Meghittség és szex: Külön-külön nem az igazi!
hirdetés
Tűzoltók, katonák, vadakat terelő juhászok, modellek vagy apácák... amint a kosztot és kvártélyt megtalálták, mindnyájan a meghittségét keresik. Néhányan a legmagasabb szinten, vagyis az istenséggel vagy Istennel, a legtöbben azonban a saját társunkkal szeretnénk megtalálni.
Ez hajt minket a kapcsolatokba, és ennek a hiánya miatt szakad meg a szívünk és kelünk útra ismét, hogy újra megleljük a csalóka mannaáldást. Útközben gyakran összezavarodunk, és - különösen, ha férfiak vagyunk — azt hisszük, hogy amire vágyunk, az a szex... pedig a valóságban ennél végtelenül többre vágyunk. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden egyes alkalommal, amikor szexre vágyunk, az intimitást keressük, csak azt, hogy a szex és a meghittség iránti vágyunk bizony összekeveredhet. A meghittség nem feltétlenül egyenlő a szexszel. Képezheti annak részét, de ahogy a fenti történet mutatja, bensőségesség nagyon is lehetséges akár szex nélkül. A legtöbb szexuálterapeuta pont azt tanítja meg a pároknak, hogy hogyan tehetik kielégítőbbé a szexuális életüket a meghittség révén. Ehelyett mi gyakran pont az intimitás elérésének a reményében keressük a szexuális együttlétet. Amikor pedig ez nem jön össze, üresnek érezzük magunkat és a másikat okoljuk, vagy egyenesen elrohanunk és másik partner után nézünk, hátha majd ő betölti az űrt az életünkben.A férfiak gyakran fordulnak a szexhez a meghittség reményében, míg a nők a meghittségét keresik, hogy szexuális kielégüléshez jussanak.
hirdetés
Ha az a típus vagy, akiben minden férfi (vagy minden nő) felkelti a szexuális vágyat, járj utána, hogy mi is az, amit valójában keresel. Fizikai vágyról van szó csupán? Vagy az udvarlás és hódítás vágya hajt? Vagy esetleg él benned egy még mélyebb igény, amelyet szinte soha nem tudsz kielégíteni?
Az intimitás keresésekor valójában a teljesség vagy szentség után kutatunk. Tökéletlennek érezzük magunkat, és mélyen a tudatalattinkban ott él a vágy, hogy egészek vagy Egyek legyünk mindennel, ami van. Ez a vágy szüli bennünk az igényt, hogy kapcsolataink legyenek, mert azt reméljük, hogy ezáltal megtalálhatjuk a társunkban saját magunk elveszett darabkáit. Amikor szerelembe esünk, a másikat ezt a szerepet betöltve látjuk. Egyek vagy egészek leszünk, csak hogy később, amikor úgy látjuk, hogy a párunk már nem képes kiegészíteni minket, újra eltávolodjunk.
Ha egy kapcsolat kiegyensúlyozatlan, vagy megjelenik benne a harag/sérelem, először általában a szexuális együttlét lesz ritkább vagy tűnik el teljesen. Amikor egy férfi nem érzi magát férfinak (sokszor az állása elvesztése miatt úgy érzi, hogy nem tud eléggé hozzájárulni a családi kasszához, vagy a társa azt érezteti vele, hogy valamilyen szempontból alkalmatlan), akkor ez úgy mutatkozik meg, hogy nem érzi magát méltónak arra, hogy nemi életet éljen a partnerével. A természetben az erősebb és magabiztosabb hím többször párosodhat, és ez az embereknél is nagyon hasonlóan működik. Ha egy nő frusztrált vagy neheztel a társára, általában a szex az, amit megvon tőle, hogy éreztesse (gyakran nem kimondott) neheztelését.