Visszaléptek az angol klubok a labdarúgó Szuperligától
hirdetés
Alig két nappal a megalapításról szóló hivatalos bejelentést követően mind a hat angol klub visszalépett az európai Szuperligától. Brit sajtóhírek szerint a szurkolói ellenszél mellett ennek legfőbb oka, hogy az Angol Labdarúgó-szövetség, az FA közölte, hogy azok akik részt vesznek a kezdeményezésben, nem léphetnek pályára a hazai versenysorozatokban.
Az angol klubok közül elsőként a Manchester City jelentette be, hogy nem kíván részt venni a Szuperligában. A szűkszavú közleményben nem indokolták meg a döntést. A bajnokságot vezető klub egyébként az utolsók között csatlakozott az új kezdeményezéshez, attól tartva, hogy ha nem teszik, hátrányba kerülnek ellenfeleikkel szemben.
hirdetés
Woodward viszi el a balhét a United-nél
Manchester vörös oldalán sem telt nyugodtan a kedd este. A United közleményében azt írta, hogy meghallgatták a szurkolók, a brit kormány és mások reakcióit, ezt követően döntöttek a visszalépés mellett.
A visszakozás nagy vesztese Ed Woodward ügyvezető alelnök lett, aki a honlapon 22 óra magasságában megjelent bejelentés szerint lemondott posztjáról. A sportvezető 2005 óta dolgozott a Manchester Unitednél, 2012-ben nevezték ki a klub ügyvezető alelnökének.
A szurkolók körében soha nem volt népszerű. Kiszivárgott információk alapján az idény végén egyébként is távozott volna, de a bejelentéssel megvárták volna az utolsó fordulót. Ezt most a Szuperliga körüli botrány miatt előrehozták, ennek ellenére Woodward még két hónapig ügyvezető alelnök marad.
Liverpool: a játékosok és a menedzser is a Szuperliga ellen
Az angol bajnoki címvédő Liverpool szintén rövid közleményben jelentette be távozási szándékát. Korábban Jürgen Klopp menedzser és Jordan Henderson csapatkapitány, a Pool játékosai nevében is a status quo mellett foglalt állást, gyakorlatilag szembemenve a klubvezetéssel.
Arsenal: hibát követtünk el
Az Arsenal elismerte, hogy hibázott azzal, hogy csatlakozott a Szuperligához. Közleményükben azt írták, hogy nem akarták elszalasztani azt a lehetőséget, hogy megóvják az Arsenalt és a klub jövőjét, de a reakciók miatt mégis a távozás mellett döntöttek.
"Hibát követtünk el, amiért elnézést kérünk. Tudjuk, hogy időbe telik majd visszanyerni a bizalmatokat, de ne legyen kétségetek afelől, hogy a Szuperliga-részvétellel az Arsenal érdekében cselekedtünk." -írták a közleményben.
A másik két londoni csapat is visszalépett
A Tottenham Hotspur közleményében Daniel Levy klubelnök jelezte, hogy fontosnak tartották volna a Szuperliga-részvételt, amely egy biztosabb pénzügyi fenntarthatóságot hozott volna.
A Chelsea kedd este lépett pályára a Brighton ellen, és játszott 0-0-ás döntetlent. A meccs 15 perces késéssel indult, mert a Szuperliga ellen tüntető szurkolók nem engedték be a Stamford Bridge-re a játékosokat szállító buszt.
A klub közleményében azt írta, hogy volt idejük átgondolni a helyzetet, és úgy vélik, hogy a Szuperliga-részvétel nem felel meg a klub, a szurkolók és a széles körű futballközösség érdekeinek.
Szétesett a Szuperliga
A Szuperliga 12 alapító klubja közül hat visszalépett. Olyan egyesületek, mint a Paris Saint-Germain, a Bayern München, az RB Leipzig és a Borussia Dortmund jelezték, hogy nem akarnak részt venni benne.
Könnyen elképzelhető, hogy szerdán a még bent maradó hat klub (Real Madrid, Barcelona, Atlético Madrid, Juventus, Internazionale, Milan) közül többen is bejelentik, hogy visszalépnek. Nagyon úgy tűnik, hogy a Szuperliga a megalapítása után pár nappal már szét is esik.
Ezt azonban egyelőre a versenysorozat vezetése - élén Florentino Perezzel, a Real Madrid elnökével - még nem ismerte el. A Szuperliga az angol klubok kilépése után közleményt adott ki, melyben azt írta, hogy a torna jogilag teljesen rendben van, csak át kell alakítani a terveket az új helyzetnek megfelelően. A közlemény szerint az angol klubok a rájuk nehezedő hatalmas nyomás miatt fújtak visszavonulót, de ez nem jelenti azt, hogy az európai labdarúgás rendszere jelenleg jól működik, így mindenképpen meg kell változtatni a status quót.
Forrás: Euronews