A fengshui szerint ilyen egy jó dolgozószoba
hirdetés
Az emberek jelentős része ideje java részét a dolgozószobában tölti, így nagyon fontos ebben a helyiségben a pozitív energiaáramlás. Talán saját tapasztalatunkból is tudjuk, milyen sok előnye van annak, ha otthon dolgozhatunk. Szabadon eldönthetjük, milyen gyorsan és mikor tevékenykedünk.
Komoly előnynek számít, hogy saját magunk rendezhetjük be dolgozószobánkat, s ezzel máris kedvező feltételeket teremthetünk a munkavégzéshez. A szoba fekvése, a bútorok, a felhasznált anyagok, valamint a térbeosztás révén erősíthetjük a kedvező csit, s ezzel fokozhatjuk produktivitásunkat és a hatékonyságunkat.
hirdetés
Fontos, hogy a pozitív csit ne semlegesítsék a különböző irodai gépekből - telefon, mobiltelefon, számítógép, monitor, fax, másológép - áradó energiák. Csakis a pozitív esi fokozza aktivitásunkat és koncentrálóképességünket. Szobanövényekkel enyhíthetjük, illetve teljesen meg is szüntethetjük a készülékek elektromos sugárzását.Gondolataink és ötleteink megvalósítását segíti, ha a dolgozószoba keleti fekvésű. Bár a csi délkeleten hasonló, de intenzitása nem olyan erős, mint keleten, ami kedvezően hat kommunikációs képességeinkre. Ha azt szeretnénk, hogy jól tudjuk magunkat, illetve ötleteinket értékesíteni, akkor a dolgozószoba délen helyezkedjék el. Ha több munkatársunkkal dolgozunk egy szobában, akkor a helyes irány délnyugat. Az ott rejlő esi erősíti a vezetői képességeket és a szervezőkészséget. A dolgozószobában különösen fontos, hogy elkerüljük a csi stagnálását. Ebből következik, hogy itt is rendet kell tartanunk, a nagyobb dolgokban éppúgy, mint a kicsikben. Esténként tegyük rendbe íróasztalunkat. A nyitott polcok helyett használjunk zárt szekrényeket. A dolgozószoba centrális eleme az íróasztal. Ideális a kerek vagy ovális faasztal. Helyezzük el úgy, hogy ott ülve láthassuk az ajtókat és ablakokat. Figyeljünk arra, hogy elég nagy legyen a munkafelületünk. Egy széles, nagy asztallap serkentően és felszabadítóan hat ránk. Használjunk kisebb tárolást szolgáló asztalokat, sublótokat, hogy magát az íróasztalt szabadon tartsuk. Ne üljünk háttal a bejárati ajtónak, s az ne legyen nekünk oldalt. Ne üljünk elektromos készülékek közelében, mivel ezek sugárzása lényegesen csökkenti a koncentrálóképességet. Ha számítógépnél kell dolgoznunk, ne üljünk közvetlenül a monitor elé, hanem tartsunk távolságot tőle, s helyezzünk elé képernyőszűrőt. A számítógép mellé tett kristályok csökkentik a sugárzást. A legkedvezőbb, ha természetes fényforrást, a napsugarakat használjuk. Ha ez nem lehetséges, válasszunk megfelelő mesterséges világítást. A fény hasonlítson a napfényhez.
Képek a lakásban, és a dolgozószobában
A lakását díszítő képek és művészeti alkotások kiválasztásánál hagyatkozzon saját érzéseire. Mindenki csak maga tudja megállapítani, hogy a műalkotás pozitívan vagy negatívan hat energetikai környezetére. Hiszen mindenki másként értelmezi a képeket és műtárgyakat. Ugyanazt a tárgyat az egyik ember szépnek és harmonikusnak tartja, míg a másiknak egyáltalán nem tetszik.
Mégis, a képek esetében is érdemes néhány dologra odafigyelni. Ha egy helyiségben túl sok kép és műtárgy található, akkor ezek energiaáramlatai egymást kölcsönösen megzavarják. Tehát ne zsúfoljuk tele a szobánkat dísztárgyakkal. Ne használjon üvegkereteket, hanem inkább fa, esetleg fémkeretet. Olyan képeket, amelyeket alapvetően sötét színekkel készítettek, s ezért komor és nyomasztó hatásúak, ne akasszon fel lakásában, főleg ne a háló- vagy a gyerekszobában. Azok a képek, amelyek pozitív motívumokat tartalmaznak - például vidáman játszó gyerekeket, egy csendéletet vagy nyugodt tájképet - pozitív hatással vannak az ember pszichéjére.