Energiát adó színek
hirdetés
Nem kell ahhoz auralátónak lenni, hogy meglássunk bizonyos dolgokat vagy összefüggéseket. Elég, ha a megismerkedés alkalmával megkérdezzük kedvenc színeiről. A színek alapján ugyanis következtethetünk dolgokra.
Mindennapi életünkben, a színek sokszor természeti jelenségekhez kötődnek. A kék mindig a tengert, a látóhatárt, az eget idézi, a zöld a természetet, a megújulást, a vörös az életet, a vért, a haragot, a forradalmat. Aki egy nehéz nap délutánján, úgy érzi, nem tud még pihenni, vagy nem a lakásban, az sétálni indul, a színek nyelvén ez azt jelenti, hogy hívja a zöld, a természet színe. Ha környezetében sok a narancs, vagy a vörös, vagy a sárga, akkor viszont feltöltődik energiával. Ilyenkor még a munka is könnyebben megy, mert ezek a színek a tevékenységre vannak pozitív hatással.
hirdetés
Már az ókorban is ismerték a kromoterápiát, a színek gyógyító hatását. Az elmélet hívői állítják, a szervezetnek sok egyéb mellett mindig a megfelelő színre van szüksége. Az ókorban a halottat vörösre festették, mert hitték, hogy az „élet színétől” újraéled. Úgy gondolták, minden embernek meg kell kapnia bizonyos színadagot, és akkor nem lehet komolyabb baja.
A színek szimbolikus jelentése összefügg az emberi pszichére tett hatásukkal. Például ilyen a vörös rózsa, amit azért ad a szerelmes szerelmének, mert szereti. A szenvedély színe a vörös. Ugyanakkor a vörös izgat is, gerjeszti a nemi vágyat. Nem véletlen, hogy a prostituáltak évszázadokon keresztül vörös inget viseltek. A színekben rengeteg hangulatkeltő elem található. Az egyik derűt, örömet, a másik bánatot, vagy nyugalmat és áhítatot ébreszt. Mindenki tud olyanokról, akik színes tarka ruhákba öltözködnek, vagy éppen olyanokról, akik egy vagy két színt kedvelnek. A szakértők azonban magyarázatot adtak a jelenségre. Az egyik szerint azok nem kedvelik a színeket, akik gyermekkorukban sivár környezetben nőttek fel. Másokra viszont nagy hatással volt a gyermekkori játékok színe, vagy a táj. A másik magyarázat a színek jelképrendszere. Több ember, különösen a nők ilyenek, lelkiállapotukhoz illesztik a lakás vagy a berendezések színét. Aki alapjában rosszkedvű, szívesen hord feketét, vagy szürkét.
Mit jelentenek a színek?
A vörös az élet színe. Az élettel teli, a kirobbanóan szép emberek, és az élet örömeit kedvelők, a piros szín rajongói. Az sem véletlen, hogy az autógyárak néhány sportkocsit piros színben gyártanak, és nem feketében vagy szürkében, ebben a műfajban szinte el is képzelhetetlen az ilyesmi. A pszichológusok megállapították, hogy a lobbanékony természetű emberek – és a 14-18 évesek – nagyon kedvelik a vöröset. A tizenévesek hangulata a legváltozóbb, ők mindennel harcban állnak. A kék évezredek óta a végtelenség jelképe. Az egyiptomi sírokban sok kék színű amulettet fedeztek fel. A világos, hideg kéket elsősorban a lányok kedvelik. Azaz ez a szín női tulajdonságokat hordoz. Kedvelői kitartóak a munkában. Hűek az eszméikhez. Akkor is, ha abból hátrányuk származik. A sárga a nap színe. A sárga kedvelőinek mozgásigénye óriási. Lelkesedésük azonban szalmaláng. Ők mindig tetszeni akarnak. A narancsszín kedvelői sport- és zenerajongók. Az élet könnyebbik oldalát keresik. Követik a divatot, könnyed formaalakítók. A drapp felnőtt szín, gyerekek alig választják. Aki kedveli, az lendületes, önálló egyéniség. A mustárszín kedvelői aggályos, csüggedő típus. A barna nagyon kevesek kedvence. Az emberek többségében nyugtalanító hatást vált ki. Akinek tetszik, kritikus hajlamú.
Forrás: bama.hu