A kígyóuborka jótékony hatásai
hirdetés
Dehidratálja a testet: Ha nem sikerült elég vizet, vagy más folyadékot magadhoz venned a nap folyamán, szeletelj fel egy friss kígyóubit. Mivel 90%-át víz alkotja, azonnal kiegyenlíti a folyadékszükségletedet.
Szabályozza a testhőt, kívül- belül: ételként fogyasztva megszünteti a gyomorégést, a bőrre helyezve pedig nyugtatja a napon leégett bőrt.
hirdetés
Méregtelenít: mivel az uborka gyakorlatilag csak vitaminokban és ásványokban gazdag folyadékból áll, megtisztítja a szervezetet a nem kívánatos anyagoktól, rendszeres evése pedig a vesekövet is feloldja.
Az uborkakarika, mint ismeretes, szuper hatással van a karikás szemekre. A víz gyorsan beszívódik a bőrbe a zöldségből, ami feszesíti, kisimítja a bőrt. Ezen kívül gyulladáscsökkentő is.
Segíti az emésztést és a fogyást: Alacsony a kalóriatartalma, levesekhez és salátákhoz pedig kiváló. Egy natúr joghurttal is fincsi, válassz alacsony zsírtartalmút, ha éppen azon vagy, hogy leadj pár kilót. A kígyóuborka napi fogyasztásával a krónikus székrekedés is megszűnik.
Cukorbetegség, magas koleszterinszint, és ingadozó vérnyomás? Az uborkalében található hormonok segítik a sejtek inzulintermelését. Kutatások bizonyítják, hogy olyan sztirolokat is tartalmaz, ami csökkenti a koleszterinszintet, rostjai, a magnézium és a kálium pedig a vérnyomásra vannak pozitív hatással.
Javítja a szájhigiéniát, gyógyítja az ínyt: a sérült, gyulladt ínyen segít az uborka leve. A rossz leheletért felelős baktériumokat pedig kiirtja, ha egy szeletet kb. fél percig a szájpadlásodhoz tartasz a nyelveddel.
Enyhíti a másnaposságot: Hogy elkerüld a reggeli fejfájást és a többi kellemetlen tünetet, még alvás előtt egyél néhány szelet uborkát. A B- vitamin, az elektrolitok, a cukor, és természetesen a benne lévő sok folyadék segíti a szervezet regenerálódását.