A párkapcsolati válság okai szakértői szemmel
hirdetés
Egy párkapcsolatban sok minden jelen van, az érzelmeidnek mindenféle fajtája mutatkozik, a félelem a jó a rossz élmények egyaránt ahogyan a remények is már a kapcsolat kezdetétől jelen vannak. Mindenkiben felmerül a kérdés, hogy miért vannak a csúnya veszekedések valójában, és mindenki a másikat hibáztatja.
Vegyük sorba, milyen szakaszai vannak egy párkapcsolatnak és az egyes szakaszokban mi is történik valójában. Az első úgynevezett szakasz, az nem más, mint a kiválasztás. Mindenkiben létezik egy elképzelés a másik nemről. Amikor sétálunk az utcán és megpillantunk valakit, aki valamiért megragadja a tekintetünk akkor bizony a belső elképzelés valamilyen megtestesülése jön létre, sosem tudjuk konkrétan elképzelni az ideális partnert csak körvonalazódnak bennünk a tulajdonságok, a vonások. Ha megragad valakin a tekintetünk akkor máris konkrétabban látjuk az elképzeléseinket. Ez a bizonyos kép a nőknél például nagyon hasonlít az apjukra, hiszen minden nő életében az első férfi az apuka, az ő mintájára váltódnak ki belőlünk érzelmek bizonyos embertípusok iránt. Ez az érzelem lehet vonzalom és utálat is egyben. Függ, hogy milyen viszonyban voltál édesapáddal, mert attól függően keresed a párod.
hirdetés
Természetesen nem minden törvényszerűen működik, vannak olyanok is akiknél a párválasztásra egy bizonyos párkapcsolati minta szolgál segédanyagként. Tegyük fel ha a szülőknél azt látjuk, hogy az apuka mindig kedvesen tisztelettudóan beszél az anyukával és mindig megnevetteti, akkor a lány is olyan férfit fog keresni aki szépen beszél vele tiszteli és megnevetteti. Azonban ha a komor fegyelmezett rendet látja az apukán a kislány akinek mindig igaza kell, hogy legyen akkor bizony ő is olyan erélyes rámenős fiút fog keresni. Azonban függ attól is, hogyan is látja a gyermek az anyukáját is, ugyanis ha látja, hogy az anyuka nem boldog nos, akkor nem fog olyat keresni mint az apuka legyen az bármilyen. A férfiak a tanulmányok szerint az anyuka mását keresik, a nők pedig a családi mintájának megfelelő társat.
Oda kell figyelni arra is, hogy mennyit adunk a párunknak, mert nagyon sok kapcsolat azon bukik, meg hogy nagyon sok mindent ad a kedvesének, evvel ellentétben ő nem kap semmit. Figyeljünk tehát oda arra, hogy mindig csak kicsivel adjunk többet annál, mint amit kaptunk. Különös az emberi lélek, ugyanis az ilyen párkapcsolatoknál túlnyomóan az hátrál meg aki csak kap, nem pedig az aki ad. Aki sokat kap, meghatározódik benne egy gondolat, hogy ő most tartozik valami ehhez hasonlóval és amennyiben nem tudja visszaadni, megrémül. Ennek következtébe inkább kilép a rémülettől.
Egy másik elég nagy kiváltó oka a gondoknak az a kommunikáció. Sokszor a nők a férfiaktól elvárják, hogy olvassák a gondolataikat, és pontosan azt csinálják, amire vágynak akárcsak a filmekben, de természetesen ez így lehetetlen. Figyelj oda, hogy mindig amikor nyomaszt valami akkor ne azt várd, hogy vegye már észre, hogy van valami baj, hanem el kell mondani neki. A legjobb, ha egyenesen kimondod a vágyaidat, elvárásaidat. Így nekik is könnyebb lesz megfelelniük neked. Ez is a boldog párkapcsolatok egyik titka.
A boldog kapcsolat titka még az önbizalom és a bizalom is, nagyon fontos, hogy mindent megtegyünk annak érdekében, hogy a másik fél ne legyen féltékeny és önbizalmat adjunk neki. Ez természetesen mind a két félre vonatkozik.
Nem kell semmit csinálni a jó párkapcsolat megtartásához, csak beszélgetni és odafigyelni a másikra, ez mégsem tűnik mindig egyszerűnek. Tegyünk a párunkért, hogy ő boldoggá tehessen!