Szépséggyilkos szokások
hirdetés
Ha őszintén vallunk a szépségápolási szokásainkról, bizony kiderül, hogy sokszor spórolunk az időnkkel, az energiánkkal, bizonyos lépéseket átugrunk és közel sem vagyunk olyan alaposak, mint azt hisszük. Érdemes újragondolni a rutinunkat, mert többet árthatunk, mint használhatunk velük.
Sminkecsetek
hirdetés
Évente egyszer vagy még annyiszor sem tisztítod ki a sminkecseteket? Akkor ne csodálkozz, hogy bőröd egyre rosszabb állapotba kerül! Az egyre sokasodó pattanások hátterében bizony a piszkos ecsetek is állhatnak, ugyanígy a szivacsok, kefék, melyeket nap mint nap használunk és tele vannak baktériumokkal. Az alapozó felviteléhez használt szivacsot és ecsetet 3-4 naponta ki kell mosni, mert ezek a leginkább hajlamosak a baktériumok összegyűjtésére. A púderhez és pirosítóhoz használt ecsetet elég hetente egyszer tisztítani. Ha az ecsetek piszkosak, ragacsosak, sokkal több sminket szívnak fel és nehezebben lehet velük dolgozni is.
Pattanások nyomkodása
Súlyos szépségbűn! De valljuk be, ki tudná megállni, hogy nekiessen egy hatalmas pattanásnak? Ha a kinyomott pattanást megpróbáljuk smink alá rejteni, még nagyobb hibát követünk el, mert melegágyat teremtünk a baktériumok számára, amik újabb pattanások megjelenését okozhatják. Ha nem tudod tartóztatni magad, legalább minimalizáld a kockázatot! Tisztítsd meg a bőrödet, majd végezz gőzölést és egy tiszta papírzsebkendővel - ne a körmöddel - nagyon óvatosan kezdj neki a nyomkodásnak! Utána szalicilsav tartalmú antibakteriális tisztítóval mosd le az érintett bőrfelületet!
Esti arctisztítás
Az egyik legsúlyosabb szépségápolási hibának tartják a smink éjszakára történő fennhagyását. Az igazság az, hogy néhányszor megengedheted magadnak, hogy fogmosás után máris aludni menj és ne bíbelődj az arctisztítással. Ugyanakkor nem árt tisztában lenni azzal, hogy mit kockáztatsz! Ha fent hagyod a nappali sminkedet, akár szemhéjgyulladást is okozhatsz ezzel. Hosszútávon a bőröd is meghálálja azt a pár percet, amit a smink eltávolítására szánsz lefekvés előtt, hiszen lassabban fog öregedni és csökkented a pattanások esélyét is.
Körömlakkozás
Nem használsz alapot, hanem rögtön a fedőlakkot viszed fel? Bizony egyszerűbb átugrani ezt a lépést és nem mindig jut idő arra, hogy az ideális négy réteget felvigyük a körmeinkre. Ha mindenképp ki akarsz hagyni valamit, az mégse az alaplakk legyen. A legtöbb fedőlakkot ugyanis kifejezetten alaphoz tervezték, tehát önmagában nem lesz olyan tartós, sőt szinte órákon belül elkezd lepattogzani. Ha ezt tapasztalod, ne a fedőlakk minőségében keresd a hibát, hanem legközelebb fordíts gondot az alapozásra is!
Mindennapos hajszárítás és hajvasalás
Ősi szabály, hogy a hajat a lehető legkevesebb hőhatásnak szabad kitenni. A forró levegő szárítja és töri, tudjuk ezt jól, de néhány frizura mégis megkívánja a mindennapos szárítást és vasalást. Amit tehetünk a hajszálak érdekében, hogy hővédő termékeket használunk. Ezt sose blicceljük el, ha vigyázni szeretnénk hosszú tincseinkre!
Gyakori hajfestés
Mivel minden színező és hajfesték vegyi anyagokat tartalmaz, egyértelműen nem tesznek jót a hajszálaknak. Ha túl gyakran változtatod a színeket és már arra sem emlékszel, milyen az eredeti hajszíned, nagy veszélynek teszed ki a hajszálaidat. Az igazi probléma nem is azzal van, ha túl gyakran fested a hajad, hanem a túl gyakran váltasz drámai mértékben hajszínt. A legjobb, ha csak utánfestesz, azaz kizárólag a hajtövekre teszel festéket. Mindig gondoskodj a kellő mélyhidratálásról, mert festékek és színezők elsősorban szárítják a hajszálakat, melyek így sokkal könnyebben törnek.