Miket és hogyan álmodunk?
hirdetés
Az álmok jelentős részei életünknek, mely ősidők óta foglalkoztatja az emberiséget. Egyes kutatók szerint az éjjeli álom a gonoszra utal, míg a hajnali álom angyali figyelmeztetést jelent. Az álmok tudatalatti üzenetek, melyek megfejtése igen nehéz az emberiség számára. Vannak olyanok, akik nem álmodnak, azaz nem emlékeznek álmaikra, ezekről, azt tartják, hogy sikeres emberek vagy sportolók.
Akik nem emlékeznek vissza álmaikra, azoknak valószínűleg nagyon vastag fal van a tudatuk és a tudatalattijuk között, melyen az álom eseményei nem képesek átjutni.
hirdetés
Az álomkutatók arra jöttek rá, hogy az éjszaka első felének álmai inkább a valóságot tükrözik, míg az éjszaka második felében történő álmok inkább irreálisak, ezekre az álmokra emlékszünk inkább másnap, melyekre érdemes odafigyelnünk, hiszen fontos üzeneteket jelezhetnek számunkra. Az álmainkban történő események sok mindenre figyelmeztetnek. A pandzsábiak szerint, ha valaki halállal álmodik, akkor annak hosszú élete lesz. Az álomfejtős könyvek szerint mindig az álmok ellenkezője valósul meg, vagyis ha valaki halállal álmodik, akkor az születést jelent, fordított helyzetben pedig halált.
A színek is jelentős szerepet töltenek be álmainkban, a fekete gyászra utal, a fehér bölcsességre, a piros erőszakra, a kék viszont kiegyensúlyozottságra. Az álmok lehetnek egyszerűek, melyeket már reggel megértünk, de vannak azonban bonyolultak, melyekre sokáig is kutathatjuk a választ, mégsem értjük meg őket. Az álmok létfontosságúak, hiszen az álmokon keresztül vezessük le lelki feszültségünket. Az álmokat a REM-alvás hozza létre, mely nagyon fontos az emberek életében. Aki nem éri el azt az alvást, az nem tud álmodni, így valószínűleg hamarosan beteg lesz. Álmodni mindenkinek kell, hiszen az álom a lélek tápláléka.
A tudatalatti üzen
Az álmok a tudatalatti üzenetei, melyeket nem könnyű megérteni, sok mindent jelenthetnek a jövővel kapcsolatban, ezeket a jeleket szimbólum formájában jelzik számunkra, melyeket sokan nem képesek megértenek. Az álmok létfontosságúak az ember életében, hiszen álmunkban szabadulunk fel lelki folyamatainkból, úgy is mondhatjuk, hogy az álom a lélek tápláléka.
Álmodni jó dolog, persze csak, ha mindig szépet álmodunk, de sajnos a rossz álmok sem kímélnek bennünket. Az álomfejtős könyvek azonban azt igazolják, hogy az álmunk ellentéte valósul meg az életünkben. Vagyis, ha valaki halállal álmodik, akkor születést jelez, ha azonban születéssel, akkor halált. A pandzsábiak szerint azonban halálról álmodni hosszú életet jelent.
Az álmokat általában reggelre elfelejtjük, még ha maradnak is bizonyos emlékfoszlányok, azok is a nap folyamán elhalványulnak. Vannak azonban olyan álmok is, melyek nagyon élénkek és tökéletesen emlékszünk rájuk, azonban ezen igen ritkák. Az álmokat könnyű megfejteni a mitológiákra és a népmesékre hivatkozva. Így szinte minden álmunkra választ kapunk és eldönthetjük, hogy jelentőséget tulajdonítunk neki vagy sem. Általánosságban a rémisztő álmok szerencsét jelentenek. A mitológiák szerint az éjjeli álmok a gonoszra hívják fel a figyelmet, míg a hajnali álom angyali figyelmeztetést jelentenek. Angyalokkal álmodni sikert és boldogságot jelent.
Éjjelente mindenki álmodik, azok is, akik nem emlékeznek rá. Az álmok a bizonyos REM-alvás során jelentkeznek, mely létfontosságú. Aki nem tudja elérni ezt az alvás szintet, az valószínűleg hamarosan betegségbe esik. Álmodni jó, függetlenül attól, hogy jót vagy rosszat, hiszen amíg az ember álmodik, addig biztosan tudja, hogy él, miután már meghal, nem fog álmodni.