Meg lehet-e ismeri a mellettünk lévő embert írása alapján?
hirdetés
Minden bizonnyal a kedves olvasóval is előfordult már, hogy olvasott egy kézzel írott szöveget és érdekelte volna milyen is lehet a szerző személyisége, jelleme. Természetesen sok mindent meg lehet tudni a grafológiát igénybe véve, tanulmányozva. Azok számára is megéri beleásni magukat, akik saját magukról szeretnének többet megtudni, mert igen a grafológia révén ez is lehetséges.
Néhány szót ejtsünk mindazon egyszerűen észlelhető jelekről, amelyek árulkodnak a személyiségvonásokra. Egy laikus számára is észlelhető miként dől egy betű, ennek is jelentősége van.
hirdetés
Így ha valaki írásának jobbra avagy előrefelé dőlnek a betűi, az arról árulkodik, hogy szeretne a csatlakozni mindahhoz ami körül veszi aktív módon. Minél inkább jobbra dől egy írás, annál extrovertáltabb az illető, akitől a kézírás származik. Minél függőlegesebb az írás, annál kevesebb mértékben akar szerzője csatlakozni a külső életben. Végül minél inkább hátrafelé dől egy írás, annál magába fordulóbb szakszóval élve introvertáltabb az a személy, akitől származik maga az írás, vagyis annál kevésbé akar részese lenni a külvilágnak. Meg kell jegyezni, hogy Akinek jobbra dől a kézírása, jellemzően külső világra fogékony, aktív, extrovertált alkat és valamilyen benyomást szeretne tenni az emberekre valamint a dolgokra. Elmondható, hogy kinek balra dőlnek a betűi, introvertált magába forduló típus és bizony kényelmesebben érzi magát a saját biztonságosnak mondható belső világában; gondolatai, érzései valamint nem utolsó sorban ábrándképei között. Még a függőleges, álló írásról el kell mondani, hogy kiegyensúlyozott emberre vall, aki nagyjából egyforma mértékben fordul a külvilág valamint önmaga felé. De felmerül ugye a kedves olvasóban a kérdés, hogy mi van azzal kinek betűi a két dőlés irány közt helyezkedik el? A két irány között ingadozó betűk olyan embert takarnak, aki ambivalens érzésekkel viseltetik a külvilággal. Még egy olyan dolog amely egy laikus számára is feltűnik az, hogy milyen az írás nagysága. Ez elsősorban arról árulkodik, mennyire becsüljük önmagunkat.
Ami a kisbetűket illeti, átlagosnak tekinthető a 3 milliméteres nagyság.
A nagy formátumú írás pozitív jelentése lehet kiválóság, komolyság, nagyvonalúság.
Míg a negatív jelentése lehet nagyképűség, pökhendiség, arrogancia, önteltség.
A kis formátumú írás esetében a pozitív tulajdonságok lehetnek: áldozatkészség, a szerénység, a tisztelet, az alázatosság valamint nem utolsó sorban a tolerancia.
Természetesen negatív jelentése is lehet úgy, mint kisebbrendűségi érzés, nyúlszívűség, félelem, önbizalomhiány.
Az akinek írása széles extroveltált személyiség lehet, a társadalom, a külvilág és az élet iránti centrifugális mozgást tükröz. Elmondható az ilyen emberről, hogy lendületes, nyitott, tetterős személyiség. Könnyen teremt személyes kapcsolatokat is, egy igazi társasági lény.
A keskeny írás introvertáltságot, az ilyen emberről elmondható, hogy szerény vagy félénk és állandóan kontrollálja önmagát. Fontos elmondani, hogy ő gátlásos a személyes kapcsolatteremtésben.
Az is sokat elárul egy emberről, hogy milyen sebességgel ír. Az írás sebessége lehet gyos és lassú is. A gyors írás esetében a szakemberek pozitív jelentésként megemlítik a spontaneitást, nagyvonalúságot, extroverziót. Negatív jelentésként megemlíthető a gyors írásnak a céltalanság, felületesség, gátlástalanság.
A lassú írás esetében is van pozitív valamint negatív jelentés. A pozitív jelentése lehet megfontoltság, elővigyázatosság, állhatatosság valamint az befelé fordulás. Negatív jelentése a lustaság, hezitáló hajlam illetve gyengeség. Megéri a grafológiába jobban beleásni magunk, hiszen hasznos lehet úgy megtudni valakiről sok mindent, hogy még nem is váltottunk szót egyszer sem!