Megmutatom, hogy készíts versenysminket!
hirdetés
A versenyzés mindig is közel ált hozzám, ezért nagyon szívesen tettem eleget annak a felkérésnek, hogy készítsek egy versenysminket. Mivel mindig is előnybe részesítettem a vonalas make up-okat, most is egy ilyet alkottam.
A nappali smink leírásom után jöjjön tehát egy versenysmink! A sötét ceruzák és szemhéjporok, használata során gyakran kerül a szem alsó részére és az arcra hulló színekből, ezért most az alapozás csak a szem kidolgozása után végeztem el. Világos korrektor tettem az alsó és felső szemhéjra, majd felrajzoltam a főbb vonalakat. Ezt kővetően elsatíroztam őket, és felvittem a színeket – fekete, lila, rózsaszín, joghurt, fehér és ezüst. A szem kiemeléséhez fekete szempillaspirált használtam, majd dupla soros műszempillát ragasztottam fel. Ezek után jött az arc letörlése- a szem kivételével természetesen- majd az alapozás és púderezés, az arcpirosítás halvány barackkal, és legvégül az ajak rúzsozása élénk korall rúzzsal, narancsba hajló szájfénnyel.
hirdetés
No, de itt van még egy pár smink, ami nem maradhat el
1. Színes smink
Ez egy szolid alkalmi smink. A modellnek a meleg színek állnak jól, az ő színtípusához és kék szeméhez egy leheletnyi narancssárga felerősíti a szemszínt. Vörös haj kék szemhez ezt a színkombinációt kifejezetten ajánljuk. Ugyanez sajnos nem igaz minden kék szemű emberre, hiszen mondjuk a tél típusúaknak kifejezetten rosszul állna ugyanez a narancssárga, nekik például bordót kéne használni ugyanehhez a sminkhez.
2. Cicaszem
Ha valaki inkább a dívahatásra menne rá, az választhatja ezt a Marilyn Monroe inspirálta sminket. Ez a mélyítő vonalas szemsmink tussal kiegészítve kihangsúlyozza (és kialakítja) a szem tökéletes ívét. Az ennyire erős szájfestés a natúrabb színű - bármennyire hangsúlyos is az - szemsminkhez áll jól. Ez egy igazán alkalmi smink, ami nagyon sok embernek jól áll. A nagyon mélyen ülő és/vagy rejtett szeműek viszont az előző sminkhez hasonló kerekebb formát alakítsanak ki, ne ezt a nyújtott típust, és hagyják el a tuscsíkot.
3. Füstös szem
Ez a klasszikus füstös szem, amit lehet finomabb formában is elkészíteni, de ez a "valódi" füstös smink. Bevállalósaknak való, mint modellünk, aki a mindennapokban is erősen festi magát, így az alkalmi sminkje is erősebb a megszokottnál. Ha valaki ezt túl erősnek érzi, hasonló hatást sötétbarnákkal és szürkékkel is el lehet érni, például tavasz és ősz típusúaknak ugyanezt inkább barnában javasoljuk, a szürke viszont a nyár típusúaknak állna jól.
Alkalmibbá tehetjük a füstös szemet, ha a sminkhez fényes, színes selyemporokat is használunk, ebben az esetben sötétlilát, ami a modell zöld szeméhez kifejezetten jól illik. (Selyempor = fényes, porállagú, nem összepréselt szemhéjfesték, vannak márkák, ahol ezt pigmentek hívják, a ráncokba sajnos hajlamos beleülni, erre figyelni kell. )
A macskaszem hódított és hódítani fog, mert ezzel a sminkkel a lelkedre is hathatsz. Szeretnél kicsit rejtélyesebb lenni és feldobni a sminkedet a szürke, hideg téli napokon? Légy macskaszemű és máris meglátod, hogy másképp néznek rád! A sötét, fülledt, füstös tekintet estére való, de a macskaszem nappali verziójamacska1 akár munkaidőben is alkalmazható. Máris bátrabbnak, kalandosabb, szabadabb léleknek látszol! Megfelelő termékkel, némi gyakorlattal és türelemmel elérheted a kívánt eredményt.
Először is felejtsd el a ceruzát, mert az általában túl száraz, az ilyen típusú megjelenéshez nem alkalmas, mert nem húzható vele pontos vonal. Gyakorlottabbak persze próbálkozhatnak.
A gél szemceruza a legjobb választás a kezdők számára, mert könnyebb alkalmazni, mint a folyékony szemhéjtust. Az utóbbi persze nagyon pontos kontúrt ad, rutinosabbaknak ez a kedvencük. Vékony, szögletes ecsetre van szükség. A szokásos színek a fekete vagy barna, de minden sötétebb szín szóba jöhet. Merészebbek kiegészíthetik kis pöttyökkel vagy egyéb dekorációval.