyésztőnél megfigyeltük, hogy a kaméleonoknál minden egyes napozóba bedobtak egy döglött egeret és az oda gyülekező legyeket ették meg ezek a hüllők!
Amire érdemes odafigyelni az nem más, mint hogy könnyen hőgutát kaphatnak, mivel nem tudnak izzadni. Emiatt ez könnyen a halálukat is okozhatja! Mindig legyen egy védett, árnyékos, hűvös hely, ahová a legnagyobb meleg időszakban vissza tudnak húzódni!
Nyugodtan tarthatjuk az állatokat ketrecben, műanyag hálóval borított favázas "boxban". A teknősöket kifutóban, tóban éri meg elhelyezni. Ami nagyon lényeges, hogy tegyük ezeket a tartóhelyeket szökésbiztossá! A terráriumban tartott egzotikus hüllők java néhány nap alatt megdöglene egy szökés esetén, de ha netán sikerülne is túl élni, akkor a hideg és kíméletlen tél egészen biztosan elpusztítja őket. A kinti tartás egyéb veszélyei közt megemlíthetjük a ragadozókat.
A macska is ezek közt van számon tartva, és e mivoltának köszönhetően gyakorlatilag mindent megöl, de egy éhes varjú, esetleg szarka vagy szajkó is falatozhat a kertünkben. A macskán kívül még a nyesttől is óvni kell ezeket, illetve menyétek is felbukkanhatnak kertünkben. Ezek vadállatok a városba is felelhetők, és örömmel eszik meg a kedvenceinket. Az elhelyezéskor nagyon figyeljünk arra, hogy az állatok lakhelyének egy része legyen árnyékos részen.
A természetben, 12 óra környékén, amikor nagyon fűtött kint a levegő, a hüllők általában elvonulnak egy védett, hűvösebb helyre és csak este indulnak meg ismét.
A szabadtéri tartás esetén is fontos az itatás! Mindig legyen friss ivóvíz állatink előtt.
A kaméleonoknál az itatást megoldhatjuk egy infúziós berendezéssel amiatt, hogy mindig csepegjen víz az állat helyén. A szárazföldi teknősöknél nagyon lényeges, hogy ne mély itatót tegyünk be a ketrecbe, mert belefulladhatnak. A kígyóknál egy nagyméretű tálat helyezzünk be, amiben az állatok bele tudnak feküdni, fürdőt is vehetnek, ha kedvük tartja, a gyíkok esetében a szobai terrárium itatóját is lehet használni.