6 hiba, amit a hajsütővassal elkövetünk
hirdetés
A nők többsége használja. Én is, már régóta. Nemrégiben viszont olvastam egy cikket, és rájöttem, még mindig van mit tanulnom.
Megosztom hát veletek is a leggyakoribb hibák listáját, hogy mit és hogyan kéne tennünk a hajformázók használatakor (valamint előtte és utána is), annak érdekében, hogy a hajunkat minimális mértékben roncsoljuk.
hirdetés
Első számú hiba: nem készíted elő a hajadat rendesen!
A szakemberek azt mondják, az egész folyamatra úgy kell tekinteni, mintha házat építenél. Le kell rakni előbb az alapokat, hogy a végeredmény szép és tartós legyen. A hővédő spray elengedhetetlen, majd arról is gondoskodni kell, hogy használata után a haj teljesen száraz legyen. Mindig jól kifésült hajon dolgozz, hogy a hajszálak ne töredezzenek, és ha extra tartásra van szükséged, egy kis hajlakkal is átfújhatod a tincseket, biztos, ami biztos.
Második számú hiba: rossz irányba haladsz!
Miután részekre választottad a hajadat (mondjuk 4 részre: tarkó, két oldalsó, és egy a fejtetőn), mindig az alsó tincsekkel kezd, mert ha felül kezded, utána nehezebb lesz hozzáférni a tarkódon lévő hajhoz, ha eltűzöd, akkor pedig tönkre mehetnek az addigi munkád. Ha göndöríted, hullámosítod a hajadat, először nyugodtan csináld meg az arcodat keretező1-1 tincset, ez segít majd eligazodni abban, hogy milyen irányba tekerd a hajadat. A frizurád akkor lesz természetes hatású, ha a hullámok az arcodtól kifelé futnak, tehát a tincseket is mindig eszerint tekerd fel a vasra.
Harmadik számú hiba: a hajsütőt tekered a hajad helyett!
Sokan becsíptetik a hajvégeket, majd elkezdik forgatni az egész hajsütőszerkezetet, amíg fel nem tekeredik a tincs. Ez nem csak, hogy megerőltető, és fárasztó művelet, de a végeredmény sem lesz olyan természetes, és laza, mint kéne. A hajformázót e helyett ajánlott a hajtövekhez közel helyezni (de nem túl közel a fejbőrhöz!), majd az egyik kezeddel feltekerni rá a tincs többi részét. Ezzel a módszerrel a hajtöveknél is több tartást kapsz. Arra is figyelj, hogy ne csavarodjon meg közben a tincsed. Gondolj rá úgy, mint egy szalagra: mindig feküdjön laposan, és tekeredésmentesen az eszköz körül.
Negyedik számú hiba: túl nagyméretű hajformázót használsz!
A legtöbben begyűjtik a létező összes méretet, hogy különböző nagyságú hullámoka tudjanak varázsolni. Az igazság pedig az, hogy egyetlen egy, inkább kisebb méretű hajsütővasra van csak szükséged. Ha nagyobb, lazább hullámokat szeretnél, egyszerűen csak nagyobb, vastagabb tincset válassz le és süss be.
Ötödik számú hiba: túl sok hajat választasz le egyszerre!
A ló másik oldalára sem szabad átesni. Ha túl vastag a tincs, a hő nem tud eloszlani rajta rendesen, az eredmény pedig egyáltalán nem lesz se szép, sem tartós, és a hajad egyenesítése így végtelen hosszúságúra is elnyúlhat. Extra tipp: göndörítésnél hol több, hol kevesebb haj leválasztásával természetesebb, játékosabb hatást érhetsz el, mint azzal, ha minden tincsed ugyanakkora vastagságú.
Végül pedig,
a hatodik számú hiba: azonnal megérinted a forró tincseket
Végül egy utolsó tanács: mielőtt hozzáérnél, hagyd kihűlni a hajadat, csak így lesz tartós a végeredmény és szép a hajad tartása. Az ujjaidat utána is végigfuttathatod a tincsen, hogy fellazítsd a hullámokat, de ha ezt rögtön azután megteszed, ahogy a forró vas „elengedi”, tönkreteheted az egészet.