Tartós körömlakk a mindennapokra
hirdetés
A nők egyik kedvenc elfoglaltsága a körömlakkozás. Azonban sok esetben nem sikerül úgy a folyamat, ahogyan azt elképzeltük. Most adunk pár tippet, amivel könnyebben elérhetjük a kívánt eredményt!
Hogyan készítsük el a körömlakkot?
hirdetés
A körömlakk nem tapad jól, ha olajos, vagy piszkos, esetleg maradék hidratálókrém, vagy víz van rajta. Így először mindenképpen alaposan mosd le a kezed, hogy eltávolítsd a szennyeződéseket, majd töröld át a körmeidet egy körömlakklemosóval átitatott szöszmentes pamut párnácskával. Várj néhány percig, míg megszárad, ezzel a módszerrel a körömlakk később tovább maradhat ép.
Megfelelő alapozás!
A felső fedőrétegnél csak az alsó alapozó réteg a fontosabb: egy jó alapozó réteg szinte magához csatolja a lakkot. A legjobb, ha proteinekben, illetve E-vitaminban gazdag terméket választasz, mivel ezek megakadályozzák a töredezést és a lepattogást.
Figyeljünk oda a körömlakkra is!
A legtöbb márka körülbelül 2 évig használható, ha kellően óvjuk a lakkokat, meghosszabbíthatjuk élettartamukat, így fontos, hogy lakkozás után mindig azonnal tekerd rá a kupakot, és ne hagyd tűző napon. A lakk besűrűsödése, ragacsossá válása biztos jele annak, hogy megromlott, így használhatatlanná válik.
Ne hagyjuk ki az olajozás!
A szép, tartós körmök legnagyobb ellensége a házimunka. Mivel azt nem lehet megtenni, hogy a takarítást és a mosogatást egyszerűen kiiktatjuk a napirendünkből, érdemes extra védelmet biztosítani erre az időre. A hagyományos krémekkel, és testápolókkal ellentétben a körömolajak, mint a kutikula olaj olyan összetevőkkel van ellátva, mint az E-vitamin, vagy a jojóbab olaj. Ezek az összetevők mélyen behatolnak a körmökbe, a körömlakk alatt fejtik ki jótékony hatásukat. Emellett a különböző hidratálókrémekben található parfüm anyagok, és az alkohol könnyen kiszáríthatja a körömágyat, ami a körömlakk lepattogzódásához vezet.