Hogyan viselj helyesen magassarkút?
hirdetés
Lehet, hogy már régebb óta hordasz magassarkút, de az is lehet, hogy még csak most ismerkedsz ezzel a nagyon divatos cipőfajtával. Legyél akár tapasztalt akár tanuló, biztos vagyok benne, hogy hasznodra válhat ez a kis leírás arról, hogy hogyan is kell magassarkúban járni.
Minden a cipő kiválasztásánál kezdődik…A magassarkú, kialakításától függően lehet kényelmesebb és kényelmetlenebb is. Ha még most állsz cipővásárlás előtt, ezt a cikket feltétlenül olvasd el.
hirdetés
Ha úgy érzed, hogy a kiválasztott magassarkú egyébként kényelmes, de kijár belőle a sarkad, egy sarokfogó ragasztóval orvosolhatod ezt a problémát (ezt egyébként is érdemes beszerezni, így kevésbé töri majd a sarkad a cipő).
Mint minden cipőt, ezt is be kell törni. Ez az igen kellemetlen folyamat egy edzőcipőnél talán nem olyan veszélyes, egy kemény anyagból készült magassarkú azonban komoly sebeket eredményezhet a lábadon, ha rögtön messzire indulsz benne.
Az első szabály tehát: Soha ne vegyél fel magassarkút először, ha elmész valahova! Ha hazavitted a cipőt, adj egy kis időt magatoknak. Vedd fel, és mászkálj benne otthon jó sokat. Ha nagyon töri a lábad, itthon még megteheted, hogy egy vékony zoknit húzol bele, és úgy töröd be a bőrt, vagy műbőrt.
Ha nagyon nem adja magát, íme két tipp, hogyan törheted be jobban a cipőd:
- Vizes zokni – hajszárító: Egy vastagabb zoknit vizezz be, és vedd fel ezzel a cipőt. Kicsit mászkálj benne, majd fújd át a cipő bőrét hajszárítóval. A meleg levegő kicsit felpuhítja a bőrt, és a víz is segít a tágításban. Ezt bőr cipők esetében elég sokáig lehet húzni, vigyázz, nehogy túltáguljon! A műbőr cipőkel is érdemes próbálkozni, de azok kevésbé rugalmasak.
- Vízzel a mélyhűtőbe: Ha csak a cipő orránál kényelmetlen, tegyél egy zacskóba vizet, azt tedd a cipőbe, és tedd be 1-2 napra a mélyhűtőbe. A víz a fagyás hatására kitágul, és vele tágul majd a cipőd is!
Mik a leggyakoribb hibák magassarkú viselésekor?
1. A boka tartásának elmulasztása
Biztos te is láttál már olyan nőt, aki magassarkú viselésekor úgy nézett ki, mint aki bármelyik percben eleshet, kibicsakolhat a bokája. Ez a boka helyes tartásának elmulasztásából fakad. A keskeny, magas sarkak nem tartják stabilan a lábat a földön, ezért neked kell a bokádat kicsit megfeszíteni, hogy ne inogjon jobbra-balra.
2. Túl merev térdek
A másik gyakori hiba, a térd túl feszesen tartása. Ettől a járásod túl merev lesz, és a derekadnak sem tesz jót, hiszen a térded így nem vezeti le az ütődést.
3. Comb és csípő előretolása
A harmadik leggyakoribb hiba az, ha a felső tested túlságosan hátratolod, és a combod rugózik, amely egyáltalán nem esztétikus.
Hogyan járj helyesen magassarkúban?
És íme néhány tipp, hogy hogyan tudod megakadályozni ezeket a hibákat!
- Először is, állj egyenesen! A mellkasod az ég felé nézzen, és húzd ki magad teljesen. Ez segít majd, hogy mindkét talpadra ugyan olyan súly nehezedjen, és így eloszlik majd a terhelés.
- Figyelj a derekad tartására is, hiszen ez nagyon sokban segít, hogy megtartsd az egyensúlyod, és nem kell majd a comboddal rugózva növelned biztonságérzeted.
- Ha sokáig kell egy helyben állnod, figyelj oda, hogy időközönként pihentesd egy kicsit a térdeid, és a csípőd. Ezt azonban nem csak álldogálás közben kell megtenned: figyelj oda, hogy járás közben a térded ne merevítsd ki, csak lazán!
- Éppen ezért tartják olyan elegánsnak a magassarkú viselését – hiszen a szép tartás elengedhetetlen hozzá, és a vádlit is gyönyörűen formázza.