Az önkifejezés egy különleges módja
hirdetés
Kezünk alakja elmondja, milyen emberek vagyunk, de a kapcsolatainkban nem mindig mutatkozunk annak, akik vagyunk. Az ujjaink megmutatják, hogyan teremtünk kapcsolatot a világgal.
Az ujjaink életfontosságúak. A hüvelykujjunk teszi lehetővé azokat a dolgokat, amelyek különlegessé teszik az életet, például a főzést, öltözködést, szerszámhasználatot, vonzalmaink kifejezését. Az is az érzéseket tükrözi, ahogyan az ujjak repdesnek és mutogatnak beszélgetés közben. Az ujjaink kifejezik gondolatainkat, érzéseinket; mozgásuk hozza létre a tenyér vonalait. Minél erőteljesebben mozognak az ujjak beszéd közben, tulajdonosuk annál feszültebb, és annál gyorsabban jár az esze. Akinek az ujjai ökölbe szorulnak, az haragszik vagy visszafojtja magába a valódi véleményét.
hirdetés
Minél hosszabbak az ujjak, a gazdájuk annál érzékenyebb és túlfűtöttebb. A hosszú ujjú embereknek sokat jelent mások véleménye és érzései, ezért nagyon ügyeljünk arra, mit mondanak. Kiváló kommunikációs képességekkel rendelkeznek, ennek ellenére sokszor és könnyen felindulnak, még ha nem is mutatják. A rövid ujjak lendületes személyiséget mutatnak, aki ösztönösen vagy szeszélyből dönt, illetve cselekszik. A rövid ujjú emberek nyersek, és kimondják, ami az eszükbe jut, mert nem törődnek mások véleményével, érzéseivel, sem a társadalom ítéletével. Minél rövidebbek az ujjak, tulajdonosuk annál lobbanékonyabb.A vékony ujjak kifinomult ízlésre, nyugtalanságra és öntudatosságra vallanak, és energia vagy motiváció hiányt jelezhetnek. A vékony ujjú emberek szívesen vitatkoznak általuk intelligensnek tartott témákról, de nem kedvelik a közönséges vicceket és témákat. A vastag ujjak közönségesebb ízlésről vallanak, a vastag ujjú emberek szívesen beszélgetnek az élet nyers örömeiről; az életről, szexről, italozásról stb. Szeretnek nagyokat nevetni, és nem ritka, hogy mások kárán mulatnak.
Milyen hatással vannak az ujjízületeink a társalgásra?
Az ízületek kapcsolják össze az ujjperceket. Hatással vannak a gondolkodás sebességére és arra, mennyire figyelünk arra, amit mondunk. A legtöbb ember ujjízületei a két véglet közé esnek.
Nagy ujjízületek: A nagy ujjízülettel rendelkező emberek ügyelnek a részletekre. Azt mondják, amit gondolnak, és nagy gondot fordítanak az alapos magyarázatra. Kíváncsiak, sokat kérdeznek, de szívesebben néznek utána a dolgoknak személyesen, ezért nem mindig hiszik el, amit mondanak nekik. Jó hallgatók.
Sima ujjízületek: A sima ujjízületű emberek a beszéde is olyan lendületes, mint a gondolkodása vagy a cselekedetei. Kimondják, ami eszükbe jut, és gyakran elkalandoznak a tárgytól, ami igen szórakoztató is lehet. Nincs türelmük a szószátyárokhoz, szívesen nevetnek, és használhatatlanok, ha részletekre kell visszaemlékezniük.