Ismét hódít az arcmasszázs!
hirdetés
Az idő múlása mellett érzelmeink, gondolataink is nyomot hagynak az arcunkon, akárcsak az olyan rossz szokások, mint a gyakori éjszakázás vagy a dohányzás. A különféle kezelések és kozmetikumok mellett egy igen egyszerű, otthon végezhető művelettel is harcba szállhatunk a ráncokkal, duzzanatokkal és a szem alatti karikákkal.
Az arcmasszázs rendkívül pozitívan hat a megjelenésünkre, hiszen - a felélénkült keringésnek köszönhetően - megszépíti a bőr színéi, elsimítja a stressz okozta ráncokat, és kipihentebbé változtatja a tekintetünket. A frissítő arcmasszázs részévé válhat a reggeli készülődésnek, így energikusabban nézhetünk szembe a nap során ránk váró teendőkkel, de az is jó, ha este kerítünk rá sori, így nyugodtabban bújhatunk ágyba, magunk mögött hagyva a felgyülemlett feszültséget. Ha a masszírozás utánra időzítjük az arcápoló készítmények használatát, hatékonyságuk fokozódik, hiszen az aktívabb vérellátás miatt a hatóanyagok a mélyebb rétegekbe is eljutnak.Ha a mozdulatsort valamilyen természetes olajjal - például a feszesítő hatásáról ismert sárgabarackmag-olajjal - végezzük, a krémezés akár el is maradhat, hiszen már ezzel is rengeteg értékes anyagot juttatunk a bőrünkbe.
hirdetés
Az idő vasfoga
Nem csak a géneken és a szerencsénken múlik, hogy hány éves korunkban kezdenek el kialakulni a ráncaink. A szakértők úgy gondolják, hogy a legjobb az, ha mar huszonévesen teszünk lépéseket a megelőzésért, ilyenkor azonban még kevesen gondolnak a ráncosodásra. Szerencsére a később elkezdett arcmasszázs és arctorna is hatékony, bár az igaz, hogy a már kialakult ráncokat ezekkel sem lehet teljesen eltüntetni, ám mindenképpen meglesz a kitartó munka gyümölcse, főleg akkor, ha az alábbiakra is odafigyelünk.
7 szépítő arcmasszázs
1- Az első ós az egyik legfontosabb lépés a ráhangolódás a masszázsra, még akkor is, ha ez nem egy egész órás kényeztető program. Néhány másodpercig egymáshoz dörzsöljük a tenyerünket, hogy jól fölmelegedjen, majd finoman az arcunkra helyezzük, és lehunyjuk a szemünket, így homlokunktól az állunkig érezhetjük a kezünkből áradó meleget, ami segít a relaxálásban. Ha lassabban ós mélyebben lélegzünk, még könnyebben megszabadulhatunk a feszültségtől.
2- Ujjbegyeinket finoman rányomjuk a homlokunkra, majd fentről lefelé haladva végigcsúsztatjuk az arcunkon, egészen az állunkig (a szemgödröt kihagyva). 4-5 ismétlést követően rátérhetünk a következő lépésre.
3- Kezünket ismét az arcunkra tesszük, és most nem fentről lefelé, hanem belülről kifelé haladva simítjuk el a feszültség jeleit. Ezt e 4-5-ször végezzük, de ha jólesik - és az időnk engedi - Tovább is folytathatjuk.
4- Mutató- és középső ujjúnkat összeszorítjuk az orrnyergünkön, Rnom nyomást gyakorolva, az orrunktól a hajtövekig végigsimítunk a homlokunkon, hol egyik, hol másik kezünkkel. 10 ismétlés javasolt.
5- Mutató-, középső és gyűrűsujjunkat egymáshoz szorítjuk, és a homlokunk közepére helyezzük. Mindkét kezünkkel egyszerre finom nyomást gyakorolunk a koponyánkra, és az ujjainkkal a halántékunk felé közelítünk. Ezt a mozdulatsort is 10-szer ismételjük.
6- Mutatóujjunkat a szemöldökünk közti területre helyezzük, majd kellemes erősségű nyomást kilejtve végigsimítunk a szemöldökünk vonalán. Minél lassabban végezzük a mozdulatot, annál pihentetőbb! Az igazán jóleső masszázsfogást érdemes legalább 10-szer megismételni.
7- Mutatóujj unkát a halántékunkra csúsztatjuk, és nyomást gyakorolva körkörös mozdulatokkal masszírozzuk, majd áttérünk a hajas fejbőrre, ahol szintén nagyon jó érzést vált ki ennek a fogásnak az alkalmazása. Segíti a kikapcsolódást, ha legalább 30 másodpercen keresztül végezzük.
Forrás: twice.hu
Kép: spatrendonline.hu