2015 tavaszi körömdivat: „negatív tér”
hirdetés
Mint minden évben, idén tavasszal is új szelek fújnak a körömdivat terén. Azt már megszoktuk, hogy minden évben vannak divatos színek, formák valamint minták, de az idei tavasz divatja meglehetősen különleges már-már szokatlan.
Az idei tavasz szenzációja, a „negative space manicure”, ami annyit jelent: "negatív tér" manikűr. Ez az új őrület arról ismerszik meg, hogy a körömfestés során, egy-egy különböző formájú terület lakkozatlan marad. Ez lehet csík, kör, négyzet vagy félhold alakú, de szabadon maradhat akár a köröm fele is, tetszés szerint.
hirdetés
Néha extrém
Egyes minták elég extrémnek mondhatók, míg mások különösen bonyolultak, de akadnak kifejezetten szolidak is. Persze, mint minden divatirányzat, ez is van, akinek elnyeri a tetszését, és van kinek nem. Amennyiben szeretnénk követni az idei tavasz divatját, biztos találunk a stílusunknak és merészségünknek megfelelő mintát.
Már ha körömdivatról van szó, ejtsünk néhány mondatot arról is, hogy a lakkozás miként kell történjen.
A tökéletes körömlakkozás
A legtöbb ember gyönyörű körmöket szeretne, és ezek legyenek bár rövidek vagy hosszúak, általában a lakkozás jelenti a tökéletes manikűrözési utolsó lépését.
Mindenekelőtt győződjünk meg róla, hogy körömlakkunk friss. A megsűrűsödött lakkot nem tudjuk egyenletes, vékony rétegben felvinni, buborékokat és csíkokat hagy a körmön, és nem tapad megfelelően. A lakk azért sűrűsödik meg, mert illékony, pontosabban azok az oldószerek, melyek folyékony állapotban tartják a körömlakkot, a lezáratlan üvegcséből nagyon gyorsan elpárolognak. Ha a fiolát használat közben nyitva hagyjuk, hőhatásnak tesszük ki, az oldószerek elpárolognak, és a lakk sűrűvé, ragacsossá és nyúlóssá válik. Tartsuk ezért inkább száraz, hűvös helyen, és az üvegcse nyakát mindig alaposan tisztítsuk meg, hogy a zárókupakot rá tudjuk szorítani.
A lakkozást kezdjük azzal, hogy az üvegcsét fejjel lefelé fordítjuk, majd két tenyerünk között fel-le görgetjük. Ne rázzuk az üveget, mert a lakkba apró légbuborékok kerülnek, melyeket aztán felviszünk a körmünkre is. A tökéletes lakkozáshoz vigyünk fel alapozót, először a köröm középvonalára a kutikulától a köröm szabad végéig, majd még e9y-e9Y csíkot e sáv jobb és bal oldalára. Három-négy ecsetvonás körmönként elég ahhoz, hogy a lakkot egyenletesen oszlassuk el a felületen. A további simításokkal csak feltoljuk a lakkréteget, és a körömlemezen csíkokat, üres foltokat hagyunk. Hagyjunk egy-egy vékony, festetlen csíkot a köröm két széle és a kutikula mentén, hogy a lakk ne érhessen a bőrünkhöz, és megfelelően tapadjon a körömlemezhez. Ne feledjük, hogy a zsír elválasztó közeg, és hogy bőrünk felszíni zsírokat, nedvességet tartalmaz. Lakkozás előtt körömlakklemosóval távolítsuk el a körmökről a zsír nyomait.
Az alapozóhoz hasonló módon vigyük fel a körömlakkot. Legfeljebb három réteget fessünk, és hagyjunk az egyes rétegeknek elegendő időt, hogy tökéletesen megszáradjanak. Ha a festékanyag nem oszlik el egyenletesen a második réteg felvitele után sem, várjunk még egy percet a harmadik réteg előtt. Egyes vörös vagy metálfényű lakkokban a festékanyag hajlamos kiválni, és szükség van egy pluszrétegre az egyenletes eloszláshoz. A harmadik réteg után várjunk három percet, majd vigyük fel a fedőréteget.
A körömlakkrétegekből minden oldószernek el kell párolognia, hogy a lakk tökéletesen megszilárduljon. Minél több időt hagyunk erre, annál simább, ragyogóbb felületet kapunk. Ha vastag rétegeket kenünk fel, vagy besűrűsödött lakkot használunk, hamar leválik, lepattogzik a körömről. Ha túl hamar visszük fel egymás után a rétegeket, egyenetlen lesz a felszín, ami melegben és magas páratartalom mellett csak még kifejezettebb lesz.