Amikor a praktikusság és a kreativitás találkozik
hirdetés
Nap, mint nap használunk olyan tárgyakat, amelyeknek előbb vagy utóbb általában az a sorsuk, hogy egy doboz alján porosodnak vagy éppen kukába kerülnek. Cikkünkben bebizonyítjuk, hogy apróságokból is lehet praktikusan fantasztikus dekorációs eszközöket készíteni, csupán csak egy kis kreativitás szükséges hozzá.
A legstílusosabb tökutánzat dekoráció
hirdetés
„Rendhagyó alapanyagként egy vaskos, régi könyvből is lehet tökdekoráció. Az öreg, ütött-kopott, vastag könyv most nem a tartalmáért került le a polcról. Ha összefordítod a borítóit, a lapok legyezőszerűen nyílnak majd szét. Ezeket a sűrű lamellákat formára vághatod, amitől a könyv kiadja a tökalakzatot. A lapok élét még meg is színezheted, természetesen narancssárgára, és a gerincbe ragasztott faág, mint tökszár, tarthatja a drótkapcsokat és a filcleveleket is.” – írják a praktika.hu oldalon
Először is tehát szükséged van egy olyan könyvre, amelyre jobb esetben már nincsen szükséged. Gyakorlatilag mindegy, hogy milyen, csak úgy gondolkozz, hogy ha nagyobb méretű, akkor a tök dekoráció is nagyobb lesz és így tovább. Az első és hátsó borítóit fogd szorosan egymáshoz, majd fektesd le az asztalra úgy, hogy egyik oldalon csak a boritók legyen, a másikon pedig csak a könyvlapok. A könyvlapokat így majd könnyen tudod formázni. Le kell ugyanis kerekítened a sarkait, nagyjából fékör alakú lapokat kell formálnod. Ezt megteheted papírvágóval vagy akár ollóval is. Ha nem tudod az összes lapot egyszerre formázni, akkor csinálj 3-4 csoportot, rajzold a lapra a mintát és annak a mentén formázd. Ahhoz, hogy valóban egy tökre hasonlítson be kell színezned a lapok a széleit, mégpedig mind a két oldalról. Javasolt a szélétől viszonyítva nagyjából fél centit beszínezni. Amennyiben van kisgyerek a háznál, akkor ezt a részt nyugodtan rá lehet bízni, biztosan élvezni fogja, hogy szuper tök dekorációt készítetek együtt. Ez után a borítókat füzd össze egy dróttal vagy fonallal, sőt még ragaszthatod is. Szerezz a kinti kertből egy botocskát és azt beleszúrhatod a közepébe és pár centivel legyen magasabb, mint a tök. Ez ugyanis szimbolizálja a töknek a szárát.
A legcukibb madáretető
„A régebbi, kissé megviselt darabokat könnyen felújíthatod félbevágott parafa dugókkal. Melegragasztó segítségével fedd be teljesen az oldalakat, a tetőre pedig vágj szeleteket. Ezeket alulról kezdve, zsindelyszerűen ragaszd fel. Csinosíthatsz az etetőn, ha még a deszka szélét is eltakarod fél vagy egész szeletekkel. Most már csak magvakkal, termésekkel kell megpakolnod, és jöhetnek a tollas vendégek.” – olvasható a praktika.hu oldalon
Alapanyaghoz szükséged lesz egy kisebb már nem használt babaházra, madáretetőre vagy akár gyorsan te is összedobhatsz egy kis házikót némi deszkából. Az egésznek a lényege, hogy a házikó teljes felületét el kell lepni az említett parafa dugókkal. Ehhez szinte csak egy jó ragasztóra lesz szükséged és már kezdheted is felragasztani a parafákat a házikó oldalára. Ha igényes vagy akkor odafigyelsz a cserepekre és ez esetben a parafákat vékony szeletekre vágod fel. Ezek a szeletek egy-egy cserépnek felelnek meg, így próbáld úgy elrendezni őket a tetőn ahogyan az igazi ház tetején is vannak. Ha megvagy, akkor akaszd fel egy fára vagy oszlopra és helyezz a közepébe némi almadarabot, illetve egyéb magvakat. A madarak biztosan értékelni fogják.
Szöveg és kép: praktika.hu, praktika.hu