Hasznos tippek állatokat tartó gazdiknak
hirdetés
Szeretnéd tudni, hogyan lehet rendre szoktatni kedvenceinket, valamint megtanítani őket arra, mit szabad és mit nem? Emellett tanácsot vársz arra is, hogyan fürdesd kedvenced, hogyan ápold, ha beteg? Csokorba szedtük a legfontosabb tudnivalókat!
Kisállatot tartók számára mindig jól jön egy jó tipp. Ez nincs másképp akkor sem, ha épp a fürdetés megy nehezen, vagy a szobatisztaságra szoktatás megy nehezen. Egyeseknél a gyógyszer beadása is problémás, így itt vannak a leghasznosabb tippek neked!
hirdetés
Szobatisztaság
Ha a kutyusunk még nem szobatiszta, itassuk fel egy ronggyal a nedvességet, amit hátrahagyott, majd többször töröljük át a foltot citromos, lúgos oldattal. Ha nem lenne kéznél citrom, ecet is megteszi. Ezután helyezzünk a foltra egy törölközőt és egy nehezékkel jól nyomjuk oda. Ha a törölköző átnedvesedett cseréljük ki. A folt el fog tűnni, szagtalan lesz, és kedvencünk nem keresi fel újra ezt a helyet.
Ha a cicánk megfeledkezik magáról, ugyanígy kell eljárnunk, annyi különbséggel, hogy ha a folt felszáradt töröljük át szalmiákszesszel megnedvesített ruhával. Ez megszűnteti a kellemetlen szagot és elriasztja cicát, hogy még egyszer ugyanarra a helyre ne piszkítson.
Fürdetés
Első szabály, hogy a kutyákat nem kell mindennap megfürdetni! Elég, ha időnként szódabikarbónát dörzsölünk a bundájukba, és utána alaposan kikeféljük. Ez tisztít és dezodorál is.
Ha nem kutyasampont használunk kutyusunk fürdetésénél, akkor a legegyszerűbben úgy tudjuk a kutyus szagát eltűntetni, ha enyhe(!) ecetes vízzel öblítjük le az állat bundáját. Ha fürdetés közben kedvencünknek nagyon hullik a szőre, tegyünk a lefolyóra egy használt teaszűrőt, nehogy dugulást okozzon.
Gyógyszer
Ha a kutyusunk esetleg gyógyszerre szorul és nem hajlandó azt bevenni, tegyük a tablettát egy nagyobb párizsi-kockába, vagy egy harapásnyi kutyaeledelbe. A legtöbb kutya és macska szereti a csokoládét, de vigyázunk vele, mert például a kakaó nem tesz jót egyiknek sem. Lehetőleg ne az édes „méregbe” csempésszük a keserű gyógyszert.
Rágás
Vegyünk a háztartási boltban egy kevés finom bőrolajat és egy pamut ronggyal kenjük be a kutya által elérhető helyeket, amelyeket előszeretettel rágcsál. Ha a szag nem is riasztja is el az állatot, az olaj keserű íze biztosan elveszi a kedvét a további rágcsálástól. Ahhoz, hogy a fiatal kutyusunk ne tegyen kárt a papucsokban, cipőkben, szőnyegekben, vegyünk neki egy – lehetőleg hangtalan – kutyajátékot, amit rágcsálhat. De hallottam már olyat is, hogy a gazdi egyik zokniját áldozta fel kutyusa rágcsálási kényszeréhez.
Vonyítás
Ha az újonnan beszerzett kiskutyánk vonyít, bizonyára hiányzik neki az anyja. Megvigasztalására fogjunk egy meleg vizes palackot és csavarjuk be egy ronggyal. Emellé tehetünk még egy ketyegő órát is. A meleg, ronggyal betekert palack mellé kucorodva megnyugszik, különösen, ha úgy érzi, anyja szívverését hallja.
Bútorfoglalás
Ha elkényelmesedett cicusunk állandóan elfoglalja a kedvenc fotelünket, akkor úgy tudjuk erről leszoktatni, ha nyomunk a kárpitba néhány molyirtó golyócskát. Biztos tipp, hogy cicánk észrevegye, ott neki nem kellene lennie.
Kukaprobléma
Ahhoz, hogy a kerti kukát ne borítsák fel a kóbor kutyák, nagyon egyszerűen csak permetezzük be a kukát és környékét szalmiákszesszel. Garantáltan elijeszti a kóbor ebeket.
Persze ezek a tanácsok állattartó gazdiknak szólnak, de ha a pasid is ilyeneket csinál, esetleg próbáld ki valamelyiket rajta is! Ott viszont már nem ígérek sikert…