Megmutatom, hogyan készül a kifutósmink!
hirdetés
A kifutók világában szinte minden belefér- a hordható eleganciától a hordatlanig. Ez látszik a ruhadarabokon, a kiegészítőkön, megmutatkozik a haj festékekben és a sminkekben egyaránt.
Manapság inkább a satírozott, árnyékolt szemkidolgozás az uralkodó, fények valamint a sötét és a világos tónusok játéka a jellemző. Sminkemmel a felejthetetlen 20-as éveket hívom vissza, melyre az erős színek és a szomorkás lefelé ívelő vonalak voltak a jellemzőek. Világos alapot készítettem, porpúderrel fixáltam. A szemre egy fekete, kissé eltúlzót és egy elnagyolt alapot rajzoltam ceruzával, majd ezt elsatíroztam. A szemhéjra fekete, lila és fehér port tettem. A szem alsó részét csillámmal és csillámos tollal díszítettem. A szemöldök a középvonaltól rajzolt, lefele ívelő, alatta ezüstös fény, pír halvány rozsa, hideg csillogással. A száj hangsúlyos, hiszen a sötétlila szájfény közepébe fekete csillám került.
hirdetés
Még egy kifutos mink készítése
Ugyan melyikünk ne vágyna arra, hogy olyan sminkben vadítson, amilyet a kifutókon látunk? Csak valahogy mégse sikerül úgy megrajzolni azt a szemet, olyan füstösre satírozni, ahogy a modellen látjuk, és úgy egyáltalán: az egyes folyamatok és munkafázisok is rejtettek. Azaz csak voltak, eddig.
Lépésről-lépésre megmutatjuk, mit is kell tenned:
Alapozás folyékony alapozóval. Mindennek az alfája, már mondanunk se kell. A bőrhibák, egyenetlenségek láthatatlanná válnak, az arcbőrünk finom hidratált lesz, a felület pedig homogén.
Ecsettel felviszünk egy adagnyi leheletfinom porpúdert, ezzel mattítunk, és az alapozót is rögzítjük.
A szemöldököt szépen átkeféljük, megadjuk az ívét. Mivel alanyunk szemöldöke kellemes, dús volt már alapból csak igazítani kellett egy kicsit, kiegészíteni a végét.
Árnyékolunk: a járomcsontot és a szemöldök alatti részt. Egy natúr, barnás hatású pirosító tökéletes választás ehhez a sminkhez.
A szemöldök alá könnyű, bézs színt viszünk fel.
A szemzugba egy kis sötétet rajzolunk fekete ceruzával, ezzel mélyítünk és formázunk is egyszerre. Az esetleges elkenődéseket utólag korrigáljuk, így egy zacskónyi fültisztító pálcika mindig legyen nálunk sminkeléskor (nemcsak javításra egyébként: elkenésre, satírozásra ugyanúgy alkalmas). A szem alsó részét finomabban, vékonyan, a fölső vonalat pedig vastagabban, kicsit fölfelé satírozzuk.
A következő lépésben a szem csontos vonalában, az orrnyereg irányába matt szürkével satírozunk egy kicsit.
Aztán fekete színnel rámegyünk a ceruzás részre, és határozott mozdulatokkal kiemeljük, hangsúlyozzuk a szem külső sarkát, gondosan ügyelve arra, hogy a széle ne legyen erősen kontúros, ezért itt is vessük be bátran a fülpiszkálót: kenjünk, satírozzunk, töröljünk, ameddig jó nem lesz.
Megint a belső szemzugban vagyunk: fehér fényes színt helyezünk fel, majd a fehér és a fekete rész közé pöttyintünk egy leheletnyi ezüstöt, aztán a szem belső részét fehér szemceruzával behúzzuk. Bonyolultan hangzik elsőre, de próbáld ki: nagyon egyszerű.
Jön a szemtus, sokak első számú ellensége. Elismerjük, hogy ez kevésbé rutinosaknak ritkábban szokott csak jól sikerülni, de hát gyakorlat teszi a mestert, lássuk. Szóval az alsó és a felső vonalra is tussal dolgozunk, megnyitjuk a tekintetet. Itt már tényleg hasznunkra van a magabiztosság és a jó kézügyesség, ezt már nem annyira könnyű utólag korrigálni, maszatolni.
Nyugalom, mindjárt készen vagyunk. A szempilla-spirálozás már a finist vetíti előre – ilyen sminkhez dúsan, erősen spirálozzunk. (Bár alanyunk tartós, ragasztott műszempillát visel, nem kell feltétlenül drága darabokra költeni, egy jó spirállal – ügyesen használva – hasonló eredményt érhetünk el.)
A szájat alapozzuk, mielőtt felkerül rá a könnyű, natúr színű rúzs – ez azért is fontos, hogy még semlegesebb legyen a száj színe, és még hangsúlyosabb lehessen a tekintet.