Egyszerű praktikák a vasaláshoz
hirdetés
A vasalás gyakorlatilag sokszor már hozzátartozik a mindennapokhoz, hiszen nem illő sehova sem gyűrött ruhába menni. Legtöbbször a vasalókat ingekhez szoktuk használni hazánkban, viszont vannak, akik lényegében bármit képesek kivasalni. Ebbe beletartozik a nadrág, illetve egyéb blúzok is. Nos, ha a te kezedben is gyakran megfordul a vasaló, akkor olvasd végig cikkünket, mert olyan praktikákat hozunk, amelyekkel jelentősen megkönnyítheted a dolgod.
Vasaló vízkőmentesítése! A vasaláshoz is használunk vizet, amelynek következtében ez a készülék is ki van téve a vízkövesedésnek. A tisztítása, illetve vízkőmentesítése, viszont nem egy könnyű folyamat, sőt némely készülékek esetében lehetetlen küldetés. A csodaszerünk az ecet lesz, töltsd a tartályt tele ecettel és állítsd talpra, majd kapcsolt be 5-10 percre a gőzölő funkciót. Ha elpárolgott az összes ecet a tartályból, akkor ugyanezt ismételd meg csak ezúttal vízzel. Amennyiben már a víz is elpárolgott, akkor következik egy enyhe öblítés. Önts bele hideg vizet, picit lötyköld meg vagy rázd meg és öntsd ki belőle. Az ecet képes felmarni a vízkövet, így egyszerűen búcsút inthetsz a vízköveknek.
hirdetés
Élek vasalása nadrágokra! Különösen régebben volt divat, hogy a nadrágoknak legyen éle. Manapság leginkább csak az elegáns nadrágokra jellemző. Szóval, ha élet szeretnél vasalni vagy esetleg megigazítani szeretnéd egy kicsit a nadrágod élét, akkor szintén hasznos lehet az ecet. Legelőször nedvesítsd be a ruha anyagát enyhén, majd egy rész ecetet és két rész vizet keverj össze. Ebbe márts bele egy rongyot is, úgy hogy jól szívja magába az ecetes keveréket. Egy vastagabb barna papírzacskót helyezz rá az élre, majd ezt a keveréket pedig vasald bele. Ez egy tuti módszer, hogy úgy álljon a nadrág éle, ahogyan kell.
Égésnyomok eltüntetése a vasaló aljáról! Ha már egy jó ideje használod a jelenlegi vasalódat, akkor bizony előfordulhat, hogy az alján égésnyomok keletkeznek. Nagyon sokan nem igazán tudnak mit tenni ellene, inkább új vasalót vesznek. Te ne tedd, ugyanis mi tudjuk a megoldást. Egy serpenyőben vegyíts össze egy kis vizet, ugyanannyi ecettel és sóval. Ezt melegítsd meg és a kapott masszát pedig kend a vasaló aljára, az égésnyomokra. Ezzel érdemes átsúrolni az alját, majd pedig lemosni egy vizes ronggyal. Jobb, mint a legtöbb súrolószer, amelyeket a boltban vásárolhatsz, ugyanis ez valóban képes leszedni az égésnyomokat.
A felhajtás vonalának az eltüntetése! A régi felhajtás vonala bizony képes ott ékeskedni és nem olyan egyszerű az eltüntetése. Nyugi, mi erre is tudunk egy könnyű otthoni praktikát ajánlani. Válassz egy olyan törlőkendőt, amelyet már nem igazán használsz. Egyenlő arányban keverj némi ecetet és vizet egy tálba, majd ebbe mártsd bele a már említett törlőkendőt. A felhajtás vonalát nedvesítsd be, majd a rongyot terítsd rá a felhajtás vonalára. A vasalást pedig ezen keresztül végezd, így el fog tűnni a régi felhajtás után ottmaradt vonal.
Enyhe égésnyom eltüntetése. Amennyiben túl forró a vasaló, akkor könnyedén hagyhat égésnyomokat, amely a legfeltűnőbb az inggalléron. Nyugi, nem kell eldobnod a kedvenc ingedet vagy egyéb ruhádat. Egy rongyot márts egy kis ecetbe, majd ezzel dörzsöld át az égésnyomot. Ez után egy tiszta ruhával itasd fel az ott maradt ecetet. Amennyiben elsőre nem tűnne el a nyom, akkor megismételheted.
Az ecet, tehát mondhatni, hogy főszerepet játszik ezekben a praktikákban, viszont nem csak a vasalás esetén használhatod, hanem például, ha valamit tisztítani kell. Nem is gondolnád mennyi mindenre jó még!