Az Apple küzd a piacvezető címért
hirdetés
Értékesítési rekord volt az okos mobilon világpiacán a kétezer tizennégy negyedik negyedévi és a teljes évi eredmény. Ebből az derült ki, hogy az Apple eladásai a negyedik negyedévben megközelítették a Samsungét írja az amerikai International Data Corporation (IDC) piackutató vállalat elemzése.
A múlt évi a negyedik negyedévben 375,2 millió okostelefont adtak el világszerte 28,2 százalékkal többet a kétezer tizenhárom negyedik negyedévi 292,7 milliónál, 11,9 %-kal többet a kétezer tizennégy harmadik negyedévi 335,3 milliónál. Kétezer tizennégyben összesen 1,301 milliárd okostelefon sikerült eladni, 27,6 %-kal több, mint az előző évben. Kétezer tizenháromban 1,019 milliárd fogyott, és az értékesítések először lépték át az évi 1milliárdot.
hirdetés
Az Apple tizenegy egymást követő negyedévben állt a 2-ik helyen az okostelefon eladási rangsorban, kétezer tizennégy negyedik negyedévében viszont már szinte utolérte a Samsungot. A lemaradása hatszáz ezerre csökkent a kétezer tizenhárom negyedik negyedévi több mint harminchárom millióról. Ha az eladások a jelenlegi mértékben mennek előre, az Apple az idén meg fogja tudni előzni a Samsungot. A Samsungot viszont nemcsak az Apple követi, igaz a többi Android operációs rendszerre készülékeket gyártó vállalat elmaradva követi őt. Az IDC szakértői azt mondják, hogy a Samsungnak piacvezető pozíciója megtartása miatt a nyereségkulcsát kell lejjebb vinnie vagy a prémium készülékeknél kell megváltoztatnia a stratégiáját, hogy jobban felvehesse a versenyt az Apple termékeivel. A Samsung tavaly a 4-ik negyedévben 75,1 millió okostelefont adott el, 11,0 %-kal kevesebbet, mint 1 évvel korábban az Apple viszont 74,5 milliót, 46,0 %-kal többet. A Samsung a 4-ik negyedévben 20,1 %-os, az Apple 19,85 %-os piaci részesedésre tett szert.
A Samsung egész éves értékesítése 0,6 %-kal 318,2 millió, míg az Apple értékesítése 25,5 %-kal 192,7 millió darabra növekedet. A Samsung piaci részesedése a kétezer tizenhármas 31,0 %-ról 24,5 %-ra csökkent a múlt évben, az Apple részesedése pedig 15,1 %-ról tavaly 14,5 %-ra.
Bőségesen elmaradva a kettő hátánál a Lenovo értékesítette a legtöbb okostelefont a 4-ik negyedévben, kinyomva a 3-ik helyről a Huaweit. A Lenovo értékesítési száma a 4-ik negyedében már magában foglalja a Motorola eladásait is. A Motorola akvizícióját a múlt év októberében zárta le a Lenovo. A Lenovo 24,7 millió okostelefont adott el, a Huawei pedig 23,5 milliót, ami a Lenovo esetében 6,59 %-os, a Huawei esetében 6,25 %-os piaci részesedéshez volt elégséges. Az 1 évvel korábbihoz viszonyítva a Lenovo 77,9 %-kal, a Huawei 41,7 %-kal növelte eladásait.
Az éves értékesítési rangsort tekintve a Huawei áll 3-ik helyen 73,6 milliós, az előző évinél 50,4 %-kal nagyobb értékesítéssel és 5,7 %-os piaci részesedéssel. A Lenovo az éves rangsorban a 4-ik lett 70,0 millió, az előző évinél 54,1 %-kal több készülék hasznosításával és 5,4 %-os piaci részesedéssel. A Motorola eladásait is beszámítva a Lenovo az éves rangsorban is a 3-ik lehetne. A két márka együttes értékesítési száma 96,5 millió volt a múlt évben, ami 7,4 %-os piaci részesedésnek felel meg.
Most pedig vegyünk két modellt, az iPhone 5S-t és a Samsung Galaxy S5-t. Melyik a jobb?
„Az iPhone 5S minden fontos szempontból jobb telefon a Samsung Galaxy S5-nél” az alábbi megállapítást nem más, mint a New York Times közölte. Annak ellenére, hogy a Samsung Galaxy S5 esetében a Samsung előrelépett a tavalyi modellhez viszonyítva, az Apple mára csaknem hét hónapos telefonja mégis a fontos, vevők számára lényeges pontokon jobban hasít. A szerző nem tagadja, hogy most a Galaxy S5 a legjobb androidos telefon. Az operációs rendszert tekintetében is nagyon jó, az elérhető alkalmazások minősége valamint mennyisége illetve a készülék dizájnja is az iPhone 5S mellett szólnak. Persze sokaknak előnyt jelent a Galaxy S5 nagyobb kijelzője, vízállósága illetve a nagyobb akkumulátora.