21. századi, kamu „barátságok”
hirdetés
Mit is takar az a szó, hogy barát? Az emberek 90%-a el van tévedve ennek a szónak a velejárójával.
Nap mint nap halljuk, hogy panaszkodnak az emberek a barátaikra. A legtöbb ember, inkább már nem is enged közel magához senkit, mert annyiszor csalódott. Érdekes, gyermek korunkban ez nem volt így. Olyan 18 éves kortól kezdődik az, hogy az emberek kezdenek észrevenni dolgokat a másikon.
hirdetés
Hogy miért?
18 éves korra teljesen kialakul a gyerekek önképe, a legtöbb már tudja, hogy mit akar, hogy mit vár el az élettől, hogy mi az elképzelése. Pl: ha valaki tudja, hogy mit szeretne, mondjuk tanulni vagy dolgozni vagy konkrét céljai vannak és a barátja, a barátai ebben nem támogatják, elkezdi észrevenni, hogy nem mozognak egy hullámhosszon. A kialakult énképpel egy kialakult személyiség is jár. Azaz már nem mindent úgy látunk mint azelőtt, mikor minden mindegy volt.
A gyerekkori barátságok általában örök életűek
Ez azért lehetséges, mert a kis barátunkat kívülről belülről ismerjük és szeretjük. Ha az évek alatt is változik, mi mindig tudjuk, hogy milyen volt és ezt az agyunk nem felejti el. Nem tudunk rá rosszallóan tekinteni. Nincsenek előtte titkaink és ezeknél a barátságoknál, még az őszinteség is működik.
Annyira szeretjük egymást, hogy mindent meg tudunk beszélni
Az emberek közti kommunikáció csodákra képes. Barátságok jönnek és mennek életünk során, de csak azok az emberek maradnak meg barátnak, akik annyira szeretik egymást, hogy mindent meg is tudnak beszélni.
Manapság ha probléma van, az emberek nem szeretik megbeszélni, hogy mi is a gond valójában. Ez csak azért lehet, mert nem olyan fontosak egymásnak, hogy el is mondják mi okoz gondod a másiknak.
Nincs olyan dolog amit ne lehetne megbeszélni, persze csak abban az esetben ha ésszerű dolgokkal állunk szemben.
A 21.századi barátságok
Akaratosság: Sajnos a legtöbb ember akaratos, nem csak a kedvesével vagy a hozzátartozóival, hanem a barátaival is. Ha valami nem úgy van, ahogy ő azt gondolja, akkor a másik félbe keresi a hibákat. Csak az önös érdek fontos neki, hogy neki legyen jó, nem érdekes, hogy a másik mit érez vagy mit tett a barátságért. Míg úgy ugrálsz ahogy ő fütyül, addig tökéletes barát vagy, de aztán ha valamit máshogy gondolsz, jön ám a fekete leves
Kihasználom a másikat: Csak akkor vagy jó, ha te mész, csak akkor vagy jó ha te ugrálsz. Egyébként pont nem érdekli a másikat, hogy mi van veled. Arra nem méltat, hogy elmenjen hozzád, ha csak nem te felajánlod, hogy elmész érte.
Csak a pénzedért szeretnek: Akinek van pénze van barátja is. Persze ezek nem igaz barátok, ne ringasd magad tévhitbe, csak a pénzedért vannak olyan sokan körülötted. Nézzük csak, mi történik akkor amikor megkéred a barátaidat, hogy most fizessenek ők vagy hozzanak ezt meg azt.
Inkább a hátad mögött mondom mint a szemedbe: Tipikus 21. századi viselkedés. Mindenki beszél mindenkiről, csak nem mindegy hogyan. Nem az a baj, hogy megbeszélik az emberek, hogy kivel mi történt vagy ha probléma van, elpanaszolják másoknak is, hanem azzal van a baj, hogy pont az adott fél nem tudja, mi is a probléma, mert annyi intelligencia nem szorul a másikba, hogy megbeszélje a barátjával.
Előtted mosolygok, közben ki nem állhatlak: Azt hiszem lehet mondani, hogy a világon a leggusztustalanabb emberi viselkedés. Az ilyen emberek általában álszentek, hazugok és mindenre képesek azért, hogy elérjék a céljaikat. A célja pedig kizárólag egy dolog! Az, hogy neki jó legyen, nem érdekli a többi ember és, hogy kin és min megy keresztül.
Az önös érdekek és a rettenetes akaratosság, soha nem vezet jó irányba.
Talán le kellene néha ülni és végig gondolni, hogy te, mit tettél a barátodért és, hogy ő mit tett érted. Az emberek bele unnak, mikor a mérleg csak az egyik irányba dől el mindig. Az önös és az akaratos emberi kapcsolatok, soha nem tartanak sokáig.
Igaz, hogy a világ megváltozott, de ennyire?