Frufru-tanácsok fodrászoknak
hirdetés
Egy igazán eltalált frufru kialakítását nem csak az arc vonalai határozzák meg, ehhez nagyban hozzájárulnak a hal szerkezeti adottságai, struktúrája is. Nézzük meg például azt az esetet, amikor vendégünknek szálkás, göndörebb haja van.
Ilyen helyzetekben mindig meg kell tanítanunk neki a frufru kihúzásának helyes módját, hiszen ha otthon nem tudja magának megformálni azt az eredményt, amit mi a szalonban adtunk neki, s amit utána várna a hétköznapjaiban is, utálni fogja a frufruját, s már másnaptól növeszteni kezdi, mert csalódott benne. Ajánljunk nekik hajkisimítót egyenesítő termékeket is, hogy a nagy melegben, párában se keljen attól tartaniuk, hogy tincseik összevissza fognak állni, s hogy ők is könnyebben készíthessék el a kívánt frizurát, amikben örömüket lelik.
hirdetés
Csakúgy, mint a frizura többi részét, a frufrut is sokféleképp lehet ritkítani. Lehetőségeink itt is sokrétűek, csak arra kell figyelni, hogy a megfelelő technikát a megfelelő időben alkalmazzuk. Puhíthatjuk a végeket apró, 45 fokos bonvágásokkal a kicsit tépett hatásért, vagy 65-90 fokos pontvágással a mélyebb, erősebb vonalakért. Csúsztatott technikával hegyesebb végeket érhetünk el, amik jégcsap szerűen fognak az arcba hullani. Mindenképp nagyon fontos azonban, hogy bármilyen módszert is válasszunk, legyünk nagyon körültekintőek e szakasznál, különösen, ha a hullámosodásra, göndörödésre hajlamos hajtípusokkal van dolgunk. Az ilyen hajvégek pára hatására begöndörödnek, s felkondorodnak, s mivel a ritkítás miatt súlyukat veszették, el is emelkedhetnek a homloktól. A vékonyítások tárháza kifogyhatatlan - mind technikában, mind eszközökben. Használhatunk például hozzá nyesőt is, ám itt nagyon ügyeljünk arra, hogy a hullámosodásra hajlamos részeket alaposan szárítsuk ki, nehogy ezek is szálanként külön életet kezdjenek élni.
A kialakítás folyamata is bonyolultabb, mint gondolnánk
Mivel minden ember más és más, eltérőek az igények is, és persze a hajuk adottságai is, de nem mindig csak akkor tudunk jó frufrut vágni, ha mindig a hajnövéssel párhuzamosan választjuk le a levágandó sorokat. Az is nagyon fontos, hogy mindig vizsgáljuk a homlok két oldalán elhelyezkedő lenövési pontokat, mert azon túl nem szabad elkezdeni frufrut vágni, különben csücsköt alakítunk ki a két oldalra. Problémát szokott még okozni a vendégnek a forgólyuk is. Nem mindegy ugyanis, hogy ezek laposak vagy magasak, hiszen a frufru vágáskor ezt is épp annyira figyelembe kell venni, mint a többi tényezőt. Minden embernek van egy magas és egy lapos oldala is, ami meghatározza az elválasztási helyét is. Ha például valaki azt szeretné, hogy frufruja mindig magason álljon, meg kell keresni azt a hajnövési részt, mely majd támasztékul szolgál- és fordítva.
Színek, amiket használjunk
Amennyiben vendégük arca szigorú, kemény tekintetet hordoz, érdemes lágy hatást adni a frufrunak, hogy meg törje ezt az összképet. Vigyünk ehhez a homlok fölötti részekbe világosabb színeket, mert ezek finomítják az arc vonásait, a szemöldököt, a szemeket és a hajat is. Ezt azoknál a vendégeinknél is alkalmazhatjuk, akik nem szeretnék hajukat festeni, melírozni, mivel ehhez nincs szükség arra, hogy az egész frizurát kezeljük, elég, ha a frufru részt színesítjük vele. Így nem csak a frufrunak, hanem az egész hajnak adunk egy világosabb tónust. A sötétszínekkel ennek épp ellenkezőjét lehet elérni - az kontúroz, összehúz, meghatároz, s lenyomja a frufru volumenjét.
Plusz tanács: Amikor frufruról van szó, mindig azt szoktam mondani, hogy tegyük a vendégünk homloka elé kézfejünket, szimulálva a lehetséges frufru vonalakat. Ez csak egy mozdulat, ami nem kerül semmibe, és mégis sokat segít, vendégeink sokkal könnyebben eltudják képzelni azt, hogy mibe vágunk bele, és itt még van idő arra is, hogy esetleg változtassunk a terveinken, korrigáljuk azokat, hogy méltó módon keretezhessük be átalakulásunkkal az emberi arckép vonásait.