Tudod, hogy miért olyan különleges a dióhéj?
hirdetés
Magáról a dióról jóval többen tudják, hogy mennyi pozitív hatása van szervezetünket tekintve. A dióhéjjal kapcsolatban viszont ez már kevésbé mondható el. vannak, akik kreatív ötletek megvalósítására használják fel ügyesen: készíthető belőlük pofás kis katicabogár vagy béka, vagy egy keményebb anyagra körberagasztva mécsestartó, s egyéb hasonló cukiságok.
A legtöbben viszont eltüzelik a dióhéjat vagy ha nincs otthon fatüzelésű fűtőeszközük, egyszerűen kidobják a kukába. Elsősorban nekik szánjuk cikkünket, s pesze azoknak is, akiknek eddig csak halvány fogalma volt, hogy milyen jótékony hatással rendelkezik a dióhéj:
hirdetés
- A dió héja antibakteriális, gombaellenes anyagokat tartalmaz.
- Serkenti a pajzsmirigyműködést
- Csökkenti a vércukorszintet.
- Csökkenti a vérnyomást is.
- Gyulladáscsökkentő és nyugtató hatással is bír.
- Csonterősítőként is számontartják.
- Sőt allergiás kiütésekre, viszketegségre is hasznosnak találták!
- Javítja a gyomorfekélyt és a gyomorpanaszokat.
- Köhögéscsillapító hatása is van.
- Enyhíti a visszérpanaszokat.
- Erősíti az immunrendszert.
- Segít leküzdeni az állandó fáradtságot.
- Hajhullás, korpásodás ellen is ismert.
S mielőtt rákérdeznétek, hogy most akkor meg kell enni a dió kemény héját, megelőzlek benneteket: nem, semmiképp nem kell megenni, hiszen nyersen a keserűsége miatt később pedig a keménysége miatt lenne ez fizikai képtelenség. Fogyasztás céljából elsősorban teát szoktak készíteni belőle: néhány dióhéjat addig forralnak vízben, amíg a tea színe világos barnás nem lesz. Az íze állítólag egyáltalán nem hasonlít a dióéhoz. vannak, akik szirup formájában ajánlják fogyasztani: két marék zöld dió héját vágjuk nagyon apróra, és főzzük meg 1 liter vízben 10 percig! Hagyjuk kihűlni, majd a végén adjunk az egészhez egy kg cukrot, vagy mézet! A szirupunkat öntsük egy sötét színű üvegbe. Naponta 3-szor, étkezések után kell egy teáskanálnyit elfogyasztani belőle. Ha csak felfőzzük a dió héját vízben és kihűtjük, használhatjuk bőrünkön az említett viszketegség ellen.
S további érdekes lehetőségekre leltem Orosz Péter Könyv a dióról című munkájában: "A dióhéj hatóanyagai alkoholban sokkal jobban kioldódnak, mint vízben. Ezért ajánlják Ukrajnában az ottani, régen ismert népi gyógymódot: 14 dió héját fél liter vodkában kell áztatni egy hétig. A receptet innen már fejből tudjuk: Meg kell inni a vodkát. Persze, kérdezzük meg kezelőorvosunkat, ő is azt fogja mondani, hogy nem egyszerre, hanem féldecis adagokban. Hogy mire jó? Általános tisztítószer kívül-belül. Minden kezdődő bajt megelőz, tisztítja a vérereket és a tüdőt - mondják." "A dióhéjból gyógyhatású aktív szén készíthető, majd egyszer erről is írok. De ha nem szakszerűen akarunk aktív szenet készíteni, akkor oroszosan, szakszerűtlenül pirítjuk meg a porrá őrölt dióhéjat. Olyan lábasban, amit aztán már másra nem fogunk használni, mert belefeketedik, és olyan helyiségben, ahol nem okoz gondot a fekete füst. Feltesszük a lángra. Miközben füstöl, kevergetjük. Akkor vesszük le, amikor már jónak ítéljük. Megdaráljuk. És az így készített - félaktív - szenünket vízben elkeverve isszuk meg, de nem egyszerre, hanem rövid kúraszerűen. Hasmenésre, emésztési zavarokra. Figyelem! Az így elkészített félaktív szén sugárfertőzés közömbösítésére is jó, mert van annyira aktív, hogy a szervezetbe jutott káros, ionizált anyagokat megkösse. Ha úgy véljük, hogy túlzott sugárterhelés ért bennünket, akár tüdőszűréskor is, utána helyreállíthatjuk testi és lelki egyensúlyunkat. De mást is megtanulhattunk az oroszoktól. Ha vizeletfolyásunk van, nem is kell pirítani a dióhéjport. Vízben napi 9 grammot elkeverve megisszuk, így gyógyítjuk meg magunkat."
Amint láthatjátok, számos tanulmány és vizsgálat is igazolja a dióhéj nagyszerűségét. Ezután tehát semmiképp ne dobjátok ki azt!